Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zmierzch fotografii jako pasji/hobby?
Autor Wiadomość
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

TS napisał/a:
...po prostu przestała mi odpowiadać możliwość anonimowości...
To zacznij od siebie. Zamiast TS imię, nazwisko i numer PESEL.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

Negatyw napisał/a:
To zacznij od siebie.

Tomasz Szmidt, PESEL nic tu nie wniesie (rocznik '79). Kultura nakazuje to samo z Twojej strony :)

A wracając do tematu, nie widzę zmierzchu fotografii jako hobby. Ludzie robią masę zdjęć smartfonami i dzielą się tym ze znajomymi. Większość zdjęć jest fatalna i nie chodzi mi tu o jakość techniczną smartfona, ale zupełnie zepsute kadrowanie, np. portret pod słońce, kiedy to ani sylwetka, ani szczegóły na twarzy.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-tomasz-schmidt-pokazal-ukochanego,nId,3373494
No i super :wink:

Podawanie wszędzie swego imienia i nazwiska, jednego e-mail itd. pozwala innym na łatwiejsze śledzenie osoby.


A co do sprzętu fotograficznego dla bardziej wymagających to mz. będzie jak z audiofilskim audio.
Kiedyś każdy duży producent miał spory wybór wzmacniaczy i odtwarzaczy z górnej półki...
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

PDamian napisał/a:
https://kobieta.interia.pl/gwiazdy/news-tomasz-schmidt-pokazal-ukochanego,nId,3373494
No i super :wink:


Ok - ciekawe skąd w takim razie wzięły się te dwa chłopaki koło mnie :P . Bo raczej nie z ww związku?

Sam mógłbyś się normalnie podpisać, a nie dcs, fides, PDamian. Co z tego, że ktoś śledzi? To chyba dobrze w sumie.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

No właśnie, że nie dobrze.

Wpisujesz w google imię i nazwisko + krs [no chyba że masz dostęp bezpośredni] i masz adres -prawdopodobnie zamieszkania [przy jdg] itd.
O nr telefonu też nie trudno.

Mając nr telefonu można znaleźć ogłoszenia z allegro, olx czy np. w moim przypadku stare o zgubionej tablicy rejestracyjnej z jej numerem.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Sie, 2020   

Rozumiem, ale co właściwie wynika z tego, że ktoś to wszystko znajdzie? Masz coś na sumieniu poza tą tablicą ;) ? Jakaś paranoja trochę się robi.

Przykładowo - ja się wychowałem na Starym Żoliborzu w W-wie, znam tam każdy kąt i rzut oka pozwolił mi stwierdzić, że pierwsze zdjęcia przykładowe były robione koło starego bloku przy wiadukcie naprzeciw Arkadii (dopiero co powstałej), a później koło któregoś z nowych bloków koło Elektronika (technikum i kino). No i co z tego? Wspomniałem o monitoringu - nie jesteśmy prywatni we współczesnym świecie... Niestety.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 09 Sie, 2020   

TS, ja na Starym Żoliborzu mieszkam od 1997 roku stąd takie miejsca zdjęć przykładowych. Przeprowadzałem się, ale zawsze o odległość 300-400 metrów. Zaczynałem od Boguckiego (która jeszcze wtedy nazywała się Sokolicz), potem Al. WP, a teraz Zajączka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 16 Sie, 2020   

TS napisał/a:
Rozumiem, ale co właściwie wynika z tego, że ktoś to wszystko znajdzie?

Widać, że nie czytujesz portali internetowych zajmujących się bezpieczeństwem. :) Nie trzeba mieć niczego na sumieniu, żeby mieć potrzebę dbania o swoją prywatność. Wystarczy poczytać o okradaniu kont bankowych korzystając z publicznie dostępnych informacji o osobie plus istniejące (okresowo, do czasu wykrycia) luki w zabezpieczeniach na styku operatora telekomunikacyjnego i banku. A już kuriozalna jest historia pewnego bogatego Amerykanina, któremu jednego dnia dwa razy obrobiono konto sposobem na podmianę karty SIM. Drugi raz, jak stał w kolejce w salonie AT&T chcąc odzyskać kontrolę nad świeżo wymienioną kartą SIM, która tuż po wymianie przestała działać, bo nieuczciwy pracownik tego telekomu współpracujący ze złodziejami ponownie podmienił karty.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2020   

No nie czytuję, ale moja żona pracuje w AML i mówi, że taki lewy przelew z konta po prostu trzeba zgłosić do swojego banku oraz koniecznie do biura rzecznika finansowego. Zwykle to nie jest odosobniony przypadek, tylko seria włamań i oczywiście winą szybko obarczany jest bank i sprawa kończy się w sądzie.

