Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
WOLNE wolne tematy
Autor Wiadomość
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
krisv740 napisał/a:
wolę gadać o fotografii ( w szeroko pojętym zakresie) , niż tworzyć sztuczne dla tego forum okno do wygadania się, dodatkowo niemoderowane.

Ale możesz to robić w każdym innym dziale, zresztą w wolnych tematach również... Chodzi o to, żeby było miejsce w którym można pogadać na dowolny temat - to zresztą żadna egzotyka, tak jest na każdym znanym mi forum tematycznym...


pewnie, ale dla antraktu, czy nie może być na tym inaczej?
dodatkowo, jak popatrzę na "wolne tematy" to jest tam wiele treści zupełnie nie związanych z foto, a nikt z tego nie robi problemu. jak zauważam i tak gdy zaczyna się temat o zdjeciach, aparatach, po pewnym czasie dochodzi do off i nikt, ( w wiekszości) z tego nie robi problemu. :cool:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

I dobrze... :smile:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
I dobrze... :smile:

i tu sie z toba zgadzam :mrgreen:
nie ma nic nudniejszego niż na 100% trzymac się tematu. to zabija umysł :shock: :razz:

a co do wspomnianego tematu o a350 to w pewnym momencie jakiś niesmak zaczął mnie ogarniać, dziwne :???:
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Hoho, a mój temat "śmiesznostki" został zmodowany (dobrze że nieusunięty). Rozumiem, że Ankieta [jakiej muzyki słuchacie] jest bardziej fotograficznym tematem od śmiesznostek. A że śmiech to zdrowie, to komu szkodziło pozostawienie go dla odprężenia po skupieniu fotograficznym. No nic. To ja tyle w kwestii formalnej. Jak konsekwencja to do końca.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

MichalP wiedziałem że podasz przykład muzyki. Miałem wielkie wątpliwości czy zostawić ten temat ale w końcu został. Jednak masz rację, jeśli ma być konsekwentnie to ten temat także należy zamknąć.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

No ja akurat nie wnioskowałem za tym, tylko podałem przykład. Myślę, że w granicach rozsądku można pozostawiać tematy aby żyły własnym życiem. W końcu uczestnicy nie będą się specjalnie logować na innych forum tematycznych aby porozmawiać na inne tematy. Myślę, że właśnie WOLNE TEMATY powinny temu służyć. Oczywiście są jakieś ekstrema, takie jak bodajże MM podał wyżej. I takie treści od razu do kosza.
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

W sumie miałem się nie wypowiadać jako spamer ;)

Wszystko zależy co chcemy/chcecie osiągnąć poprzez to forum. Czy ma to być forum anonimowych optycznofilii dyskutujących o wyższości A nad B, które i tak nie dorastają do pięt C. Czy też zależy nam na bliższych kontaktach. No i chyba po to był ten zlot niedawno, a planowane jest już następne spotkanie. Tu akurat należałoby spytać o sens Wrocławiaków bo spotykają się najczęściej razem.

Generalnie wydaje mi się, że dział Wolne Tematy powinien być takim oddechem od testów, pytań z gatunku "wybrać Olka czy Zenka?" itd. Od tego jest czytelny podział działów, żeby nawet niezrzeszony obserwator mógł w nich odnaleźć informacji, których potrzebuje. Oczywiście każda przesada jest niezdrowa, dlatego i Wolne Tematy trzeba też moderować w granicach rozsądku. Ale to tylko moje zdanie ;)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Jesienny, nie mówię nie. ale w stosunku do CB i NFP zauważam dobrą tendencję na tym forum (poza czasami wyskokami MM :mrgreen: ) w miarę jednakowego, technicznego traktowania aparatów. w gruncie rzeczy nie wazne czy jest to c,n,p,s,o. możemy zjechać każdą markę za elementy które w naszej opinii mogą być lepsze, bardziej uniwersalne
podchodzimy do sprawy technicznie,pomagamy w zaznajomieniu się z ciemnią cyfrową (to ja potrzebuję pomocy :mrgreen: ), kwalifikujemy zdjęcia nie tylko pod kątem "artyzmu" i o dziwo poza paroma przypadkami (? - jeśli już) , bez kolesiostwa oceniamy "wyczyny" innych.na innych forach czasami jest to co najmniej dwuznaczne.
w wolnych tematach , jak piszesz, możemy oderwać się od tematu fotografii i imho możemy to robić. kwestia dyskusji jak bardzo chcemy od tego odejść.
ja na przykład chętnie poznałbym gusta innych z mojej dziedziny pracy(samochody) ale wolałbym ten temat mieć powiązany z fotografią.
dlaczego? proste - w chwili obecnej fotografia jest motorem napędzającym mnie w wolnych chwilach. nie kręci się wokól niej całe moje życie, ale jest oderwaniem się od innych, codziennych spraw, pracy, problemów.
na pewno dowolność w dziale wolne tematy nie zmieni profilu tego forum, ale jak bardzo chcemy odejść od tego co jest dobre, wysrodkowane w tym tworze?
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

MichalP napisał/a:
Rozumiem, że Ankieta [jakiej muzyki słuchacie] jest bardziej fotograficznym tematem od śmiesznostek.


juz jest zamkniety :neutral:

Jesienny napisał/a:
Generalnie wydaje mi się, że dział Wolne Tematy powinien być takim oddechem od testów, pytań z gatunku "wybrać Olka czy Zenka?
:neutral:

tak jest na każdym forum jakie znam...
(oprócz tego)
Ostatnio zmieniony przez kamfil06 Sro 06 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

I dlatego "zapisałem" się akurat na to forum, bo jest to forum wielosystemowe z dobrą bazą wiedzy typowo technicznej ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

A więc wojna... :lol:
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
A więc wojna... :lol:


jeżeli 2ch modów się niezgadza to chyba przegrana :cry:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

jaad75 napisał/a:
A więc wojna... :lol:

a o co dokładnie chcesz walczyć?
jak popatrzę w wolne tematy , to jak na razie jest miejsce na wszystko.
kamfil06-próbowałeś otworzyć coś co ci zaraz zamkli, a było bardzo odwiedzane?
spróbuj raz jeszcze :mrgreen:
może teraz będzie lepiej?
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

krisv740 napisał/a:
a było bardzo odwiedzane?

nie miałem okazji sprawdzić - zostało zamknięte po kilku minutach :evil:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 06 Sie, 2008   

Chłopaki (bo dziewczyny się w tym wątku nie odzywają), jest różnica między tym, że czasem komuś coś gustownego się rzuci na oczy (Maziek miał kilka fajnych wątków na Wolnych Tematach, niekoniecznie związanych z fotografią), a sukcesywnym i stałym zakładaniem wątków typu „Śmieszne filmiki” czy podobne, bo to jest wtedy magazyn wszelkich różności (żeby już nie używać słowa „śmietnik”), a nie zapis naszych wolnych przemyśleń, pomysłów czy napotkanych śmiesznych sytuacji.
To nie jest kwestia, którą da się zawrzeć w regulaminie. To jest kwestia gustu. No obawiałem się to napisać, ale skoro ten wątek dalej trwa, to muszę to w końcu napisać... :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15