Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
szeroki kąt do FF nikona
Autor Wiadomość
sanescobar 
Nowy



Posty: 4
Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   szeroki kąt do FF nikona

Witam wszystkich użytkowników

Jestem posiadaczem 3 nikonów ff i szukam szerokiego kąta pod system.
Im więcej czytam tym mniej wiem. Interesuje mnie zakres od około ~15mm-17mm do 20mm czy nawet 35mm.
Może być zum, może być stałka, jak stałka to raczej w okolicach dolnego zakresu 16mm.
Obiektywem będę fotografował architekturę i wnętrza, uzywając lamp (we wnętrzach), pewnie będę przymykał do f8. Oczywiście wolałbym jasne szkło, moze czasem użyłbym go do reportażu więc pewnie lepiej żeby af był przyzwoity.

Budżet, hm.... chciałbym się zmieści w kwocie do 6 tysięcy, nie wiem czy to możliwe?

Skupiłem się na n14-24/2.8, przeczytałem też tutejszy test, czy jest może na forum jakiś użytkownik tego szkła pod ff?
Patrzyłem także na t15-30/2.8

Mam kilka tamronów i wiem że ich af nie powala, mam zdublowane szkła zakresami więc jak bezpośrednio porównuje t24-70/2.8 z nikkorem to różnica jest dość spora.

Może ktos zaproponuje coś innego w tym zakresie? Moja uwagę zwróciła jeszcze sigma 17-35 ale ona ciemnieje wraz z zakresem, dlatego raczej odpada.
Może coś w okolicach 20-35? Znalazłem też starego n20-35/2.8 ale to juz szkło pewnie nie do dostania.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sty, 2017   

Mam 12-24 f/2.8 i 16-35 f/4. 12-24 kocham. 16-35 uzywam. Jezeli filtry nie sa problemem to 12-24. Jezeli filtry sa potrzebne, to zeby nie isc w dwa systemy 100mm i 150mm lepiej wybrac juz 150mm i kupic apdapter na 100mm. Ale one sa ogromne.

Jezeli filtry systemu 150mm (np. Lee) sa za drogie, to lepiej 16-35.
 
 
sanescobar 
Nowy



Posty: 4
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

viss napisał/a:
Jezeli filtry nie sa problemem to 12-24


filtry nie są problemem.

viss to tak naprawdę jedyny wybór? Bo jak tak patrze na kolgę z canonem on ma 3 szkła z szerszym zakresem i wszystkie całkiem porządnie wypadają, oczywiście jak się weźmie poprawkę na jakość z canona :mrgreen:
 
 
viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

Od nikona masz tak:

14-24 f/2.8 - klasa sama w sobie
16-30 f/4.0 - najbardziej uniwersalne szklo, jezeli swiatlo nie jest istotne
17-35 f/2.8 - dosc stare i drogie

14-24 jest swietnie skorygowany i bedzie dobry do reporterki. AF szybki. To jest jedno z tych szkiel, ktorym sie wybacza wady. Ciezar, wypuklosc przedniej soczewki (brak filtrow). Obraz jest fantastyczny.

Jest tez 19 pc-e. Ale manual no i bez filtrow, a chciales AF. Do architektury pc-e jest super. Sa jeszcze Zeissy, ale tez manualne.

Co do innych marek nie wiem. Tamron 14-24 podobno fajny. Moze ktos ma to cos powie. Ja nie jestem fanem Tamrona/Sigmy.
 
 
sanescobar 
Nowy



Posty: 4
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

viss, dzięki chyba zdecyduje się na 14-24/2.8, moze rzeczywiście jeszcze ktoś coś powie na temat t15-30/2.8 albo padną inne propozycje.
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Sty, 2017   

Jako użytkownik Nikkora 14-24 powiem, że to szkło ma chyba same wady :mrgreen:
-cena
-waga
-łapie brzydkie flary
-ciężko z filtrami

...a od czasu jak zakupiłem to szkło, jestem w nim zakochany :wink:
Kilka przemyśleń zamieściłem na blogu.
 
 
sanescobar 
Nowy



Posty: 4
Wysłany: Wto 31 Sty, 2017   

DarkRaptor, dzięki za pomoc.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 01 Lut, 2017   

Mam Tamrona 15-30, ale na Canonie, więc weź poprawkę na jakość. :mrgreen: Kupiłem go w sumie też do uniwersalnych zastosowań, trochę reporterka (ale bez ganiania, AF ważny, ale nie najważniejszy), trochę architektura wnętrz. Generalnie jestem bardzo zadowolony, choć oczywiście wady są: ciężar, brak filtrów bez cudowania, potrafi złapać flary, ale póki co żadna nie była brzydka lub tak duża, że dyskwalifikowała mi dobre zdjęcie.

Co do AF, to nowe konstrukcje Tamiego, takie jak 15-30 to zupełnie inna liga zarówno AF, jak i jakości wykonania w porównaniu do starych Tamronów. Gdyby w moim systemie było coś takiego jak 14-24/2.8, to pewnie decyzja mogłaby być inna, więc specjalnie na Tamrona namawiać nie będę.
 
 
maksiczek 
Nowy
Agencja AFI


Posty: 2
Skąd: Suwałki
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2020   

A nie lepsza sigma 18-35 /1.8 ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 04 Kwi, 2020   

Do FF obiektyw przeznaczony na APSC?
 
 
maksiczek 
Nowy
Agencja AFI


Posty: 2
Skąd: Suwałki
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

Arek napisał/a:
Do FF obiektyw przeznaczony na APSC?


Pomyliłem się, jest sporo obiektywów jednocześnie pod FF i DX i czasami mi się zdarzy pomylić.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 05 Kwi, 2020   

maksiczek napisał/a:
... i czasami mi się zdarzy pomylić.

Jeżeli ograniczyć się do Twoich wypowiedzi na tym Forum, bardziej od słów: "i czasami mi się zdarzy pomylić." pasuje: "i zawsze się mylę".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15