Kiedyś - nie tak bardzo dawno, 10-15 lat temu - było prościej, bo wystarczyło zgłoszenie po fakcie, że nie autoryzujesz danego przelewu i pieniądze od razu wracały na Twoje konto. Przepisy zmieniono, akurat za czasów PO, no ale mniejsze o to kto, ważne, że na gorsze.

@Arek, to tylko trochę krócej niż ja (1979-2009). Wszystko super lokalizacje, moim zdaniem najlepsze w Wwie. Tylko kupić tam domek jednorodzinny, to nerek nie starczy, musi być mieszkanie ;)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

AML to Anti-Money Laundering?

TS napisał/a:
Negatyw napisał/a:
To zacznij od siebie.

Tomasz Szmidt, PESEL nic tu nie wniesie (rocznik '79). Kultura nakazuje to samo z Twojej strony :)
Nie jestem fryzjerem ani frajerem. Nie jestem kulturalny.
 
 
szocik 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 24 Sie, 2020   

oj tam , po co te nerwy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 25 Sie, 2020   

TS napisał/a:
Zwykle to nie jest odosobniony przypadek, tylko seria włamań

Tak, oczywiście, bo wykorzystuje się systemową lukę, a nie nieuwagę pojedynczej osoby.

TS napisał/a:
oczywiście winą szybko obarczany jest bank i sprawa kończy się w sądzie

No jak się kończy w sądzie, to gorzej, bo jak ktoś staje w sytuacji wyczyszczonego konta, to na sądy już za późno. Z relacji z Niebezpiecznika wynika, że różnie się kończy, w zależności od konkretnego przypadku, na ile ktoś niedopilnował własnego bezpieczeństwa, no i na ile bank oceni, że uda mu się wyślizgać… Sprawy sądowe czasem kończą się po myśli poszkodowanych osób, czasem nie.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020   

komor napisał/a:
...
No jak się kończy w sądzie, to gorzej, bo jak ktoś staje w sytuacji wyczyszczonego konta, to na sądy już za późno...
Na pewno za późno?
komor napisał/a:
...Sprawy sądowe czasem kończą się po myśli poszkodowanych osób, czasem nie.
No to nie "za późno".
Od kiedy jest RODO to prawie do wszystkiego trzeba podać PESEL. W przypadku udzielania kredytów i wypłat bez użycia karty, powinien funkcjonować jeszcze odcisk palca. W pozostałych przypadkach to albo ktoś udostępnił hasło złodziejowi, albo złodziej jest pracownikiem banku.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 31 Sie, 2020   

Negatyw, naprawdę bywają znacznie trudniejsze kombinacje usług, ich sposobów uwierzytelniania niż takie proste: podaj PESEL. Zresztą nie jest to chyba dla wykwalifikowanego włamywacza trudne wykraść PESEL ofiary. Poza tym, przykładowo, jak ludzie akceptują regulaminy bez czytania, że wolno im zaoferować kredyt przez telefon albo na SMS, to potem w sądzie trudno wykazać, że to wina banku, że ktoś Ci podmienił kartę SIM i przejął SMS od banku. Sądź się z telekomem.

Stąd też ostatnio migracja banków z SMS-ów na autoryzację aplikacją mobilną. Ale pomimo nowych rozporządzeń unijnych w tym zakresie nadal można autoryzować się SMS-em, nie wszyscy użytkownicy bankowości mobilnej mają smartfony, niektórzy po prostu też nie chcą używać aplikacji bankowej, sądząc, że tak jest bezpieczniej, co raczej nie jest prawdą…
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 01 Wrz, 2020   

No właśnie o tym napisałem, że jeżeli do prawie wszystkiego potrzebny jest PESEL to o czyjś PESEL nietrudno. A na podstawie PESEL (czyjegoś) można wziąć kredyt. Do wszystkiego też kserują dowód osobisty. Więc podrobić dowód osobisty też łatwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14