Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
ATN Binox HD
Autor Wiadomość
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Wto 14 Lip, 2020   ATN Binox HD

Czy korzystał ktoś z lornetki wymienionej w tytule i może coś o niej krótko napisać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Kiedyś chciałem sobie ją sprawić. Tylko,że to nie lornetka. Działa jak kamera. Wizjer świeci ci po oczach i zwęża ci źrenicę. Jak odsuniesz lornetkę w ciemnościach od oczu to przez chwilę nic nie widzisz, aż ci się na nowo wzrok zaadoptuje do ciemności. Ale w lornetce w ciemnościach widać dość dobrze. I zoom też fajnie działa. Tylko, że pomysł trochę nie trafiony. Np. myśliwy po wypatrzeniu zwierzyny musi się zaadoptować do ciemności żeby przymierzyć się do strzału patrząc przez lunetę w sztucerze.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

RoboBat, gdyby wyświetlacz nie oślepiał, oraz dawał dobrej jakości obraz, to myślisz że tego typu sprzęt ma szansę na szerszą popularyzację? chyba to nie jest typowe że noktowizory podobnie oślepiają użytkowników?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Obraz nie jest zły. Dziwne uczucie. Widzisz prostokątny ekran jak w telewizorze i jakieś na nim ikonki jak w kamerze (do ukrycia oczywiście). Testowałem o zmroku i nie było źle. Trochę szumów jak to po ciemku w kamerze, choć bez porównania lepiej widać jak w 8x56 pod względem jasności. Myślę, że w dzień też jest dobrze. No i ten zoom. Uczucie podobne jak podczas zoomowania kamerą. Do wad zaliczyłbym duże gabaryty i wagę, no i konieczność wymiany akumulatorków co jakiś czas. Gdyby nie te gabaryty kupiłbym jako alternatywę dla zwykłej lornetki. Mimo wszystko uważam, że to ciekawy sprzęt. Kiedyś Sony miało podobny model ale z tego co pamiętam to kosztował krocie. Coś pod 10000zł cena podchodziła.
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Ja takiej lornetki potrzebują do łucznictwa terenowego(obserwowanie tarczy bądź figury zwierzaków, gdzie się strzały wbiły). Także używana była by tylko w dzień. Najbardziej zależy mi na stabilizacji, ze względu na zmęczenie terenem, a w związku z tym, trzęsące się ręce. Zoom też jest bardzo dobrą opcją. Tylko nie mogę mieć dalmierza, ani nic co pomaga w ocenie odległości, bo mnie usuną z zawodów.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Bartas, jeśli w dzień i nie potrzebujesz koniecznie cyfrowej, to może kup canon 10X30 IS lub 8x25 IS, lub najmniejsza 8x20 IS, problemem canonów może być wieksza wraźliwość mechaniczna i na wodę niż zwykłych lornetek bez stabilizacji
https://www.usa.canon.com...s/is-binoculars
albo fujinon 12×28, fujinon świetnie stabilizuje wieksze wibracje (np. w czasie jazdy autem, mocniejsz wychylenia rąk), ale stabilniejszy obraz przy małych wstrząsach tłumi canon
Ostatnio zmieniony przez ppv Pią 17 Lip, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

ppv napisał/a:
Bartas, jeśli w dzień i nie potrzebujesz koniecznie cyfrowej, to może kup canon 10X30 IS lub 8x25 IS, problemem canonów może być wieksza wraźliwość mechaniczna i na wodę niż zwykłych lornetek bez stabilizacji
https://www.usa.canon.com...s/is-binoculars

Tak, zastanawiałem się nad nimi, ale po pierwsze generacja III jest mega droga, a po drugie mają mały stopień stabilizacji, 0,8 stopnia bodajże. Jeszcze pytanie jaki ten Binox ma odstęp od źrenicy. Jest napisane, że w zależności od zooma 10-30mm. Noszę okulary i muszę mieć pewność, że będę mógł przez tę lornetkę patrzeć.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

nie specjalnie chyba warto patrzeć na ten parametr 0,8, lepiej sprawdzić samemu, bo trudno ocenić jak silnej stabilizacji faktycznie potrzebujesz. wydaje sie jednak że nie przemieszczasz się a stoisz w miejscu probujac ocenić rezultaty strzelania, nowszy model 8x20 IS ma cenę podobną/ niższą do tego ATN. jest też opcja poszukania używki.
canon twierdzi ze powinny być używalne w okularach, aczkolwiek możliwe że nie będzie widać całego obrazu jak bez okularów.
Ostatnio zmieniony przez ppv Pią 17 Lip, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

ppv napisał/a:
nie specjalnie chyba warto patrzeć na ten parametr 0,8, lepiej sprawdzić samemu, bo trudno ocenić jak silnej stabilizacji faktycznie potrzebujesz. wydaje sie jednak że nie przemieszczasz się a stoisz w miejscu probujac ocenić rezultaty strzelania, nowszy model 8x20 IS ma cenę podobną/ niższą do tego ATN. jest też opcja poszukania używki.

A rozmiar soczewek 20 nie jest za mały?
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

do dziennego widzenia wystarczy, wieksza zrenica wyjsciowa (dzieki wiekszym obiektywom) to latwiejsze przylozenie do oka, ale to kwestia wprawy
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Teraz doczytałem, że ta lornetka ma dalmierz. Nie dopuszczą mnie do zawodów z nią :(
A co powiesz o lornetce Fujinon 12x28 TechnoStabi?
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

zapewniam ze canony nie mają dalmierza. technostabi jest niezły, porównywałem bezpośrednio z canon 12x32, canon daje stabilniejszy obraz wiec łatwiej dostrzec szczegóły, technostabi za to znacznie lepiej niweluje duże wahania robiąc je mniejsze, ale nie uzyskasz tak stabilnego obrazu jak w canonie. mozna powiedziec ze małe drgania canon eliminuje a technostabi redukuje. jak sie okaze ze canon nie zapewnia ci stabilizacji, to wowczas faktycznie fujinon może pomóc. jest też stabilizowany kite 10x30, kenko, opticron, te wydaje mi sie ze mają podobną technologię co fujinon, jeśli nawet nie wychodzi to z jednej fabryki kenko...
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

A jesteś w stanie powiedzieć czym różni się Canon II generacji od III?
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

czytałem że w przypadku 12x36, ver. III ma wyraźnie lepszą stabilizację oraz czas działania na baterii. jednak nie jestem pewien czy np. model 8x25 II to ta sama technologia stabilizacji co 12x36 II, czy moze bardziej jak III. 12x36 III ma juz nastepce w postaci 12x32 i tym samym nie ma dopisku że to gen IV. bo te numerki to nie generacja stabilizacji, tylko raczej że następnik po lornetce o tych samym powiekszeniu/obiektywie. trzeba by spojrzeć na daty pojawienia sie na rynku.
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33311
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33421
 
 
Bartas89 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 17 Lip, 2020   

Super, dzięki za odpowiedzi :) A jeszcze takie pytanie. Czy może pójść w noktowizor, który jest cyfrowy, ma płynny zoom i stabilizację. Można go używać także w dzień. Np taki:
https://sklepikmysliwski.pl/pl/p/PARD-NV-019-Noktowizor-monokular-WIFI/10065
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14