Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Leica Trinovid 7x35
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Tak piękne rubinowe powłoki widziałem dawno temu . Tylko że na lornetce był napis CCCP :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Z tego co pamiętam lornetki made in CCCP miały powłoki zielone lub w kolorze denaturatu.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Najczęściej w Radzieckich lornetkach powłoki były niebieskawe ( denaturat :) ) . Powłoki zielone pamiętam tylko z olimpijki 7x50 , to była chyba wersja eksportowa . Natomiast rubinowe powłoki pamiętam z zabawnych kolorowych lornetek made in CCCP , z czerwonymi gwiazdami na gumowanej obudowie .
 
 
majecha 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Dla mnie Leica jest jak Mac. Jeśli ktoś wie, jak tego używać, będzie miał wspaniały sprzęt, który rzadziej zawodzi niż rozwiązania na Windowsie. Dla wielu jednak jest to produkt szpanerski - liczy się etykietka, cena - to zapewnia status w grupie....
Ja osobiście wolę podejście, które nikomu nie zabrania posiadania pięknych, stylowych rzeczy. Taka jest dla mnie Leica.
Strzyżenie owiec czy nie - warto podkreślić jeszcze raz, że na rynku brakuje umierającego powiększenia x7, oraz takich kontrukcji "retro".
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Sro 01 Sty, 2020   

Szanowni,

znalazłem w sieci dyskusję o nowym produkcie Leica - 7x35 i czuję małe rozczarowanie...
Według opisu właściciela tego nowego modelu, pole wynosi 140m, minimalna odległość widzenia to ponad 3m, natomiast pryzmaty to S-P...
Dobre informacje to takie, że ów kolekcjoner ma również Ultravida HD 7x42 i deklaruje, że woli użytkować 7x35, trochę lepiej ostrzy przy brzegu, w centrum nieznacznie ostrzej, no i waga oraz gabaryty.
No nie wiem, czy rzeczywiście gra jest warta wejścia ?
Ale jeśli ktoś szuka uniwersalnej małej lornetki...

New Retrovid 7x35.jpg
Plik ściągnięto 3178 raz(y) 291,87 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 02 Sty, 2020   

Zmarnowana szansa :( . Gdyby nowa Leica dała pole 150 m , albo jeszcze lepiej 160 m . Wielu pasjonatów na całym świecie chciało by ją kupić . A tak mamy odgrzewany kotlet :( na nowym talerzu :)
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Czw 14 Maj, 2020   

W końcu są... już pojawiły się u Laniusa :) ... https://www.lanius-books....ora-czarna-1001
Arku, wiem, że nie lubisz zdradzać planów testowych, ale czy i kiedy możemy się spodziewać, że Redakcja rzuci na nie okiem :) ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Ale przecież nikt mi tego nie wypożyczy. Leica dała jasne wytyczne i stwierdziła, że nie jest zainteresowana wypożyczaniem nam sprzętu do testów. Jej oficjalny dystrybutor Hubertus też ma podobne zdanie. Kiedyś pisałem jeszcze do firmy Adamax, byli zainteresowani, ale centralna im zabroniła. Laniusa nawet nie chce mi się prosić, bo raz że Leica pewnie też im zabroni, dwa że oni w teście wytrzymałościowym też zarzucali nam brak wiarygodności.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

leica dała wytyczne?
Chyba nikt nie poleca leici do pracy w cięższych warunkach, tutaj najczęściej do tego polecany jest steiner. Leica na pewno świetnie dobrze nadaje się do samego posiadania, do dekoracji, a w teście się może okazać że aberracje tak spore np. jak w lornetce 5x tańszej, taki zakaz i tak nie zagwarantuje im że nikt tego nie przetestuje. Komentarze pod filmami promocyjnymi na YT wyłączone, pewnie aby wyciszyć narzekalskich. Ciekawe czy banują niezadowolnych na ich profilach fb, w koncu fan-page to nie complain-page.
Rozumiem też zachwyt niektorych nad Leicą, bo kiedyś wypadali jakościowo świetnie, jednak wg mnie dziś to jest u nich brak rozwoju, konkurencja wyprzedziła. Wiem że trudno wyciszyć w sobie chęć posiadania biżuterii, nawet jak jest tylko platerowana i bez kamieni szlachetnych.
Stare klasyki w kolekcji się też posiada nie tylko dla ich walorów optycznych.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

