Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
ravciu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2020   

Arek napisał/a:
Można rozważyć to:
https://www.ceneo.pl/22553594


Przejrzałem opisy/testy/opnie itp. i chyba z wymienionych skłaniam się najbardziej do ACULON A211

Powiedz mi jeszcze dlaczego ACULON A211 10X42 a nie 10x50 - myślę pod kątem świtu i zmierzchu gdy jest troszkę mniej światła, a różnica 40 zł z tego co widzę?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Cze, 2020   

Jak zależy Ci na gorszych warunkach oświetleniowych to 10x50 będzie lepsza, ale będzie jednocześnie większa i cięższa. Twój wybór :)
 
 
ravciu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Cze, 2020   

+/- 3cm szersza i 150gr cięższa - nawet na wypadach w góry dam rade, nosiłem już plecaki ponad 20kg :)
chyba zdecyduje się na 10x50, dzięki :)
 
 
Agus349 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   Jaka lornetka

Witam. Zastanawiam się nad zakupem lornetki. Która z tych opłaca się kupić do obserwowania ptaków: https://allegro.pl/oferta/lornetka-10-50x50-szklana-optyka-60mm-filtr-9362216585
https://allegro.pl/oferta/lornetka-50x50-kompaktowa-turystyczna-mysliwska-8547458581
https://allegro.pl/oferta/lornetka-mysliwska-landview-37x56-szklana-bak-4-9086801106
https://allegro.pl/oferta/lornetka-bresser-topas-10x25-czarna-9323727587
Wiem że za tą cenę nie da się kupić nic konkretnego ale to na początek. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi 😊
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Każda z tych lornetek to wywalenie pieniędzy w błoto i proszenie się o problemy.

Minimum to okolice 150 zł, za które można kupić używane rosyjskie BPC 8x30 w bardzo ładnym stanie.

Z nowych można pomyśleć o:
https://deltaoptical.pl/lornetka-do-discovery-8x40
lub Nikonie Aculon 8x42 lub 10x42.
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020   

Za te pieniądze Agus349, to nie dostaniesz nawet zwykłych okularów do czytania, a ty chcesz kupić lornetkę :mrgreen:
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020   

Witam. Szukałem czegoś z małym powiększeniem i padło na okazyjnego Levenhuk Sherman PRO 6,5x32.Mam pytanie do osób które przez nie patrzyły: Jak tam z łapaniem w nich ostrości? U mnie jest specyficzne "doostrzanie" do centrum. Nie tak, że mam ostrość w całym polu, albo jej nie mam.
( w "całym polu" co ma być ostre tak 70%)

Niedługo postaram się go opisać swoim amatorskim okiem ;)
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020   

MariuszMM, niezbyt jasno opisaleś, ale możliwe że chodzi o typowy defekt optyczny tzw. krzywiznę pola
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Pią 03 Lip, 2020   

Bardzo możliwe. No popatrzyłem przez nią trochę więcej i da się wyostrzyć obraz. Jednak czy to typowe dla tej lornetki?
Widzę tęż dystorsję, większą niż się spodziewałem w tym modelu. Miałem wrażenie, że coś z nią nie tak.
Dopiero szukam odpowiedniego ustawienia muszli ocznych, które by było najbardziej dla mnie komfortowe.

Widzę, że trzeba się do tego małego porro odpowiednio dostrajać.
 
 
Arv3z
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lip, 2020   

Witam wszystkich, jestem nowym na forum. Chciałbym kupić lornetkę do 500 zł. Wykorzystana będzie podczas dnia do wypatrywania obiektów na morzu. Bardzo zależy mi na zoomie w lornetce. Moja poprzednia lornetka to Alpen 10-80x50. Chciałbym, żeby powiększenie było takie samo jak w tym Alpenie.
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu dobrej lornetki, ponieważ sam nic ciekawego nie znalazłem.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Nie 05 Lip, 2020   

No "dogadałem" się z moim Levenchukiem Szerman pro 6,5x32.
Mineło kilka dni intensywnych obserwacji + jedna ulewa. :smile:
Pozostaje opisać wrażenia i przemyślenia...
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020   

Arv3z, w tej cenie trudno o dobrą lornetę bez zooma, coś było widać przy tym powiekszeniu 80x? jeśli tak, to ciekawe czy rzeczywiście tyle było. do stacjonarnych tego typu obserwacji może luneta, to połowa szkieł mniej a i tak trudno w tej cenie coś polecić tym bardziej z powiekszeniem 80x :) , po prostuj kupujesz najlepsze na co możesz sobie pozwolić, warto poszukać coś używanego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020   

Arv3z, tylko oszukańczy producent tego "Alpena" 10-80x50 wie jakie było tam powiększenie naprawdę. Na pewno nie był to jednak oryginalny Alpen, bo Alpen nigdy nie miał takiego koszmarka w swojej ofercie i na pewno nie było tam powiększenia 80x.

Wybierz się do jakiegoś sklepu z optyką i rzuć okiem na lornetki powiększające 10-12x. Unikaj zoomów, bo to w 99.9% szmelc. Pozostałe 0.1% jest poza Twoim zasięgiem cenowym (np. Leica Duovid). Być może te 12x w wykonaniu np. takim:
https://abfoto.pl/catalog/product/view/id/811/s/lornetka-nikon-aculon-a211-12x50/?c&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

w zupełności Ci wystarczy.
 
 
pawzielin 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020   

Cześć, witam się na forum.
Szukam lornetki dla dzieciaka 10 lat w cenie około 600 zł. Po przeczytaniu forum zastanawiam się nad czymś lekkim i z powiększeniem 8. W grę wchodzą następujące modele:
1. Delta Optical One.
2. Nikon Prostaff 7s 8x30 - około 700zł.
3. Vortex Diamonback HD 8x32 - cena podobna jak Nikon + jest dożywotnia gwarancja.

Szukałem porównań Nikona i Vortexa na różnych forach i nie bardzo znalazłem. Czy wiecie, jakie są między nimi różnice? A może nie ma i warto kupić tę w lepszej cenie?
Planuję kupić w PL lub na Amazon.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Lip, 2020   

pawzielin, dla dziecka ważne jest duże pole widzenia, bo trudno się mu zorientować gdy to pole jest małe. Z tego względy Nikon odpada, a najrozsądniej wygląda Diamondback HD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 14