Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Niebo przez lornetkę
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Sty, 2020   

http://www.optyczne.pl/index.php?art=539

Zapraszam na kolejny odcinek, tym razem poświęcony gromadom M44 i M67.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 15 Sty, 2020   

Piotr_0602 napisał/a:
Już wiemy że to będzie DUŻY problem

To jest początek, on jest pierwszy (choć inmarsat... to może drugi, pewnie zlecenia dla nich ten pomysł przywiodły), wiec wykorzystuje okazje, byłby głupi gdyby mając taką możliwość nie zająć wygodnej pozycji, bo można się spodziewać że pojawi się coś jeszcze, podobnie jak konkurencja do gps w postaci glonass galilego baidoo navic qzss. musk obiecuje następne malować specjalnymi farbami, ci kolejni niekoniecznie będą tacy wspaniałomyślni
zyski społeczne z takiego systemu mogą być gigantyczne... ot chociażby np. może zniknąć problem szukania czarnych skrzynek po rozbitych samolotach jak dane będą przesyłane na żywo na ziemię, czy transmisja z kamer na ziemię z wnętrza porwanego samolotu... Pole do pomysłów na wykorzystanie jest ogromne i budowania portfolio patentów
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 15 Sty, 2020   

Gdyby szwedzkiej nastolatce Grecie Thunberg , jej własny tatuś przy śniadaniu zaczął opowiadać . Jak negatywny wpływ ma zaśmiecanie orbity okołoziemskiej na globalne ocieplenie . Przynajmniej byłaby szansa na szum medialny . Ale nie ma nic za darmo :( . Tatuś jej tego nie powie , podobnie jak życzliwi doradcy opłacani przez największe korporacje świata . Kiedy ogłoszono chęć wprowadzenia 5G , perspektywa szybszego internetu odwróciła uwagę społeczeństwa od negatywnych skutków zabójczego promieniowania , rodem z mikrofalówki . Nie ważne że będziemy częściej chorować na raka , ale internet będzie szybszy . Wiecie czym jest internet dla 99,9 % nowoczesnej populacji . To krew potrzebna do życia . A ponieważ trwają już przygotowania do wprowadzenia 6G w roku 2030 . Trzeba wysłać kolejne tysiące satelitów na orbitę okołoziemską , nie ważne że ta pajęcza sieć może zablokować naturalne czakry ziemi , niezbędne do zachowania zdrowia dla wszystkich żywych istot . To nie ma znaczenia , 6G będzie umożliwiała pełne wykorzystanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości . Co za wspaniała perspektywa :) . Tak przynajmniej obiecują korporacje które chcą na tym zarobić . A ja mam dziwne wrażenie że ktoś rozciąga drut kolczasty pod napięciem wokół naszej matki ziemi . Któregoś dnia może się okazać że żyjemy obozie zagłady , mamy swoje numerki na rękach , ktoś kontroluje nasz myśli , nasze marzenia .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 15 Sty, 2020   

Te "naturalne czakry ziemi " to da się zobaczyć przez lornetkę?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 15 Sty, 2020   

Ser Tomie z Warmińskiego Lasu :) . Spróbuj szczęścia , może uda Ci się zobaczyć życiodajną energię przez lornetkę . Może nawet ją poczujesz . Może nawet uświadomisz sobie że jesteś częścią tej energii :( . Ja życzę Ci powodzenia , mogę nawet Ci pożyczyć lornetkę :) .
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Czw 16 Sty, 2020   

ppv napisał/a:

zyski społeczne z takiego systemu mogą być gigantyczne...


A szkody społeczne może jeszcze większe. I nie tylko społeczne, których faktycznie nikt w pogoni za zyskiem nawet nie próbował oszacować.
No i pełna inwigilacja w jednych rękach, a finalnie "internet rzeczy" czyli śledzone dosłownie wszystko, a potem nakarmione tym budowane systemy AI.
W końcu ta AI uzna, że z jakiegoś nieznanego nam powodu trzeba tych ludzi zlikwidować, bo zabierają jej zasoby.

