Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót do fotografii, dylematy zakupowe.

Co wybrać
Canon 6D
0%
 0%  [ 0 ]
Canon 6D II
14%
 14%  [ 1 ]
Canon 5D III
14%
 14%  [ 1 ]
Canon EOS RP
0%
 0%  [ 0 ]
Canon EOS R
28%
 28%  [ 2 ]
Sony A7 III
42%
 42%  [ 3 ]
Głosowań: 7
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
KwusheR 
Rozmowny



Posty: 265
Skąd: Jędrzejów
Wysłany: Sro 13 Lis, 2019   Powrót do fotografii, dylematy zakupowe.

Cześć wszystkim!
Po kilku latach nieobecności chcę wrócić do fotografii. Siedzę i rozmyślam co kupić, żeby być zadowolonym. Nie fotografuję zawodowo - przynajmniej na obecną chwilę. Co więc fotografuję? Głównie portret, samochody (raczej statyczne kadry), rzadko reportaż z jakiegoś wydarzenia, ale częściej np. "wycieczkuję", więc dojdzie jakiś krajobraz, architektura. Zależy mi bardzo na obiektywach Canona (z sentymentu, oraz z racji tego, że mam do takowych dostęp), więc na tym systemie się skupiam i piszę o poradę na tym forum Budżet na całość (już ze szkłami) - myślę, że okolice 8, może 12 tysięcy. Obiektywy raczej mam już wybrane. Tamron 24-70 VC 2.8, Sigma 35 1.4 ART, Canon 85 1.8

O czym myślałem:

Canon 6D - wiadomo, klasyka. Pełna klatka, dobre osiągi na wysokich ISO, tylko... nie wiem czy mnie szlag nie trafi z AF. Z drugiej strony wcześniej miałem 400D i strzelałem wyłącznie na centralnym... i więcej pieniędzy wystarczy na szkła.

Canon 6D mk ii - lepszy AF. No i ekran odchylany.

5D mk iii

Canon RP

Canon R - tutaj wiadomo, zmieszczę się z jakimś 85 1.8 i dopiero w przyszłości dokupię resztę.

Sony A7 iii - jak wyżej + kwestia dokupienia adaptera.

Może A7 ii? Widziałem, że któryś z kolegów z forum fotografuje tym body.

Jak puszki Sony radzą sobie ze szkłami Canona?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Gru, 2019   Re: Powrót do fotografii, dylematy zakupowe.

KwusheR napisał/a:
Cześć wszystkim!

Sony A7 iii - jak wyżej + kwestia dokupienia adaptera.

Może A7 ii? Widziałem, że któryś z kolegów z forum fotografuje tym body.

Jak puszki Sony radzą sobie ze szkłami Canona?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc


Myślę że warto podążyć tym tropem skoro masz dostęp do dobrych szkieł canona, ale dobrze było by jeszcze pogadać z osobami które taki krok już mają za sobą. Pełnoklatkowe bezlusterkowce Sony cieszą się dobrą opinią. Może dlatego i Canon i Nikon poszły w tę stronę. Czy dorównały - to już kwestia opinii użytkowników... Ja co prawda robię akurat to co Ty zamierzasz ale Pentaxem K-1 , choć pewnie mógłbym równie dobrze Nikonem D810 czy soniakiem... Choć czasem przydaje się pixelschift przy krajobrazie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16