Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Braki w bazie lornetek i nowości
Autor Wiadomość
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 07 Mar, 2020   

Arek napisał/a:
No ale u Swarka, jak ktoś chce lekko i poręcznie, jest CL Companion. U Zeissa wyboru nie ma, bo Conquest HD w klasie 32 mm to lornetka też dość spora i ciężka.

no jak, przecież jest Victory 8x25 :) te CL Companion mają wąskie pola i ostrzą dopiero od 3m, u mnie mają dyskwalifikacje z tych powodów, EL ma rewelacyjne przednie osłonki, u zeissa sf 42 jakaś dziwna ta osłonka, nie znalazłem jeszcze jak to bedzie wygladać w 32
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Meopta zrobiła małą niespodziankę i po cichu zaktualizowała swoją serię MeoStar B1. Teraz nazywa się ona MeoStar B1.1. Wg producenta zmieniono:

1. lepsze powłoki antydobiciowe MB5501 TM
2. zmieniona konstrukcja śruby centralnej ostrości z możliwością blokady
3. zmieniona konstrukcja korekty dioptrażu z możliwością blokady
4. zredukowana waga niektórych modeli
5. nowy futerał

Dodałem wszystko do bazy:
https://www.optyczne.pl/p...=2084&add3=2085
https://www.optyczne.pl/p...=2089&add4=2090

Zwracam na te lornetki szczególną uwagę z kilku czynników:

1. z poprawioną transmisją mamy tutaj co czynienia z optyką klasy Trinovidów BN lub nawet Ultravidów BR/HD.
Ceny nowych Meopt są przy tym porównywalne z tym, co musimy zapłacić za używane Trinovidy BN.
2. seria MeoStar jest robiona w Czechach, bez żadnych chińskich niedoróbek i z pewną 30-letnią gwarancją
3. to bardzo solidnie wykonane lornetki w sensie mechanicznym
4. jak mało kto, wciąż w swojej serii trzyma model 7x50
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Gdyby można było zrobić test Meopty 7x50 byłbym bardzo wdzięczny . Ten model powinien mieć najlepszą rozdzielczość i głębię ostrości . Myślę o jej kupnie już od dawna . Śruba centrala z możliwością blokady to świetny pomysł , w nocy bardzo się przyda . Ciekawe jak Meopty poradzą sobie z aberracją chromatyczną z nowymi powłokami .
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Wiking, dużo dobrego słyszałem/czytałem o Meostarze B1 7x50 m.in. tu:

http://www.scopeviews.co.uk/Meopta7x50.htm

Widziałem kilka Meopt Meostarów wszystkie mi się podobały, gorzej z meopro:(
Też chciałby zobaczyć jej test!

Pozdrawiam
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Dzięki adaher :) . Kilka ładnych lat temu w salonie myśliwskim porównywałem Swarka 7x50 SLC ( starsza seria ) i 7x42 SLC . Model 7x50 SLC zrobił na mnie ogromne wrażenie swoją ostrością ( rozdzielczością ) , głębią ostrości i kontrastem , 7x42 SLC nie miał szans , aż byłem zaskoczony . Tylko to małe pole widzenia mnie wystraszyło ... :( . Jeżeli Meopta jest równie dobra jak Swarek , to jest idealną lornetką do lasu .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Pryzmaty S-P... :???:
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pią 01 Maj, 2020   

Arek napisał/a:
Meopta zrobiła małą niespodziankę i po cichu zaktualizowała swoją serię MeoStar B1. Teraz nazywa się ona MeoStar B1.1. Wg producenta zmieniono:

1. lepsze powłoki antydobiciowe MB5501 TM


To ciekawe, bo pytałem jakiś czas temu bezpośrednio Meoptę (poprzez oficjalny profil na Facebooku), czy optyka została zmieniona w stosunku do 1.0 i odpowiedzieli mi, że optycznie jest to dokładnie to samo.

Nie rozumiem też, dlaczego całej rodziny nie zaktualizują w końcu do wersji "HD"?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Maj, 2020   

bewithed, może mieli na myśli układ optyczny. I wtedy to jest prawda, bo soczewki są w dokładnie te same, ale powłoki na nich już nie.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 04 Maj, 2020   

https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/lornetka-levenhuk-nelson-8x30/

Jestem ciekaw Waszych opinii tej lornetki.Jest jeszcze 7x50.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 05 Maj, 2020   

Steiner Navigator w wersji dla ubogich :mrgreen: . Osobiście gdybym potrzebował tego typu lornetki to jednak dołożyłbym tysiaka do oryginału.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 13 Maj, 2020   

Arek napisał/a:
Meopta zrobiła małą niespodziankę i po cichu zaktualizowała swoją serię MeoStar B1.


Bardzo chętnie zobaczę w akcji B2 :) . A czy ktoś może ma jakieś przecieki odnośnie (rzekomo) nadchodzącej nowej Kowy Genesis?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 29 Sie, 2020   

Meopta robi dziwne ruchy. Ledwo pojawiła się B1.1 teraz zapowiedzieli B1 Plus. Parametry wyglądają identycznie, zmieniła się odbudowa:

https://www.optyczne.pl/p...=2170&add5=2169
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Pon 05 Paź, 2020   

Co powiecie na takie stabilizowane 12x42 i 16x42 o wadze tylko nieco ponad 700 g :) ?
https://www.kiteoptics.co...-stabilized-42/
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 05 Paź, 2020   

Super! W końcu w miarę ładna lornetka ze stabilizacją... :smile: Tylko te pola widzenia...
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2021   

Przydał by się test Kowa YF30-8 8x30.
Nie jest to droga a ciekawa lornetka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14