Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 18 Lis, 2019   

Co ja pacze!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Jest szansa, że lornetki trafią pod strzechy :grin:

2.jpg
Plik ściągnięto 3528 raz(y) 201,17 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 3528 raz(y) 156,13 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 19 Lis, 2019   

Wyglądają jak WX-y.
Już widzę minę ludzi, którzy w monopolowym widzą lornetkę za 30 000 zł :)
Co trzeci pomyśli - jeszcze nie wytrzeźwiałem' lornetka z dwoma zerami a ja widzę cztery!
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 20 Lis, 2019   

takie kolorki i w takim zestawieniu tylko w obiektywach niektórych lornetek.
Czasem kiedy oglądam wschody czy zachody, pojawiają się też piękne barwy, i bywają nawet intensywne.

Kto powiedział, że życie jest szare, a nawet mroczne ?
Ach, ci myśliciele... :cool:

Odbicie.JPG
Plik ściągnięto 3459 raz(y) 294,43 KB

 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 20 Lis, 2019   

Panie 3mnich... Cudne. Moje ulubione barwy to właśnie takie. Od złotej barwy liści poprzez pąsową soczewki obiektywu... Dlatego tak lubię jesień. Ostre światło zachodzącego Słońca, w suchy jesienny dzień. Czas mija, ludzie chodzą z punktu A do punktu B, a my trwamy jak w epicentrum... I jako jedyna jednostka poddajemy się medytacji w większy lub mniejszy sposób melancholijnie.

To Conquest HD?
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Złudzenie optyczne, tak jak i złudzenie rzeczywistości, mogą wydawać się prawdziwe...
A jednak...
:cool:

Pozbawiona wnętrzności.JPG
Plik ściągnięto 3358 raz(y) 172,86 KB

 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Przed chwilą zadałem pytanie w wątku " Najlepsza mała lornetka".

Nawiązując do niego, wspominam przebytą drogę, na której to poznałem wielu znamienitych ludzi, byłem w wielu ciekawych miejscach, no i miałem w rękach większość osobistości ze świata optyki obserwacyjnej. Są też inne korzyści, o jakich pisałem w niektórych postach na tym forum.

Jak większość, zaczynałem od lornetki rosyjskiej, chociaż pierwszą lornetkę jaką miałem w ręku było japońskie porro 12x50, o budowie identycznej jak załączone poniżej zdjęcie. Niestety, nie była moja i została dość szybko zniszczona przez właściciela ( spadła mu na beton i pękła ).
Jak boleśnie się przekonałem, moja rozpacz po wypadku było bardziej dotkliwa, niż pana właściciela. No ale miałem wtedy niecałe dziesięć lat...
Ten "fajny rusek" 8x30 zawitał do mnie w wieku 15 lat, no i przygoda się zaczęła... Do dziś pamiętam tę mieszankę zapachów skóry i smaru...

Poniżej zdjęcie moich pierwszych poważnych "towarzyszy broni", a było to jakieś dwadzieścia pięć lat temu.
Pamiętam, to było naprawdę coś, spałem z tymi lornetkami, a kiedy wychodziłem z domu - gdziekolwiek bym szedł - jedna była zawsze ze mną. Kobiety, będące wtedy obok mnie, nie mogły tego zrozumieć... lornetka zamiast seksu ?
I tak zostałem mnichem...
:cool:
Ostatnio zmieniony przez 3mnich Pon 30 Gru, 2019, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

foto:

pierwsza.JPG
Plik ściągnięto 3110 raz(y) 189,54 KB

Trzej Pancerni i .... mnich.JPG
Plik ściągnięto 3110 raz(y) 100,48 KB

 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

3mnich napisał/a:

Pamiętam, to było naprawdę coś, spałem z tymi lornetkami, a kiedy wychodziłem z domu - gdziekolwiek bym szedł - jedna była zawsze ze mną. Kobiety, będące wtedy obok mnie, nie mogły tego zrozumieć... lornetka zamiast seksu ?
I tak zostałem mnichem...


3mnich - toż to obnażenie, nie wyznanie :shock:

Koniec końców przyznać się muszę, że mam podobnie :oops:
Ilekroć zaplanowanie urlopu wiązało się dla mnie właśnie z przeżywaniem tego co mnie czeka dzięki użyciu lornetki. Gdy się budziłem patrzyłem na nie dzielnie prężące się na półce zdając sobie sprawę jak mnie one zachwycają niejednokrotnie spoglądając przez nie o poranku.
Czasem myślę, że to skrzywienie, jakaś ułomność. Żeby się fascynować lornetką? Ktoś powie - dewiant, obłąkaniec.

Chwała Wam - Ludziska, że nie jestem sam, a jak nas zamkną to pewnie razem :mrgreen:

A co do dziewczyn - szkoda, że one nie czują tego świata optyki, a wystarczy tylko spojrzeć...
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Wto 31 Gru, 2019   

coś na pożegnanie 2019 roku, z nutką nostalgii...

Cała Rodzinka.JPG
Plik ściągnięto 3045 raz(y) 283,37 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 31 Gru, 2019   

Czuję się jak w salonie Mercedesa kilkadziesiąt lat temu . W czasach dawnego PRL-u lat 70-tych , taki zestaw był nieosiągalny , czysta abstrakcja dla zwykłego człowieka . Podobnie jak posiadanie Mercedesa 450 SEL , gdy na Polskich drogach królowały Wołgi , Moskwicze i Warszawy . Szkoda że nie udało mi się kupić Zeissa 7x45 , to jak Mercedes 280 SL :) .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 01 Sty, 2020   

A co, 7x42 gorszy? :twisted:

_20200101_195218.JPG
Plik ściągnięto 2968 raz(y) 266,26 KB

_20200101_195049.JPG
Plik ściągnięto 2969 raz(y) 195,68 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Sty, 2020   

NoVik masz mercedesa 380 SL :) . To ponad czasowy klasyk , być może najlepsza siódemka XX wieku . Na pewno najpiękniejsza ...
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 02 Sty, 2020   

Ooo, taaak... :smile:
Obraz przyrody z niej powala. Kolory pięknie nasycone, choć siódemka, to każdy kontur odpowiednio ostry... Spoglądając w między czasie przez Conquesta 10×42 (wiem, z uwagi na powiększenie nie ma co porównywać) bardziej atrakcyjny wydawał mi się właśnie obraz z Dialyt'a. Duży, przestrzenny, panoramiczny, kolorystyczny i wyraźny. To jest tajemnica tej lornetki.
Gdyby ER był trochę większy... Ale to kwestia wprawy operatywnego manipulowania lornetką :smile:
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Dialyt'a, a nie mających go do zaopatrzenia się w nią.
Dla mnie to kolejna odkryta tajemnica ogrodu lornetkowni.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 03 Sty, 2020   

Zdjęcie może nie ART...
Conquest na Mühlenkopfschanze w Willingen :roll:

_20200103_000340.JPG
Plik ściągnięto 2855 raz(y) 226,61 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 27