Przy okazji, polecam na ten temat ultraciekawy podcast:
https://audycje.tokfm.pl/podcast/84889,-Sztuczna-inteligencja-nie-bedzie-chodzila-na-dwoch-nogach-i-strzelala-z-pistoletu-tylko-rozwiaze-problem-raka-i-poprawi-gospodarke
daje do myślenia...
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Czw 16 Sty, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Gdyby szwedzkiej nastolatce Grecie Thunberg , jej własny tatuś przy śniadaniu zaczął opowiadać . Jak negatywny wpływ ma zaśmiecanie orbity okołoziemskiej na globalne ocieplenie . Przynajmniej byłaby szansa na szum medialny . Ale nie ma nic za darmo :( . Tatuś jej tego nie powie , podobnie jak życzliwi doradcy opłacani przez największe korporacje świata . Kiedy ogłoszono chęć wprowadzenia 5G , perspektywa szybszego internetu odwróciła uwagę społeczeństwa od negatywnych skutków zabójczego promieniowania , rodem z mikrofalówki . Nie ważne że będziemy częściej chorować na raka , ale internet będzie szybszy . Wiecie czym jest internet dla 99,9 % nowoczesnej populacji . To krew potrzebna do życia . A ponieważ trwają już przygotowania do wprowadzenia 6G w roku 2030 . Trzeba wysłać kolejne tysiące satelitów na orbitę okołoziemską , nie ważne że ta pajęcza sieć może zablokować naturalne czakry ziemi , niezbędne do zachowania zdrowia dla wszystkich żywych istot . To nie ma znaczenia , 6G będzie umożliwiała pełne wykorzystanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości . Co za wspaniała perspektywa :) . Tak przynajmniej obiecują korporacje które chcą na tym zarobić . A ja mam dziwne wrażenie że ktoś rozciąga drut kolczasty pod napięciem wokół naszej matki ziemi . Któregoś dnia może się okazać że żyjemy obozie zagłady , mamy swoje numerki na rękach , ktoś kontroluje nasz myśli , nasze marzenia .

Twoja diagnoza jest spójna i trafna, ale te czakry jakoś nie za bardzo tu pasują. Piszesz o ściśle naukowych faktach a czakry to termin religijny. Chyba, że pisząc o czakrach miałeś na myśli metafizyczne określenie jakiegoś zjawiska fizycznego. Możesz wyjaśnić o co Ci chodziło ?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 16 Sty, 2020   

Czy czakry to termin religijny ? . Pomyślmy ... Czy internet to termin religijny ? . Korzystamy z niego codziennie , przesyłamy myśli , obrazy i energię ... która ma MOC zmieniać ludzi i świat , jest częścią naszej codziennej rzeczywistości . Każdego dnia kilka miliardów ludzi wysyła w eter fale elektromagnetyczne , satelity je przechwytują i przesyłają dalej . To działa :) . Czy komuś udało się sfotografować te fale na ziemi albo na orbicie okołoziemskiej . Skoro nie można czegoś zobaczyć na własne oczy , czy to oznacza że tego nie ma ? . Podobno każda żywa istota jest energią i ma wyjątkową niepowtarzalną aurę , a dzięki czakrom energia ta jest skupiana i przekazywana dalej . Podobno wszystkie ciała niebieskie są energią i mają swoje czakry , podobnie jak żywe organizmy . Każda planeta , każda galaktyka jest połączona i współzależna od innych . Ale tego nie da się zobaczyć przez lornetkę , można spróbować zrozumieć to zjawisko przez intelekt . Ale najpewniejszym sposobem jest własna intuicja . Anatol pamiętaj że jestem tylko kierowcą autobusu :) . Nie dostałem jeszcze nobla :( z literatury .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Wiking69 napisał/a:
.....
Podobno każda żywa istota jest energią i ma wyjątkową niepowtarzalną aurę , a dzięki czakrom energia ta jest skupiana i przekazywana dalej . Podobno wszystkie ciała niebieskie są energią i mają swoje czakry , podobnie jak żywe organizmy . Każda planeta , każda galaktyka jest połączona i współzależna od innych ...

