Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa lornetka nowe emocje
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020   Nowa lornetka nowe emocje

Nowa lornetka to zawsze zastrzyk z hormonów szczęścia . I w przeciwieństwie do szczepionek nie ma żadnych skutków ubocznych . Przez kilka dni towarzyszy nam radość i poczucie spełnienia . Zdarza się że ten okres trwa nawet kilka miesięcy . No ... ale to tylko w przypadku zakupu Swarka EL 8x32 :) . Mój entuzjazm trwa zazwyczaj kilka tygodni , ale największy przypływ endorfin poczułem kupując Zeissa SF . Napiszcie proszę ... zakup jakich lornetek sprawił wam najwięcej radości .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Kompletnie nowa lornetka u nie byl Olimpus DPS I 8x40 a ze przed nie juz mialem uzywanego Carl zeiss jena 10 x50 to Olimpus nie wywarl az takiego wrazenia na mnie,Kolejny zakup nowej lornetki to byl Vanguard Endeavour II 10x42 i to bylo juz wow dla mnie,swietna lornetka,uwielbialem ja choc nie byl to ideal i mimo ze jej juz nie mam to nadal jest jakis sentyment kiedy wspominam. A po tym kilkanascie uzywanych sie przewinelo przez moje rece az zaczolem marzyc i tej jedynej docelowej no bo raz sie zyje (mowa o Swarku El 10x50) wreszcie dostalem mozna powiedziec blogoslawienstwo od kobiety no bo to nie male pieniadze a ona widzi jaka mina jak marze o tym sprzecie,no i sie stalo zamowilem online,na dzien przyjscia przesylki zadzwonilem do pracy rano ze nie przyjde bo chory jestem i zle sie czuje,przeciez nie powiem pracodawcy ze nie bedzie mnie bo Lornetka do mnie jedzie(nie zrozumieli by mnie)no i czekam ,gdzie ten listonosz do cholery ,zawsze juz byl co on sie tak wlecze,non stop w oknie siedze az wreszcie jest!! uff itd zauroczony patrzeniem przez Swarka el 10x50 az do dzis,Warto bylo.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Od 1985 roku - kiedy to pierwszy raz miałem do czynienia z Zeissem moją obsesją stała się 8x30. Ze względów finansowych przez wiele lat było to tylko marzenie. Początkowo śnił mi się CZJ Deltrinem, potem Diafun, Dialyt 8x30 B/GA T* i na końcu Conquest. W międzyczasie miałem kilka lornetek (BPC, Bresser, Olympus itp.), ale z racji obsesji miały one dla mnie charakter tymczasowy. W końcu w 2014 roku kiedy pojawiła się seria Conquest HD bez wahania ją nabyłem.
Tego dnia kiedy kurier dostarczył Zeissa ledwie raz przez niego popatrzyłem, po czym opiłkami ze szlifierki kątowej przez nieostrożność "porysowałem" sobie gałki oczne. Potem przez ponad tydzień swój nowy nabytek mogłem oglądać co najwyżej jednym okiem :sad:
Poza wcześniejszą obsesyjną chęcią posiadania Zeissa mój stosunek do lornetki jest taki jak Chomskiego - lornetka jest narzędziem do obserwacji a nie celem samym w sobie.
Ponadto cenię sobie ekonomiczny komfort użytkowania, dlatego też nigdy nie kupię czegoś drogiego w stylu Victory czy Swaro EL.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Choć minęło 35 lat, do dzisiaj pamiętam dzień, kiedy tata przyniósł do domu pierwsze BPC 10x50.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

O kurcze, Arek, ale zbieg okoliczności...! 35 lat temu Rodzice przynieśli mi do szpitala (leżałem po operacji wyrostka) Tento 7x35. Pamiętam, że o mało nie zemdlałem... Pierwszy raz trzymałem w ręku "prawdziwą" lornetkę. Wcześniej bawiłem się tylko odpustowymi zabawkami, nawet im przypisując niemal magiczną moc! :smile: No więc kiedy wziąłem do ręki ciężkie Jak dla ośmiolatka Tento byłem w szoku! Potęga i Solidność!!! W mojej dziecięcej głowie przez wcześniejsze lata, a raczej latka, narosło jednak wyobrażenie, że "prawdziwa lornetka" powiększa jak teleskop i tu było moje maleńkie rozczarowanie, bo strażnik przy stróżówce był taki mały... Myślałem, że zajrzę mu w gałki oczne... :smile: Ale to drobne rozczarowanie :smile: Do dziś intensywny zapach ruskich sprzętów powoduję u mnie dreszcz... :smile: Kiedyś zażartowałem, że Żona powinna sobie takie perfumy znaleźć. Żart zupełnie nie trafiony... :smile: Rodzice oczywiście nie mogli mi zostawić lornetki w szpitalu i musiałem biedny leżeć jeszcze kilka dni czekając na powrót do domu... :smile: (Teraz mam takie 3 lornetki...)
Później największe wrażenie zrobił na mnie Zeiss Jena 10x50, potem Leica Ultravid 10x50 od Leiki do Swarovskiego EL 10x50 nie było aż tak wielkiego przeskoku... Choć wrażenie oczywiście EL robi OGROMNE!
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie!
 
