Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Świeżak szuka lornetki
Autor Wiadomość
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   Świeżak szuka lornetki

Witam serdecznie wszystkich piszę tu do ludzi ktorzy się znają na rzeczy w sprawie oczywiście lornetki.Zastanawia mnie czy można kupić lornetkę 10x50 do 200 zł by była coś warta czy nada się do obserwacji ogolnej przurody dalekich objektow nieba gwiazd.Czy jest coś co byscie polecili.Dziękuje i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Odradzam.... Najtańsza moim zdaniem lornetka, która jest coś warta to DO Discovery 10x50 a tak naprawdę Nikon Aculon 10x50. Tę ostatnią polecam. Na tańsze szkoda pieniędzy.
Ostatnio zmieniony przez Abs Sob 28 Mar, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Abs, dobrze radzi.
 
 
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

A co panowie możecie mi powiedzieć o tej DO Discovery 10x50 nie mogę przekroczyć funduszy ale wiem ze co jakość to jakość.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Wyobraź sobie że jesteś w pięknym miejscu i możesz przetestować 5 lornetek , za 200 zł , za 500 zł , za 1000 zł , za 3000 zł i na koniec za 11.000 zł . Najpierw dostajesz do ręki lornetkę za 200 zł , zaczynasz obserwować przyrodę , wzrok pomału się przyzwyczaja do obrazu . Jest fajnie :) ... do czasu aż sięgniesz po lornetkę za 500 zł . Jest lepiej ... pomyślisz zaskoczony . Przykładasz do oczu lornetkę za 1000 zł . Jest dużo lepiej ... powiesz z uśmiechem na twarzy . Więc chwytasz lornetkę za 3000 zł :) . Ale kosmos ... krzyczysz . Na koniec sięgniesz po lornetkę topową , powyżej 10.000 zł , np. Swrovskiego EL , lub Zeissa SF . Czujesz radość i spokój , a uśmiech nie znika z Twojej twarzy .
Ostatnio zmieniony przez Wiking69 Sob 28 Mar, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Wiem o co chodzi jestem posiadaczem lornetki TS 25x100 teleskopu Synta 8 ale po przeprowadzce do bloku nie mam mozliwosci używać ani teleskopu ani ciężkiej lornetki z racji ze nie ma miejsca nawet na statyw :( i chciałbym tylko coś kupić na szybką podręczną alternatywe.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Za 200 zł nawet z demobilu nic nie kupisz :( . Chyba że to będzie lornetka z okresu I Wojny Światowej w kiepskim stanie .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

akira222 napisał/a:
Wiem o co chodzi jestem posiadaczem lornetki TS 25x100 teleskopu Synta 8


Akira Sam sobie odpowiedziałeś. Zastanów się za ile masz te sprzęty, przykładowo:

https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_65&products_id=4358&lunety=Lornetka%20astronomiczna%20TS%2025x100%20WP%20IF%20BaK%204

Może lepiej rozważyć ich sprzedaż i zakup porządnej lornetki?
 
 
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Chyba się nad tym zastanowię nad kupnem z wyższej półki skoro te z niskiej to totalne dno.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 28 Mar, 2020   

Może nie od razu dno. Przeczytaj sobie na Optyczne.pl test DO Discavery 10x50 i Nikon Aculon 10x50 (ten jest ok) a jeśli możesz potem zainwestuj w Nikona Ex 10x50 ewentualnie Ecotone Wp 10x50
 
 
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2020   

Dziękuje panowie za poświęcenie mi odrobine czasu i zdecydowałem się jednak na Nikon Aculon 10x50 i będę testowała jak dojdzie.Pozdrawiam i dziękuje.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 792
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2020   

akira222, przeczytałem raz jeszcze ten watek i chcę Ci podrzucić temat niezależny od wyboru lornetki 50-tki (udanych obserwacji swoją drogą, ja czasami 10x50 zabierałem w góry).
Z której strony świata masz ten balkonik za mały na sprzęt astro? Jeśli od południa (mniej więcej) to od biedy da się coś wymyślić pod Twoje bino 25x100. Zamiast statywu, pomyśl o jakiejś sztycy-rurze mocowanej do balustrady tego balkoniku. Pod teleskop , nawet mały (oczywiście o Twojej Synci tu nawet nie myślę!) to nie jest dobre rozwiązanie ze względu na drgania. Dla lornety powinno jednak wystarczyć.
Aby nie szpeciło balkonu można zrobić to w wersji dzielonej: jakaś rura-gniazdo na stałe przykręcona oraz górna cześć z głowicą pod ciężką lornetę. Albo jeszcze lepiej przykręcić do pionowych elementów balustrady jakieś mocowania ze śrubami, gwintowymi gniazdami, zaciskami itp. Do nich w dwóch punktach montujesz długą, jednoelementową, łatwo demontowalną sztycę z głowicą. W tej wersji masz nawet możliwość zgrubnej regulacji wysokości zestawu, co jest piekielnie ważne.
Pisze o tym, bo to Ci może dać możliwość wykorzystania dużego sprzetu, który teraz zalega. Po drugie mała lorneta (10x50) sprawdzi sie raczej na wypadach za miasto na lekko. Z balkonu w mieście jej przydatność jest ograniczona. 25x100 trochę nadrobi w tych kiepskich warunkach aperturą.
Aha, myślę, że taki zestaw możesz zmajstrować z elementów ze sklepu budowlanego, łącznie z głowicą, czyli relatywnie dość tanio.
Pozdrawiam
-J.
 
 
akira222 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2020   

Dzięki za podpowiedz myśle że coś zdziałamy w tej sprawie szkoda co by się marnowała ta lornetka.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

akira222 napisał/a:
A co panowie możecie mi powiedzieć o tej DO Discovery 10x50 nie mogę przekroczyć funduszy ale wiem ze co jakość to jakość.

Żeby mówić o jakości, musisz założyć, że 200 zł to pierwsza z 10 rat na coś używanego.

Za 400-500 złotych nadal masz słabą lornetkę, ale dającą już jakiś przedsmak obserwacji.
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

Nie wylewajmy dziecka z kapiela :)

To typowo lidletkowy Tronic 10x50 pokazal mi jak bogato moze wygladac nocne, podpoznanskie niebo. Podziwialem i Plejady i Andromede.
Na bezrybiu i rak ryba ;)

Jasne, że ze szczytu widac nieporownywalnie wiecej, ale poczatek drogi tez moze byc ciekawy i nie ma co sie znecac nad ludzmi ze chca kupic lornetke za 'zaledwie' 1/4 pensji minimalnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14