Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert życzeń
Autor Wiadomość
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 03 Lis, 2019   

Arek, świetnie! Dzięki za odpowiedź.
W takim razie cierpliwie czekam na publikację :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

Wygląda na to że na żadne testy szkieł Pentaxa na optycznych nie można liczyć... No cóż forum umiera to po co...
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Nie 29 Gru, 2019   

Niestety Pentax to obecnie coraz większa nisza + gwarantowana gównoburza w komentarzach :???:
Do tego dochodzi fakt, że spora część najnowszych szkieł Pentaxa to Tamrony lub Tokiny w nowych obudowach.

Gdybym miał wybierać, to prędzej chciałbym zobaczyć testy obiektywów Canon RF i Nikon Z - też na razie brak. Rozumiem, że redakcja nie ma pewnie jeszcze korpusów do testowania tych szkieł, ale podobnie trzeba było czekać na Sony E/FE i jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu (i pieniędzy, niestety).

Arek, skomentujesz sprawę? Zgaduję, że w idealnej sytuacji (nieograniczony czas i zasoby) chciałbyś testować wszystko (najlepiej po kilka sztuk), ale rzeczywistość tak różowa nie jest.
Testy obiektywów do wymienionych wyżej systemów wyłaniają się już zza horyzontu, czy to bardziej odległa przyszłość :?:
Jestem pewien, że sam chciałbyś sprawdzić RF 70-200 lub Nikkora 14-30.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

ryszardo napisał/a:
...
Gdybym miał wybierać, to prędzej chciałbym zobaczyć testy obiektywów ...
A co kogo obchodzi co byś chciał zobaczyć a czego nie chcesz widzieć? Jeżeli nie chcesz widzieć testów obiektywów Pentaxa to nikt Cię nie zmusza do czytania. Tym bardziej nie zmusza do głupich komentarzy. Jeżeli jest "gównoburza" to Ty jesteś jej twórcą.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Negatyw, wyluzuj proszę. Ryszardo nie napisał niczego niestosownego i ma sporo racji.

Jeśli chodzi o Pentaksa, to jest jak jest. Moje moce przerobowe są ograniczone i jakieś wybory trzeba czynić. Pentaksy w wersji Tokiny pewnie chciałbym sprawdzić - już nawet zamawiałem do testów, ale dystrybutor nawalił.

Canona R nie ma na czym testować, bo rozdzielczości ich matryc takie trochę do niczego nie pasujące.

Nikony Z chciałbym rozpocząć testować od nowego roku. Na razie na pożyczonym Nikonie Z7, potem się zobaczy.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Arek napisał/a:
Negatyw, wyluzuj proszę. Ryszardo nie napisał niczego niestosownego i ma sporo racji...
Nie bardzo rozumiem gdzie ta "rację" i jak ta "racja" przekłada się na niemożliwość testowania obiektywów?
ryszardo napisał/a:
...Niestety Pentax to obecnie coraz większa nisza + gwarantowana gównoburza w komentarzach
Do tego dochodzi fakt, że spora część najnowszych szkieł Pentaxa to Tamrony lub Tokiny w nowych obudowach...

Jeżeli to są Tamrony i Tokiny w nowych obudowach to co w takim razie nie jest niszą? I jak ten fakt, że to są Tamrony i Tokiny przekałada się na niemożliwość testowania? A może ta racja jest w "gwarantowanej gównoburzy w komentarzach"?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 30 Gru, 2019   

Gównoburza już jest.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020   

Cytat:

Niestety Pentax to obecnie coraz większa nisza

Tak i powiększa się - jeśli masz na myśli rosnące grono użytkowników w stosunku do użytkowników lustrzanek. To że "lustrzankowcy" to w ogóle zaczyna być nisza - to inna sprawa. Sam zamierzam sobie sprawić następnego "niszowca" czyli Fuji X - jako system lekkich aparatów i szkieł. Choć trzeba zauważyć że szklarnia - to jednak nadal głównie szkła fuji i nie jest to system dla biedaków. Za to widać że jakością może śmiało konkurować z pełnoklatkowcami. O GFX nie wspominam bo to podobnie jak Pentaxy 645 - zupełnie inna liga.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020   

Arek napisał/a:
Pentaksy w wersji Tokiny pewnie chciałbym sprawdzić ...

