Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 29 Wrz, 2020
Nowy aparat do 3500 zl
Autor Wiadomość
rafal1987 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2020   Nowy aparat do 3500 zl

Witam.
Zamierzam zmienić mój kompakt FZ82 na jakiś inny kompakt lub bezlusterkowiec za obiektywem za 3500 zl
Ogólnie bym nie zmieniał ale wkurza mnie strasznie brak możliwości wyłączenia odszumiania przy dłuższym czasie otwarcia migawki niż 1 sekunda.
Jako że jestem łowcą zjawisk pogodowych i krajobrazów typu wschody i zachody słońca, zależy mi na możliwości wyłączenia tej opcji.
Zależy mi tez na dobrej jakości zdjęć RAW i możliwości fotografowania gwiazd i drogi mlecznej.
Ale jak już wspomniałem głównie do robienia zdjęć krajobrazów i zjawisk pogodowych.
Zależy mi na zdjęciach dobrej jakości i możliwości kręcenia filmow w FHD w zwolnionym tempie w ciągu dnia.
Oraz dodatkowo funkcja Bulb i możliwość ustawienia wszystkiego manualnie typu Iso, ostrość i Przesłona z czasem naświetlania. W obecnym aparacie czas otwarcia migawki moze być tylko 4 sekundy i brak trybu bullb i możliwości użycia weżyka spustowego na którym oczywiście tez mi zależy.
Ogolnie w myślnikach wypisze co jest dla mnie istotne:
- minimum 1 calowa matryca
- dobry akumulator
- dobra jakość zdjęć Raw i Jpg
- Możliwość wyłączenia odszumienia
- funkcja Bulb
- możliwość ręcznych ustawień parametrów
- RAW
- filmowanie w FHD w zwolnionym tempie minimum 120 k/s
- aby sprzęt nie ważył za wiele
- cena max 3500 zł
- preferuje kompakt ale jeśli znajdzie sie ciekawe lustro lub bezlusterkowiec z obiektywem za 3500 zl to tez rozwaze.
- aparat do uwieczniania zjawisk pogodowych. Pioruny i krajobrazy oraz chmury.
Obecnie mam 2 modele znalezione:
Panasonic Lumix FZ1000 II
Panasonic Lumix LX100
Oba to kompakty.
Z bezlusterkowca mnie intersowal A7S Sony ale cena jest kosmiczna bo z obiektywem to 6- 7 k wychodzi.

Proszę o pomoc.
Może polecicie jakis inny waszym zdaniem aparat kompaktowy lub z wymienną optyką.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafal1987 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Wstępnie wybrałem 3 modele z wymienną optyką.
Sony A6600 - okolo 5700 zl body
Canon EOS 800 D - około 3000 zl body
Nikon D610 - okolo 4000 zl body
I najbardziej bym sie skłaniał ku D610 bo jest najbardziej optymalny cena do jakości.
Problem w tym że nie mogę do niego znaleźć obiektywu podstawowego od 20-70 mm około :/

Myślicie że to dobry wybór?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Może taki obiektyw do Nikona:
https://fotojoker.pl/nikkor-24-85-mm-f-3-5-4-5g-ed-vr-af-s--sd?utm_source=moneteasy.pl&utm_medium=referral
Nikkor AF-S 24-85 mm f/3,5-4,5 G ED VR albo NIKKOR AF-S 24-120 mm F/4 G ED VR za ok. 2300 zł.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

rafal1987, pisaleś o budżecie 3500, a potem widzę pełnoklatkowego Nikona albo drogie, nowe Sony, bez obiektywu… :) Przy tym budżecie postawiłbym na dobrą lustrzankę z matrycą APS-C, co da Ci dobrą bazę, jeśli chodzi o jakość zdjęć, możliwość manualnych ustawień, przyzwoitej ergonomii. Jeśli budżet się zwiększył lub planujesz dokupić coś w przyszłości, to taki korpus pozwoli Ci dokupić potem inny obiektyw, np. ultra-szeroki kąt albo tele.

Poszukaj Nikona D7500, D7200, ew. Canona 800D. Oczywiście Nikon D610 to świetna puszka w relatywnie niedużej cenie, ale musisz się liczyć z wyższymi kosztami optyki. Choć być może do Twoich zastosowań niekoniecznie, bo astro i pogodę można opędzić np. manualnym Samyangiem 14 mm, który i tak jest pełnoklatkowy. Ale tak czy owak z pełnoklatkowym korpusem wydasz więcej, bo nawet podstawowy spacer-zoom, które pewnie także chciałbyś posiadać, będzie kosztować więcej niż w przypadku matrycy APS-C.
 
 
rafal1987 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2020   

Znalazlem ciekawy kompromis jakosci do ceny Bezlusterkowca a6400 ma dobrej jakosci zdjecia i jest w cenie w miare akceptowalnej z obiektywem.
Około 4100 z kitowym obiektywem

16-50 f/3.5-5.6

Myslicie ze to mi wystarczy?
Do tego ma 4 k i slow motion w fhd.
Więc chyba idelanie.
Ja raczej wysokich wartości iso nie będę używał. Bo głównie robie nocne zdjęcia na statywie w długich czasach ekspozycji.
 
 
rafal1987 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2020   

Już mam wybrane 2 modele.
Ale wciąż mam dylemat.
Czytałem, że teraz nie warto iść w lustrzanki, jak się nie ma obiektywów i się zaczyna przygodę z Aparatami z wymienną optyką.
Nikon Z50 czy
Nikon D7500
Z50 jest tańszy o 500 zl około.
Ale parametry mają oba aparaty podobne.
Co radzicie mi kupić lepiej.
Oba z obiektywami kitowymi 16-50 mm F3.5- 6 VR
 
 
rafal1987 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 29 Wrz, 2020   

Można zamknąć temat. Zakupiłem Nikon Z50 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15