Anatolowi chodziło o to, że mieszasz pojęcia naukowe, mierzalne i zmierzone z tymi "podobno". Natomiast wywód że "czego oczy nie widzą to nie istnieje" jest poniżej poziomu, mimo że to forum optyczne ;)
A w ogóle to piękne niebo dziś w nocy mieliśmy - dawno na Warmii tylu gwiazd nie widziałem...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Tomaszu dlaczego uważasz że wyrażanie swojej opinii jest poniżej poziomu ? . Ostatnio działam Ci chyba na nerwy , wiem że za dużo piszę :( . Bardzo chętnie poznam Twój punkt widzenia . Możesz do woli mieszać pojęcia naukowe z fikcją literacką i teoriami spiskowymi . Jeżeli nie będę potrafił czegoś zrozumieć intelektem , spróbuję własną intuicją . Wydaje mi się że jestem otwartym człowiekiem , nie przywiązuję się do swoich poglądów . Jedyne czego szukam to prawda , nieważne jaka by była . Sztywnych poglądów i zapalczywości się boję , ponieważ ... ( cytat z książki ) broniący ich ma wrażenie że pogląd jest częścią jego osoby i daje mu poczucie bezpieczeństwa .W związku z tym woli się go kurczowo trzymać , niż stawić czoło umysłowym i emocjonalnym wyzwaniom towarzyszącym zmianie tego poglądu .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Tomaszu dlaczego uważasz że wyrażanie swojej opinii jest poniżej poziomu ?

Oj to nie tak! Nic takiego nie napisałem :)
Chodziło mi o to, że takie stwierdzenia:
"Każdego dnia kilka miliardów ludzi wysyła w eter fale elektromagnetyczne , satelity je przechwytują i przesyłają dalej . To działa :) . Czy komuś udało się sfotografować te fale na ziemi albo na orbicie okołoziemskiej . Skoro nie można czegoś zobaczyć na własne oczy , czy to oznacza że tego nie ma ?" to retoryka niskich lotów. Zadajesz pytanie na które odpowiedź (jedynie słuszna brzmi NIE) ma potwierdzić pośrednio, że czakry istnieją, mimo że w tym momencie mowa o falach elektromagnetycznych. Ot taki zabieg erystyczny ;) nie wiem czy świadomy czy nie?
Prowadząc w ten sposób dyskusję zawsze narazisz się na komentarze takie jak mój, nawet od tych, którzy nie są niewiernymi Tomaszami ;)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Tomaszu ja w dalszym ciągu nie wiem co sadzisz o czakrach ? . Nie bój się wyrazić swojej opinii , na pewno nikt Ci nie zarzuci retoryki niskich lotów :) . Odwagi ...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Ja się nie boję, nie wiedziałem, że cię interesuje moja opinia w tym temacie :???:
Sądzę to samo co Anatol - że czakry to pojęcie religijne.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 17 Sty, 2020   

Wiking69, tyle, że fale elektromagnetyczne udało się sfotografować :) Jesteśmy na forum pasjonatów fotografii czyli sztuki, która właśnie polega na rejestrowaniu fal elektromagnetycznych.

A jeśli chodzi o czakry. Wolałbym, żebyśmy na tym forum dyskutowali o rzeczach weryfikowalnych takich jak np. fale elektromagnetyczne. Czakry to kwestia wiary, a wiary i polityki na tym forum nie tolerujemy. Tak więc proszę o koniec OT.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Wto 21 Sty, 2020   

podcast o projekcie Muska - wywiad z astronomem:
https://audycje.tokfm.pl/podcast/84849,Musk-ze-swoimi-satelitami-zabiera-astronomom-i-nam-przestrzen-do-obserwacji-gwiazd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 15