Możesz jaśniej? Które to?
Arek napisał/a:
- już nawet zamawiałem do testów, ale dystrybutor nawalił.

Od kiedy dystrybutorem jest Ricoh Polska - nie ma powodów do narzekań, jesteś chyba pierwszy... Nie spotkałem się by dystrybutor "nawalał" wręcz przeciwnie - wreszcie jest znakomity kontakt i świetni ludzie - a miałem kilka okazji do kontaktów - można z nimi naprawdę wiele załatwić - więc zwałka na dystrybutora wydaje mi się ciut naciągana... Kto konkretnie? I dlaczego? Bez cudów - każdy ma jakieś ograniczenia. :roll:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Arek zamilkł, więc ja odpowiem na jedno z pytań. Pewnie chodzi o obiektyw Tokina Opera 50 mm f/1.4, który jest produkowany prawdopodobnie na licencji Pentaxa i jest odpowiednikiem HD PENTAX-D FA 50mm F1.4 SDM AW.
https://www.optyczne.pl/1...m_f_1.4_FF.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Negatyw, dokładnie. I ten właśnie zamawiałem :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020   

Arek napisał/a:
Negatyw, dokładnie. I ten właśnie zamawiałem :)

Nie widzę problemu żeby to zrobić ponownie, a przy okazji zamówić HD DA 11-18 mm f/2.8 ED DC AW bo pewnie mają już egzemplarz demonstracyjny, a jeśłi nie to D HD FA 70-200 mm f/2.8 ED DC AW - bo też nie macie przetestowanego - a to klasyczny reporterski zoom .
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Wto 25 Lut, 2020   

Jak już mówimy o nowych systemach:
Testy Nikon Z zgodnie z zapowiedziami się rozpoczęły :mrgreen:
Jak dobrze pójdzie, to w tym roku pojawią się też testy szkieł RF :grin:
Sony FE jest już od dłuższego czasu :)

W tym wszystkim zupełnie zapomniałem o mocowaniu L. Popularność mniejsza, ceny wysokie, rozmiary i masa duże. S1R wydaje się być sensownym korpusem do testowania optyki....
Zgaduję, że to mocowanie może mieć niższy priorytet. Pytanie brzmi: czy jest to w ogóle brane pod uwagę obecnie?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Lut, 2020   

ryszardo napisał/a:
Zgaduję, że to mocowanie może mieć niższy priorytet. Pytanie brzmi: czy jest to w ogóle brane pod uwagę obecnie?


Zdecydowanie jest brane pod uwagę. Choć tak jak napisałeś priorytet mniejszy i brak stałek do określenia wydajności systemu. Dostępne dla mnie są tylko Sigma 1.2/35 i Panas 1.4/50. Żadnego obiektywu Leiki nie dostane, bo z Leicą współpracy nie ma. Tak więc czekam, aż pokażą coś jeszcze.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 28 Cze, 2020   

@Arek

Mógłbyś w teście Zeiss Batis 40 mm f/2 CF zwrócić uwagę w jakich okolicznościach na f/2 są ścinane krążki światła https://i0.wp.com/sonyalpha.blog/wp-content/uploads/2018/11/zeiss-batis-2-40-cf-at-40-mm-1-4-s-c3a0-f-20-c3a0-iso-100-118.jpg?resize=800,534&ssl=1
https://www.magezinepubli..._1538087694.jpg
i czy przy ustawianiu ostrości na bliskie odległości obiektyw aby się trochę nie przymyka na tych f/2?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 15