Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pią 21 Lut, 2020
Obiektyw do Sony A7 - Vintage
Autor Wiadomość
Bonowski 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 19 Lut, 2020   Obiektyw do Sony A7 - Vintage

Witam

potrzebuje waszej pomocy w wyborze obiektywu.
Po pierwsze jestem hobbysta :D
Od kiedy zakupilem rokkora 50/1,4 calkowicie przestalem uzywac seryjnego obiektywu 24/70 spodobalo mi sie krecenie :D
Posiadam sony a7 mk1 i szukam czegos z szerokim katem do 24mm max i tu zaczynaja sie schody.
Na allegro jest wiele obiektywow
Rokkor 24/28
Zuiko 24/2.8

oraz vivitar 17 / 3,5 tylko ten chyba za ciemny. Narazie te dwa mnie zainteresowaly ale wiedza moja jest tylko ładny lub nie ładny, licze na podpowiedzi.

Winietowanie mi nie przeszkadza nawet takie male lubie zalezy mi na ostrosci srodek + med
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 22 Lut, 2020   

Przy takich założeniach jak opisujesz trudno cokolwiek doradzić bo nie wiadomo co Ci się spodoba a co nie. Mogę jedynie napisać, że w przypadku Zuiko może być problem z podłączeniem go do korpusu Sony. Ale być może problem z podłączeniem Zuiko do korpusu Sony też Ci się spodoba.
 
 
Bonowski 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Z tego co wiem do korpusu Sony da się podpiąć praktycznie każdy obiektyw poprzez adapter, nie bardzo rozumiem sarkazmu że to też mi się spodoba , na pewno jest lepiej iść na łatwiznę i kupić szkło za 4000 w górę. Założenia moje są takie jak pisałem jestem początkującym użytkownikiem i szukam czegoś co mnie zainteresuje a nie popłynę w koszty na 5 minutowa przygodę z fotografią

Pozdrawiam
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Bonowski napisał/a:
...i szukam czegoś co mnie zainteresuje...

Trzeba być jasnowidzem by wiedzieć co Cię zainteresuje.
Nie bardzo rozumiem toku rozumowania. Kupuje się adapter do obiektywów, które się posiada. Nie bardzo widzę sensu w kupowaniu obiektywów i adapterów do nich. Jeżeli posiadasz seryjny zoom Sony 24-70 to jest tylko jeden F/4: Sony Carl Zeiss Vario-Tessar T* FE 24-70 mm f/4 ZA OSS i trzy obiektywy o jasności f/2,8, wszystkie cztery doskonałe optycznie. Kupując archaiczne obiektywy 24mm f/2,8 dublujesz ogniskową, przy czym otrzymujesz gorszą jakość obrazu za niepotrzebnie wydane pieniądze. No chyba, że nie chodzi o fotografię tylko zbieractwo.
 
 
Bonowski 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Czyli chcesz mi powiedzieć że rokkor 50 z adapterem k&f nie jest już 50 mm tylko 100. Miałem wrażenie że w bezlusterkowcach tuleja jest nie tylko połączeniem ale też odpowiednim dystansem bo mamy brak lustra
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Nie pisałem o obiektywie Rokkor 50. Skąd takie skojarzenia?
 
 
Bonowski 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Rokkor jak i zuiko 24/2.8 są na pełną klatkę poprzez kf adapter Minolta bądź Olympus
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

Wiadomo, że na pełną klatkę. Obiektywów wymiennych APS-C kiedyś w ogóle nie było. Rosjanie coś wyprodukowali na format 18x24mm, ale kilkanaście sztuk było tego, bo się nie przyjęło. Olympus i Minolta kiedyś tylko pełnoklatkowe obiektywy produkowali. Jaki masz ten 24-70 i co jest z nim nie tak?
 
 
Bonowski 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Mój błąd posiadam 28-70 standard Sony kit, i raczej jest bardzo słaby zdjęcia są takie se ..... Porównując z rokkorem np i dlatego chciałem stalkę z szerokim kątem.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 25 Lut, 2020   

Bonowski napisał/a:
Mój błąd posiadam 28-70 standard Sony kit...
To zmienia postać rzeczy. Niestety ten zoom 28-70 jest słaby a każdy 24-70 to inna klasa i cena. Najtańszy Sony 24-70mm f/4 Vario-Tessar lub Tamron 28-75mm F/2.8 Di III RXD to cena ponad 3 tys. zł. Co do tych 24/2,8 to nie będę się wypowiadał bo dużo zależy od stanu technicznego, nie znam też ceny, a te bywają różne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15