Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Reakcje na pojawienie się Canona 1D MkIII
Autor Wiadomość
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 15 Mar, 2007   

Ci alfiarze pewnie się rozgrzewają przed przystąpieniem do wojny systemowej - W końcu i ich sytstem dorbi(ł) się czegoś z segmentu profi :-) BTW ktoś ma jakieś specyfikacje?

A odnośnie MKIII to podejrzewam (a jestem umiarkowanym fanem spiskowej teorii dziejów) że był na tyle dobry, że nikon schował swoje D3 z porotem do R/D. Przecież atmosfera przed PMA u czarno-żóltych była już dość mocno przegrzana w tym temacie: Sam wchodziłem na dpreview i rockwella po 20 razy dziennie żeby sprawdzić czy już jest :-)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Mar, 2007   

Na forum Canona jest sprawozdanie jednego z forumowiczów z PMA. Sony ma coś mieć, zapowiadają itd. Generalnie pokazali, jak to ładnie kolega opisał, jakieś tekturowe atrapy i to wszystko. :roll:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

Co pokazali jest tutaj:
http://www.optyczne.pl/?news=495

Co z tego wyjdzie zobaczymy. Aparaty są brzydkie, ale przecież chodzi o to, żeby
robiły ładne zdjęcia. Więc trzeba trzymać kciuki i tyle.

Arek
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 16 Mar, 2007   

Jak mawia pewien zaprzyjaźniony miłośnik tuningu: dobry kierowca to i na trzeźwo pojedzie... Dobry fotograf to i smien^H^H^H^H^H alfą dobre zdjęcie zrobi :twisted:
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

bez przesady z tym śmiechem, możliwości aparatów są w zasadzie na tym samym pułapie, są tacy co twierdzą że alfie brakuje "mitu" czy "legendy" bo zdjęcia robi nie gorsze niż C czy N. Mam dziwne wrażenie że są tacy którzy chcą się "dowartościować" że mają coś innego niż plebs. A to nie wszystko. Możliwości tych aparatów są porównywalne. czy ktoś chce czy nie przyjąć to do wiadomości. Sam mam N. więc powinienem stwierdzać że tylko Nikon itp. Ale zdjęcia mówią same za siebie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

No bo Nikon to takie Sony tylko w trochę innej obudowie ;)
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

O! I Canon! i Pentax!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Arkowi pewnie o matrycę Sony w Nikonie chodziło. Canon na całe szczęście ma własny wyrób :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Dokładnie :)
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 18 Mar, 2007   

Nie no OK.! zgadzam się, ale trudno mi trochę przyjąć do wiadomości chyba prywatne dość zdanie jednego kolegi, iż system wybrany przez niego jest lepszy od innych gdyż on tak mówi /pisze/. Każdy z systemów ma swoje wady i zalety, Ja sam do geniuszy nie należę, tyle, że lubię pobawić się w fotografię. Długo wybierałem system a później aparat, później obiektyw. Długo rozmawiałem zarówno z dobrymi amatorami jak i z fotografikami /nie fotografami/ - korzystałem ze znajomości tych pierwszych. A ci profesjonaliści to naprawdę znane nazwiska. Faktem jest, że oni wskazywali, że ONI muszą mieć Canona, ale znak równości w zasadzie stawiali pomiędzy Canonem a Nikonem. Narzekali na politykę sprzedaży Nikona. Wskazywali jednak, że jeżeli nie chcę profesjonalnie się bawić w fotografię a nie chcę, /bo to mojej hobby jedynie/ to za w miarę rozsądne pieniądze naprawdę nie ma znaczenia, który system wybiorę i który model kupię. Każdy z nich czymś tam się różni. Oczywiście skłamałbym gdybym nie powiedział, że polecali mi Canona. Ale wskazali mi też na kilka spraw, które dla mnie go zdyskwalifikowały. Dla mnie ważne było, aby mieć choćby pomiar punktowy, prostotę obsługi i lepsze, znacznie lepsze szkła w porównywalnej cenie i autofokus. Dlatego wybrałem Mikosia. Acha jeszcze dostępność i ilość dodatków /szkieł itp./ Poza tym z tą jakością zdjęć. Eeee, coś mi się zdaje, że wszelkie fotki zrobione aparatem i tak idą do obróbki w kompie.
Chyba nikt nie chce powiedzieć że matryca CMOS lepiej oddaje kolory niż CCD? W tej sprawie trzeba otworzyć jakąkolwiek książkę o fotografii cyfrowej. Zacytuję jedną z nich: „CCD – najpopularniejszy element Światłoczuły, CMOS – pobierająca mniej energii; zazwyczaj gorsza reprodukcja barw niż w CCD”. Skoro zaś ta reprodukcja barw jest.. no taka jaka jest to znaczy że mamy tu do czynienia z programem obróbki w aparacie. Nie dziwi, zatem ta plastikowość kolorów, o której piszą co poniektórzy. Ale nie o tym mowa, sprawa jest taka, że żadna fotka profesjonalna nie pójdzie do druku bez komputerowej obróbki.
Tak, Ok., znaczy się chciałem napisać, że jak lamnie, dla moich aktualnych potrzeb i możliwości ten system, który mam, ten model zarówno body jak i dekli są dla mnie optymalne, i gdy czytam o czymś z innego systemu co ma być lepsze bo ktoś tak mówi, bo ktoś właśnie to ma to mnie to po prostu śmieszy! Może się okazać, może, nie musi, że stojący obok gościu, mający w ręku Alfę 100 zrobi fotki ileś tam razy lepsze niż ktoś inny stojący obok Canonem, nie zależnie od modelu, I właśnie wtedy jest głupio! Przekonania o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia to jedno, a praktyka to drugie. EEEEEE! Pozdrawiam fanów fotografii niezależnie od posiadanego przez Nich sytemu! Howgh!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15