Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Greg44 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 74
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Jeszcze masz Vortex Viper HD 10x42 (2018) ma odstęp źrenicy 17mm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Nie 24 Sty, 2021   

Greg44, wiem o tej lornetce, tylko to założony budżet x2. :-(
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Sob 13 Lut, 2021   

Witam. Czy ktoś miał do czynienia z Levenhuk Bruno PLUS 15x70?

Dobrze ją oceniono na BBR jako najlepsza budżetówka w 2019r.

Szukam 15x/16x głównie do przelotówek.
Myslę też o Vortex Vulture 15x56
Orionie mini giant 15x63
DDoptics Lornetka Nachtfalke Ergo CT 15x56 Gen. 3.1

A to porro a to dachówkka ciągle cos nowego :grin:
O tym levenhuku dowiedziałem się niedawno. Budżetowo max 2000zł
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 13 Lut, 2021   

Niewiele pomogę ale lornetka wygląda dobrze, zwłaszcza, że jest pozytywna opinia testu. Te tańsze 15x70 (np. SkyMaster) i te nieco droższe (SkyGuide) miały wyraźną dystorsję no i AC. Świetny obraz zapamiętałem dopiero z Extreme ED 15x70... ale nie było centralnej regulacji ostrości. Do samych przelotówek wystarczyłyby lżejsze 16x50 lub 15x56. Podobno fajny jest Diamondback 15x56.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

Tak waga też ma duże znaczenie. Dlatego TS MX marine 15x70 odrzuciłem ze względu na wagę.

Vortex Diamondback 15x56 jest nawet tańszy od Vulture. Ten drugi ma szkła ED a Diamondback nie ma jak tutaj gdzieś wyczytałem. Ciekawe jak to się przekłada na AC a przy samolotach to ważna sprawa.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

MariuszMM napisał/a:
Tak waga też ma duże znaczenie. Dlatego TS MX marine 15x70 odrzuciłem ze względu na wagę.


Pytanie jak duże znaczenie ma waga???
Ostatnia na Twojej liście jest najlżejsza a różnica w wadze spora.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

MariuszMM napisał/a:
Tak waga też ma duże znaczenie. Dlatego TS MX marine 15x70 odrzuciłem ze względu na wagę.


Pytanie jak duże znaczenie ma waga???
Ostatnia na Twojej liście jest najlżejsza a różnica w wadze spora.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Nie 14 Lut, 2021   

Obserwowałem samoloty przez kątówkę, waga z okularem ponad 2 kg, z ręki zupełnie się to do tego nie nadawało. Przy 20x i ponad 2 kg daleko było do komfortu.
Duże masywne porro odpada. Myślę że 1500g to już granica a najlepiej trzymać się okolic 1 kg.
 
 
jaarek07 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Posty: 27
Wysłany: Pon 15 Lut, 2021   

MariuszMM napisał/a:
Witam. Czy ktoś miał do czynienia z Levenhuk Bruno PLUS 15x70?

Dobrze ją oceniono na BBR jako najlepsza budżetówka w 2019r.

Szukam 15x/16x głównie do przelotówek.
Myslę też o Vortex Vulture 15x56
Orionie mini giant 15x63
DDoptics Lornetka Nachtfalke Ergo CT 15x56 Gen. 3.1

A to porro a to dachówkka ciągle cos nowego :grin:
O tym levenhuku dowiedziałem się niedawno. Budżetowo max 2000zł


Ja miałem przez chwilę tego Levenhuka.
W porównaniu do skymastera dużo lepszy kontrast i transmisja.
W teście latarkowym wyszło pełne 70 mm.

Niestety aberracja chromatyczna była dla mnie nieakceptowalna.
Było gorzej niż w Skymastera. Dodatkowo gwiazdy nawet w centrum nie były punktowe.

Skończyło się zwrotem do sklepu i refleksją, że poniżej BA8 schodzić nie warto.
 
 
MariuszMM 
Bywalec
Mariusz


Posty: 118
Skąd: TRZEBINIA
Wysłany: Pon 15 Lut, 2021   

Ważna wiadomość o tym levenhuku...
 
 
Łukasz91 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

Witam. Poszukuje lornetki 8x42 ,10x42 lub 10x50 do 1000 +/- dachówka lub porro chodz wolał bym porro, myslałem nad Delta Optical-Forest 10x42 ma dobre opinie i nie duzo kosztuje może macie jakieś lepsze propozycje?
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Wto 16 Lut, 2021   

Łukasz91, jeśli chodzi o porro, to warto zaineteresować się Levenhukiem Sherman Pro 10x50 lub Ekotone Kamakura WP2 10x50. Obydwie poniżej tysiąca. Z dachowych rozważałbym w tej chwili DO Chase, Bushnell Nitro lub Vortex Diamondback. Wszystkie za nieco więcej niż tysiąc. W gruncie rzeczy są to porównywalne lornetki. Określ, czy ma to być lornetka bardziej stacjonarna, czy mobilna. Bo porro 10x50 do całodziennego łażenia z nią na szyj nie jest najlepszym pomysłem.
 
 
Łukasz91 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 17 Lut, 2021   

Lornetka ma byc mobilna do obserwacji zwierzyny w lesie i na polach
 
 
Łukasz91 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 17 Lut, 2021   

Lornetka ma byc mobilna do obserwacji zwierzyny w lesie i na polach
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 17 Lut, 2021   

Łukasz91 napisał/a:
Lornetka ma byc mobilna do obserwacji zwierzyny w lesie i na polach


Jeżeli w grę wchodzą leśne ostępy to zdecydowanie 8x42 a nie 10x42.
Dlatego proponuję Delta Optical Forest II 8x42 lub Delta Optical Chase 8x42 ED ze zdecydowanym wskazaniem na ED. Warto dołożyć. Sam porównaj tylko dwie rzeczy; winietowanie centralne oraz a raczej przede wszystkim wykresy transmisji:

https://www.optyczne.pl/i...etki&test_l=239

https://www.optyczne.pl/i...etki&test_l=354
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,66 sekundy. Zapytań do SQL: 14