Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wrześniowe Śniadanko - czyli Debeściaki z Austrii
Autor Wiadomość
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

Panowie, z niecierpliwością czekam na Wasze spotkanie! zabierzcie ze sobą wszystkie 7x42 jakie macie! :grin: Podobnie jak Wikinga interesuje mnie jak wypadłby Dialyt przy młodszych koleżankach :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

adaher ... fajnie by było gdyby takie śniadanka były organizowane w całej Polsce . Może Tobie uda się zorganizować takie spotkanie .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

Mieliśmy z Kolegą Jutomim dwa podwieczorki lornetkowe, alu u nas, choć menu całkiem smakowicie wyglądające, to jednak nie tak szybko urozmaicane nowymi daniami... Ale mam nadzieję na jakieś spotkanie okołopoznańskie. Jest tu też kilku ( a może raczej kilkunastu) pasjonatów. Może kiedyś... :smile:
Swoją drogą mieszkałem w Warszawie kilkanaście lat ale wtedy świata po za muzyką nie widziałem prawie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 26 Wrz, 2020   

adaher ... masz EL 10x50 , to BARDZO dobra lornetka . Czy często się zdarza że nie zabierasz jej ze względu na wagę i gabaryty ? . Przyzwyczajony jesteś do wysokiej jakości optyki , jesteś już trochę rozpieszczony :) . Jaką najmniejszą lornetkę jesteś wstanie zaakceptować ze stajni Swarovskiego , tak żeby komfort obserwacji , jakość obrazu i pole widzenia były akceptowalne ... 8x20 , 8x25 , 8x30 , 8x32 .
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

No no,czlowiek po tygodniu w górach i odpoczynku od internetu wchodzi na optyczne a tu taki temat😉
Mialem cl 8x30. To wspaniała lormetka,bardzo ostra w srodku i tylko na samym końcu z rozmyciem obrazu(delikatnym) ,wygląda jak milion dolarów(czarna wersja) . Zmieniłem ją tylko dlatego że moglem tanio dostać nową EL 10x32. Jedynym co mnie wkurzalo w Cl to zatyczki od od obiektów i okularów. Twarde,ciężko wchodziły w swoje miejsce i zdarzało sie im ,,otwierac'' samemu. Kwestia trzpieni łączących pasek z lornetka tez jest dość slabo zrobiona,bo dosc łatwo trzpień moze wyskoczyć przez slabe jego zabezpieczenie,co skutkować może upadkiem lornetki. Ja raz w porę sie zorientowalem i złapałem juz lecacą cl na glebe. .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

Wiking, Mam ją od niemal roku i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie zabrać jej ze względu na gabaryty czy masę... Ale gdybym miał przez tydzień chodzić extremalnie po górach, albo uprawiać survival to bym się trzy razy zastanowił. Generalnie należę do "frakcji" Arka i nie widzę potrzeby schodzenia poniżej 30stki. Ale doskonale rozumiem, bo jakże inaczej, osoby, które lubią maleństwa w stylu 20-25. Ja osobiście jestem o wiele bardziej wrażliwy na różnicę 10-20% jakości obrazu (jeśli można tak to opisać) niż różnicę 10-20 czy nawet 40% masy. I tu zauważam pewną analogię do mojego zawodu. Część gitarzystów na długie próby i koncerty zabiera lżejsze gitary, mniej wrzynające się paskiem w kark (chodzi o gitary elektryczne). Ja gram zawsze na swojej najlepiej brzmiącej/najcięższej gitarze. Nie ma tu miejsca na kompromis... Ale gdybym miał grać 10 godz. na weselu też trzy razy bym się zastanowił...
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

ps EL rozpieściła mnie BARDZO MOCNO!!! :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

adaher ... Ładnie to wyjaśniłeś :)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

Naprawdę masz ochotę na Zeissa Dialyta 7x42 ? . Ja o nim marzę od 20 lat :) . W Norwegii widziałem go w sklepie myśliwskim , ale cena ... :(
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

Mam ochotę na wiele lornetek... na tę też :smile: Ale nie powiedziałbym, że strasznie o niej marzę, a na pewno nie od 20 lat... :smile:
Przede wszystkim, jak mawia mój kolega, to dzielenie niedźwiedzia na skórze... :smile:
Przecież Kolega Novik nic nie wspominał o tym, że chce ją sprzedać...
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

Panowie.
Nie będziemy tutaj rozprawkować o sprzedaży/kupnie, bo mnie Pan Administrator zawiesi.
Natomiast jeśli chodzi o używalność Dialyt'a - u mnie on tylko stoi, a rzadko trafia w moje ręce żeby tylko spojrzeć. Trochę dziwnie się czuję gdy pomyślę, że kogoś mogłaby ona cieszyć bardziej... :???:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

NoVik ... Zeiss Dialyt 7x42 to kultowa lornetka , pasjonaci na całym świecie ją doceniają . Nigdy jej nie sprzedawaj , Twoje wnuki będą mieć wspaniałą pamiątkę po dziadku .
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Wrz, 2020   

@mzkasiak
mam trzy swarki z mocowaniem fieldpro i w żadnym nie miałem problemów z mocowaniem paska do lornetki
przywołując stary jak świat dowcip: a przeczytałeś instrukcję obsługi? ;)
bo nie wystarczy tylko wcisnąć klips z trzpieniem w otwór, trzeba go gdy wskoczy jeszcze docisnąć i przekręcić w prawo do oporu, wtedy siedzi twardo jak skała

@ 3mnich
>> NL 12x50 nie istnieje
ale istnieje EL 12x50 ;)

@wiking69
>> A ja najbardziej tęsknię za Swarovskim 8x30 CL Companion
mi też CL-ka namieszała w głowie i to mocno
na papierze czytając suche liczby opisujące parametry nie szokuje, ale z porównania jakie robiłem:



zwycięsko wyszły:



gdy idziemy razem w teren z moją Drugą Lepsza Połówką EL-ka 10x (jako kaliber na większe dystanse) częściej siedzi w torbie (temat niezamknięty, wciąż szukam, choć chyba mam już dla niej zmiennika)
na wierzchu ja noszę CL-a 8x , moja DLP pocketa 8x

waga, jakość obrazu, poręczność zrobiły swoje, zwłaszcza CL w tym przoduje, ma wygodne muszle oczne i przede wszystkim niezwykłą łatwość patrzenia, przykładam do oczu i widzę, bez przyzwyczajania oczu, zastanawiania się, coś pięknego, to jest to co ma naprawdę niewiele lornetek
moja DLP też chciała zgarnąć CL-a ale się nie dałem :mrgreen:

za to EL-kę skomentowała krótko, iż jest tak ostra, że aż kłuje w oczy i to nie dla niej :twisted:

zeissa musiałem trochę podrasować bo miał minimalnie zbyt małe muszle :razz:
ale ostrość obrazu i jego plastyka, są naprawdę wyborne, kolorystyka nieco inna niż w swarku, bardzo przyjemna i relaksująca

w sumie ta trójka uzupełnia się nawzajem
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2020   

Na zdjęciu widzę Zeissa FL z obiektywem 42 mm , jaki to model ?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2020   

Czy Twoja Druga Lepsza Połówka mając do wyboru Swarka CL 8x30 woli na spacery chodzić z Zeissem 8x25 Pocket ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14