Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy na You Tube o lornetkach
Autor Wiadomość
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Emerytura !!! . Dożyłeś :) to przykra niespodzianka dla ZUS-u :( , płaczą po nocach , premii nie będzie . Teraz będziesz miał więcej czasu na lornetkowe opowieści :) . Co do mojej naiwności ... to w pełni świadoma decyzja , staram się zachować w sobie jak najwięcej cech dziecka . Nie chcę stracić umiejętności patrzenia na świat przez różowe okulary . Dbam w ten sposób o swoją psychikę , poznawanie prawdy o otaczającym nas świecie jest przykrym doświadczeniem .

Bardzo rzadka cecha, trochę też tak mam. Uwielbiam oglądać kreskówki ("Zwyczajny serial" czy "Samuraj Jack" z Cartoon Network- moje ulubione), łupię w starego Dooma i podziwiam Wszechświat za pomocą moich teleskopów a czasami lornetek. Uwielbiam obserwować przyrodę, ptaki, owady, rośliny - ile cudów chowa się w zwykłym ogrodzie, oczywiście w takim w którym coś rośnie oprócz krótko przystrzyżonej trawy i iglaków obsypanych korą. Jaka natura jest kreatywna, tyle kształtów, kolorów, zachowań, zwyczajów. Mam trzy psy i dwa koty w tym jeden malutki, kilkutygodniowy, jaki to fajny zwierzak, mogę się godzinami wpatrywać w jego figle, potrafi się bawić byle czym, chciałby mieć tyle energii co on.
Może jest tak dlatego dlatego, że pracuję z młodymi ludźmi i miałem późno dzieci - moja córka jeszcze chodzi do podstawówki a moi szkolni koledzy już mają wnuki. A może to geny po prostu? Ale takie pozorne "zdziecinnienie" wcale nie przeszkadza mocno stąpać w życiu tam gdzie to jest konieczne, ale tylko tam, bo po co dorośleć tam gdzie nie trzeba ?
Fajnie jest mieć w sobie dziecko, niezależnie od wieku.
Zamiast fotel, film i piwo lepiej wziąć do ręki lornetkę i popatrzeć na prawdziwy świat, nie ten wymyślony. Zachwycić się kwiatami, ptakami, różnymi robalami, gwiazdami, Księżycem, chmurami, tyle piękna nas otacza ... Patrzeć się na to wszystko jak dziecko, które jeszcze nie wzięło komórki do ręki ...
Ostatnio zmieniony przez anatol1 Pon 07 Wrz, 2020, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   

anatol1 napisał/a:
Zamiast fotel, film i piwo lepiej wziąć do ręki lornetkę i popatrzeć na prawdziwy świat, nie ten wymyślony. Zachwycić się kwiatami, ptakami i różnymi robalami, gwiazdami, Księżycem, chmurami, tyle piękna nas otacza ...


Nie bądź taki ortodoksyjny i surowy dla siebie ! Z Twoich propozycji można zmontować kilka fajnych kombinacji:
- fotel, piwo i film - tyle tylko, że z racji troski o jakość musi być to raczej jakiś stary dobry film (oczy czasem muszą odpocząć od lornetki :razz: )
- fotel, lornetka (wątroba też czasem potrzebuje odpoczynku :shock: )
- fotel, piwo lornetka.
- piwo, lornetka (raczej w plenerze, być może przy ognisku z kumplami :mrgreen: )
- lornetka (wypady z dziećmi, rodziną itp.)
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   

Ja mam to wszytsko dzięki rowerowi i lornetce.
Czasem nawet piwo w plecaku.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 07 Wrz, 2020   

Jestem zapalonym motocyklistą od prawie 40 lat . Niestety w 2001 roku miałem poważny wypadek na motocyklu i złamałem kręgosłup . Kiedy w szpitalu odzyskałem przytomność , lekarz mi powiedział ... Nie wiem czy będzie pan jeszcze chodził :( . Gdy po kilku tygodniach mogłem o własnych siłach iść do łazienki , byłem jedynym pacjentem w tej sali który mógł wstać z łóżka i podziwiać jesień za oknem . Zacząłem doceniać każdą sekundę swojego życia , każdy liść na drzewie , każdy promień słońca . Ten wypadek zmienił moje podejście do życia i do ludzi . Podoba mi się ten cytat ... Jeżeli nie potrafisz kogoś zrozumieć , załóż jego buty , przejdź jego drogę i spójrz jego oczami .
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2020   

Wczoraj od 17 do 22. Fotel na tarasie, Meostar 7x42, w nocy dobra czołówka do podświetlania i mocna latarka, taka dla myśliwych. Wypatrywałem naszego sojusznika lisa. Ten zjada kury sąsiadów w biały dzień, plus kaczki. To dobrze bo te niszczą nam ogród.
Nie licząc saren. Zjadły wszystkie buraczki.
Jakoś nocne obserwacje mi nie leżą. Noc była jasna, choć księżyca mniej niż połowa. Tak na oko. Źrenice mam już małe.
Pozdr. Ch.
p.s. W przerwie usypiałem wnuki.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2020   

Maciek napisał/a:
anatol1 napisał/a:
Zamiast fotel, film i piwo lepiej wziąć do ręki lornetkę i popatrzeć na prawdziwy świat, nie ten wymyślony. Zachwycić się kwiatami, ptakami i różnymi robalami, gwiazdami, Księżycem, chmurami, tyle piękna nas otacza ...


Nie bądź taki ortodoksyjny i surowy dla siebie ! Z Twoich propozycji można zmontować kilka fajnych kombinacji:
- fotel, piwo i film - tyle tylko, że z racji troski o jakość musi być to raczej jakiś stary dobry film (oczy czasem muszą odpocząć od lornetki :razz: )

Może to kwestia priorytetów ale piwo też musi być dobre! W trosce o jakość i nasze gardła oczywiście ;)
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2020   

https://youtu.be/5kM-Q-tUqiE
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2020   

Bardzo fajny film , takich właśnie potrzeba . To najlepsza reklama lornetek , słowo pisane nie ma takiego przebicia . Gdyby w TV lornetki były tak intensywnie reklamowane jak tabletki od bólu głowy ... :) .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 18 Wrz, 2020   

Facet tego nakręcił więcej, tutaj inne zestawienie:

https://www.youtube.com/watch?v=FllzSzMlibc
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Im więcej oglądam tych filmów tym bardziej mam ochotę nakręcić swój własny . Piękna słoneczna jesienna pogoda z całą paletą kolorów aż zachęca do testów i porównań .
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sob 19 Wrz, 2020   

Wiking69 napisał/a:
Im więcej oglądam tych filmów tym bardziej mam ochotę nakręcić swój własny . Piękna słoneczna jesienna pogoda z całą paletą kolorów aż zachęca do testów i porównań .


Jestem za :smile: czekam na filmik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14