ppv, nie przesadzał bym :smile:
Z kontrolą jakości ostatnio nie za dobrze i u innych producentów (choć wpadka z dziurawymi lornetkami z testu, to jakiś koszmar... chyba na nocnej zmianie jakiś student zapomniał uszczelki włożyć :smile: i akurat te trafiły do Polski...) Tak czy inaczej, na dziesiątkach forów ludzie zachwycają się urokiem/blaskiem obrazu Leiki, ja z resztą też:) Ostatnio rozglądam się za jakimś dobrym/bardzo dobrym 7x42 (szkoda, że nie ma "tu" testów :sad: ) no i może źle szukam opinii, ale raczej rządzi Ultravid HD Plus...

Arek, chyba nie doceniłeś wartości własnych testów :mrgreen: O tej wpadce czytałem na forach chyba z całego świata, no i musiały chyba Leice solidnie opaść słupki sprzedaży... :mrgreen:
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

W temacie "retro"
Wczoraj na ciemnym niebie przećwiczyłem kilka germańskich klasyków

- Zeiss Jena 8x50B Nobilem Super - niestety rozczarowanie: szybko gubi punktowość gwiazd, mizerna transmisja
- Trinovid 7x42B - jak na staruszkę to całkiem nieźle: i jasno i w mairę ostro przy brzegu
- ZEISS Dialyt 10x40B GA T* (przedlift) całkiem dobrze! i ostrość na brzegu i transmisja są zupełnie rozsądne! Miłe zaskoczenie
- ZEISS Dialyt 7x42B GA T*P* (ClassiC) tu zaskoćzenia bie było - DOSKONAŁA lornetka na nocne niebo, szeroko, jasno, ostro! Jak na dach sprzed 30 lat - doskonały wynik!
Szczegóły tu:
https://www.facebook.com/...eaction_generic
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

adaher napisał/a:
ppv, nie przesadzał bym :smile:

eh, wszystko ok gdyby nie ceny, w nowym systemie punktacji raking 10x42 będzie jeszcze bardziej dla nich niekorzystny. mieli by dać lornetkę do testów po to by zamykała ranking od dołu? ;) druga rzecz, pierwszą lornetkę jaką widziałem z 'grzybem' na pryzmatach, to właśnie leica, 11 letnia, pewnie też rozszczelniona, tzn. wypełniona azotem jest, ale w 78%. za czyszczenie chcą 730zł.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 15 Maj, 2020   

Arkowi nikt oficjalnie Leicy nie wypożyczy do testów i wcale mnie to nie dziwi :) . Urażona duma zarządu firmy z takimi tradycjami i prestiżem , oraz poniżenie na forum publicznym jest trudne do wybaczenia . Może gdyby Arek wykazał się większą dyplomacją i wyczuciem , to zanim opublikował wyniki testów dał im szansę na wytłumaczenie się z wpadki ze szczelnością ich lornetek . Kto wie , może by przysłali do testów nowe lornetki . Ja wiem że szanse dla wszystkich były równe , ale Arek publikując tak szokujące wyniki testów powinien przewidzieć że pali za sobą mosty .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Za dużo dyplomacji kaleczy obiektywizm... Niezależni mają dziś pod górę (aż się dziwię, że jednemu takiemu kandydatowi w sondażach politycznych się powodzi ;) )
Tak się zastanawiam czy ktoś zabroni testować i publikować wyniki zakupionej lornetki? Coś czuję, że jakiś forumowicz (bliski redakcji) się skusi... Drugi wariant - kupuję, testuję, do 14 dni oddaję.. proste ale naciągane nieco...
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 933
Skąd: Józefów
Wysłany: Sob 16 Maj, 2020   

Wiking69, doczytaj dokładnie, co się działo.
Arek dał im czas na wyjaśnienie. Odesłał też zalane lornetki, które miały zostać poddane ekspertyzie (wiadomo, że przebadano jedną i zawiódł oring przy zaworze od azotu).
Kolejna lornetka do testu została przekazana, ale Leica zarządała jej zakupu lub zwrotu na długo przed zakończeniem dodatkowego testu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18