Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektywy SIGMA - wadliwa współpraca z Canon 1DX Mark III
Autor Wiadomość
cyba 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 14 Paź, 2020   Obiektywy SIGMA - wadliwa współpraca z Canon 1DX Mark III

Uprzejmie informuję, iż obiektywy marki SIGMA (sprawdzałem kilka różnych: zoomy oraz stałoogniskowe długie i krótkie, w tym 500mm F4) nie współpracują dobrze z Canon 1DX Mark III. Jeśli przymkniemy przysłonę chociaż o połowę działki to szybka seria zdjęć tego body spowalnia mniej więcej dwukrotnie. Dzieje się tak niezależnie od tego, ile światła jest na zewnątrz, czy jest włączony/wyłączony AF czy stabilizacja. Zjawisko występuje niezależnie od jasności testowanego obiektywu - nawet z krótką, jasną stałką (f1.8), jeśli przysłona ma wykonywać chociaż minimalny ruch w trakcie wykonywania zdjęć (czyli przykładowo przymkniemy ją do f2), szybka seria zdjęć przestaje być szybka. Przy znacznie ciemniejszych szkłach Canona wszystko jest OK. Wie o tym od dłuższego czasu (08.2020) serwis w Gdyni, Sigma ProCentrum Warszawa oraz wg zapewnień tego ostatniego - Sigma w Japonii. Warto aby mieli tego świadomość wszyscy, którzy planują używać 1DXm3 z obiektywami tego producenta. Dodam, iż nie miałem tego problemu z poprzednikiem - 1DXm2. Chętnie poznam Wasze doświadczenia, jeśli ktoś miał podobne i może zna jakiś sposób na ową przypadłość - prośba o odzew. PS Softy oczywiście wgrane najnowsze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   Re: Obiektywy SIGMA - wadliwa współpraca z Canon 1DX Mark II

cyba napisał/a:
Uprzejmie informuję, iż...
Powinno być albo samo "Informuję" albo "Uprzejmie donoszę". :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

A to nie można uprzejmie poinformować?

Kolega podał wartościową informację, a Ty go po głowie jakąś polszczyzną :)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Moja wypowiedź nie ma związku z poprawną polszczyzną, która jest jak najbardziej poprawna. Po prostu w moim odczuciu to zabrzmiało jak pismo petenta.
 
 
cyba 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

Negatyw napisał/a:
Moja wypowiedź nie ma związku z poprawną polszczyzną, która jest jak najbardziej poprawna. Po prostu w moim odczuciu to zabrzmiało jak pismo petenta.


Człowiek wyśle ileś pism służbowych, w międzyczasie przypomni sobie że miał zamieścić wątek w sprawie szkła - i tak wyszło... ;-) .
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Paź, 2020   

Przesadzacie. Tekst mógł się zaczynać od "Uprzejmie donoszę...". Wtedy to byłby problem ;) :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 04 Lis, 2020   

Nie wiem, czy to można nazwać wadliwą współpracą, bo to może być po prostu ograniczenie w prędkości działania przysłony w niektórych (lub wszystkich?) modelach Sigmy. Niby tylko 2 klatki na sekundę więcej niż w poprzedniej jedynce, ale widocznie to już za dużo. Może to też kwestia szybkości elektroniki? Jesteś w stanie podać konkretne modele obiektywów, które sprawdzałeś?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 04 Lis, 2020   

komor napisał/a:
Nie wiem, czy to można nazwać wadliwą współpracą, bo to może być po prostu ograniczenie...
Każdą wadliwą współpracę można sobie nazwać ograniczeniem co nie zmienia faktu, że współpraca jest wadliwa.
 
 
cyba 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 07 Lis, 2020   

komor napisał/a:
Nie wiem, czy to można nazwać wadliwą współpracą, bo to może być po prostu ograniczenie w prędkości działania przysłony w niektórych (lub wszystkich?) modelach Sigmy. Niby tylko 2 klatki na sekundę więcej niż w poprzedniej jedynce, ale widocznie to już za dużo. Może to też kwestia szybkości elektroniki? Jesteś w stanie podać konkretne modele obiektywów, które sprawdzałeś?


Sprawdzałem: 2 egzemplarze 60-600, 500/4 oraz dwie krótkie stałki, których ogniskowych nie pamiętam bo nie miałem takiej potrzeby - coś ok. 35mm oraz 85mm.

Niedogodność występuje nawet gdy ograniczę w menu prędkość serii do 14 klatek/sek (czyli maksymalna prędkość DXm2).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15