 
3mnich 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 697
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Wszyscy po trosze jesteśmy "ofiarami" dzieciństwa...
Ciekaw jestem naszej dzisiejszej postawy, gdyby to nie lornetka była tą pierwszą miłością, a np. butelka dobrego koniaku... :wink:
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

3mnich napisał/a:
Wszyscy po trosze jesteśmy "ofiarami" dzieciństwa...
Ciekaw jestem naszej dzisiejszej postawy, gdyby to nie lornetka była tą pierwszą miłością, a np. butelka dobrego koniaku... :wink:


Koniak? no może od czasu do czasu. U mnie było nieco inaczej, w czasach szkolnych raczej popijaliśmy winko - bo słodkie. Ale wszystko zmieniło się latem 1985 roku (wtedy to pierwszy raz miałem CZJ w garści) kiedy pracowałem w "GPG V Parteitag" w Dreźnie. Pewnego dnia majster przyniósł nam do obiadu po butelce piwa Radeberger. Tak się zaczęła jedna z moich pasji, na którą od tamtej pory wydałem już równowartość co najmniej kilkunastu Nikonów WX :roll:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

adaher napisał/a:
Do dziś intensywny zapach ruskich sprzętów powoduję u mnie dreszcz...


Fakt. Ja też ten zapach pamiętam. I wagę oraz solidną, metalową obudowę BPC 10x50. Wtedy jeszcze zastanawiałem się czy lornetka 10x50 powiększa 500x i dlaczego napisali 10 razy 50 zamiast 500.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Nigdy nie zapomnę Stadionu Dziesięciolecia i stoliczków uginających się pod ciężarem radzieckich lornetek . Były takie dni że na koronie stadionu można było wybierać i przebierać w radzieckiej optyce . I komu to przeszkadzało :( . A jak ktoś miał dużo szczęścia to mógł nawet kupić używanego Zeissa z NRD :) .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Nie 22 Lis, 2020   

Co do zapachu, to CZJ też miały swój specyficzny zapach - ale taki jakby bardziej dystyngowany, niemiecki. W skrócie można określić: więcej naturalnej skóry a mniej gumy. Zapach PZO to guma + smar, a najbardziej śmierdziały lornetki Rumuńskie (IOR czy coś takiego).

No i nie można też zapomnieć o kultowym, powszechnie używanym wówczas stwierdzeniu, że "duża lornetka jest lepsza, bo lepiej ściąga".
Jako dziecko nie miałem za bardzo pojęcia, co owo "ściąganie" oznacza, ale każdy wolał 50 zamiast "zabawkowej" 30 mm.
Kolejną zagadka było dodawanie do BPC żółtych filtrów, w zasadzie pogarszały one obraz - więc po co były?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Maciek napisał/a:
Kolejną zagadka było dodawanie do BPC żółtych filtrów, w zasadzie pogarszały one obraz - więc po co były?


Tak, to też mnie zawsze bawiło, tym bardziej że w BPC sama optyka była tak żółta, że już żadnych żółtych filtrów nie potrzebowała.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Arek napisał/a:
Maciek napisał/a:
Kolejną zagadka było dodawanie do BPC żółtych filtrów, w zasadzie pogarszały one obraz - więc po co były?


Tak, to też mnie zawsze bawiło, tym bardziej że w BPC sama optyka była tak żółta, że już żadnych żółtych filtrów nie potrzebowała.


Rosjanie udowadniali malkontentom, którzy mówili, że nie może być już bardziej żółto, że jednak może być... :smile:
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Podobno filtry miały przecinać mgłę niczym samurajskie miecze. 35 lat i jeszcze tego nie sprawdziłem...straszne zaniedbanie :grin:
 
 
Whisky 
Uczestnik


Posty: 58
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Ehh ale to byly czasy na stadionie dziesieciolecia...
Pamietam te kramy sprzedawcow. Ja zawsze buszowalem w militarce i plytach cd z muzyka.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 23 Lis, 2020   

Emocje to dopiero są jak kupuje się używkę przez internet bez oglądania. Często jest to złość i ból głowy od rozkolimowanych egzemplarzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15