Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Uniwersalny statyw plus kolejne szkło
Autor Wiadomość
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Pon 01 Lut, 2021   Uniwersalny statyw plus kolejne szkło

Witajcie,

kiedyś z Waszą pomocą nabyłem CANON EOS 77D 18-135 IS VUK. Potem dokupiłem Obiektyw Canon EF 50 mm f/1.8 STM. Zadwolony jestem, chociaż żałuję, że nie dołożyłem wtedy do 80D

Totalny amator. Głównię focę dzieci, widoczki, dokarmiane ptaszki z okna, nagrywamy rodzinne filmy.

50tką czasem udaje mi się zrobić naprawdę fajne zdjęcia, ale też przy ruchliwych dzieciach z ręki czasem wychodzi nieostro. Umiejętności tez średnie zapewne nie pomagają :)

Szukam zatem statywu:
- uniwersalnego do zabrania na ogród, na spacer, na wycieczkę rowerową. I do zdjęć i do filmów.
Mój wzrost 190cm. Mile widziana możliwość ruchu w poziomie do filmów, pokrowiec do auta, Minimalna wysokość raczej mało istotna.

Nie chodzę po bagnach w deszczu, nie wejdę już na k2, ale też za biedny jestem żeby kupować dwa razy. Doradźcie proszę. Obejrzałem poradniki ale prócz wiedzy, że żebym był w pełni zadowolony to musiałbym wydać znacznie więcej niż na 50tke i że najlepiej to byłoby mieć ze 3 statywy, - nie mam właściwie żadnych wniosków. Chyba głowica 3D, ale ciężko stwierdzić czy przy dzieciakach kulowy by nie był lepszy.
Budżet niesprecyzowany, ale więcej niż powiedzmy 400-500 zł nie wydam, wolałbym jakieś 300.

I przy okazji druga sprawa: czy po 50tce jest jakieś kolejne szkło budzetowe które byłoby kolejnym krokiem na nieco wyższy poziom radości? Wiedząc że nie szkło samo robi zdjęcia i świadom swych dość miernych talentów mimo wszystko widzę różnicę zasadniczą między kitowym obiektywem a tą stalką 50mm. Przy moich zastosowaniach: na co teraz zbierać? :)

Będę bardzo wdzięczny za wszelka pomoc, czy to w postaci konkretnych modeli, poradnika czy chociaż sklepu gdzie fajnie doradzą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Pon 01 Lut, 2021   

W kwocie do 500 zł to chyba najlepszym wyborem będzie coś w rodzaju Benro FIF19AIB0. W zestawie głowica kulowa, niewielki po złożeniu, więc łatwy do zabrania ze sobą. Jeżeli zacznie Cię kręcić filmowanie, to kupisz kiedyś odpowiednią do tego głowicę.

Jeśli chodzi o obiektyw, to mając już tzw. uniwersalny zoom i jasną stałkę 50 mm, proponowałbym albo coś szerszego (jeśli zapragniesz krajobrazów), albo dłuższego (jeśli zapragniesz fotografować przyrodę uciekającą ;-) )W pierwszym przypadku dobrym i stosunkowo niedrogim wyborem będzie Canon EF-S 10-18mm/1:4,5-5,6 IS STM, w drugim np. Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM (albo jego nowsza wersja). Jeśli większy budżet, to może Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD. To wciąż rozwiązania budżetowe. Musisz tylko okreslić co chcesz fotografować. :-)
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Wto 02 Lut, 2021   

Mechooptyk napisał/a:
W kwocie do 500 zł to chyba najlepszym wyborem będzie coś w rodzaju Benro FIF19AIB0. W zestawie głowica kulowa, niewielki po złożeniu, więc łatwy do zabrania ze sobą. Jeżeli zacznie Cię kręcić filmowanie, to kupisz kiedyś odpowiednią do tego głowicę.

Jeśli chodzi o obiektyw, to mając już tzw. uniwersalny zoom i jasną stałkę 50 mm, proponowałbym albo coś szerszego (jeśli zapragniesz krajobrazów), albo dłuższego (jeśli zapragniesz fotografować przyrodę uciekającą ;-) )W pierwszym przypadku dobrym i stosunkowo niedrogim wyborem będzie Canon EF-S 10-18mm/1:4,5-5,6 IS STM, w drugim np. Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM (albo jego nowsza wersja). Jeśli większy budżet, to może Tamron 100-400mm f/4.5-6.3 Di VC USD. To wciąż rozwiązania budżetowe. Musisz tylko okreslić co chcesz fotografować. :-)


Serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Bardzo mi ona pomaga.

Chciałbym zapytać jeszcze alternatywnie o następujące warianty:

Z udźwigiem 3kg:

Statyw Velbon EX-640 + pokrowiec za około 250 zł

Statyw Manfrotto COMPACT ADVANCED, 5 sekcji, aluminiowy, głowica 3-kierunkowa za ok. 350 zł

I większym:

Statyw Benro iT25 Traveller Kit (głowica IH1+torba) za ok. 430 zł z udźwigiem 6kg

Statyw Manfrotto MKELMII4BK-BH Element MII alu za ok. 500 zł z udźwigiem 8kg

Gorsze od zaproponowanego? Porównywalne? Czy udźwig 3kg do obecnego zestawu jeszcze da radę ale już do takiego 70-300 nie bardzo?


Czytam o obiektywach. Kuszą wszystkie trzy :DDD Świetna podpowiedź. Dziękuję.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Wto 02 Lut, 2021   

brodziu, z tym udźwigiem to jest tak, że różni producenci podają nieraz diametralnie różne jego wartości dla bardzo podobnych konstrukcyjnie statywów. Trzymałbym się starej zasady, że deklarowany udźwig statywu powinien być dwukrotnie większy aniżeli waga najcięższego zestawu jaki masz zamiar na nim powiesić, czyli waga korpusu z najcięższym Twoim szkłem. Z podanych przez Ciebie nie podobają mi się dwa pierwsze, gdyż mają za dużo plastikowych elementów, w tym (przynajmniej w jednym przypadku) głowicę. Pozostałe są raczej ok. Wielkościowo i wagowo wszystkie te statywy są porównywalne, ale brałbym te z większym udźwigiem. Obecnie (jak dla mnie) prawdziwe statywy zaczynają się od ceny ok. 400 zł. Jeszcze niedawno coś fajnego można było i poniżej 300 zł znaleźć, ale teraz to raczej trudne.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Czw 04 Lut, 2021   

Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS II USM

Za ile można wyrwać używany? Albo inaczej: w jakiej cenie byłaby to okazja za obiektyw w dobrym stanie?
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Czw 04 Lut, 2021   

brodziu, nie śledzę cen obiektywów Canona. Ja uważam, że warto dać za używkę w dobrym stanie nie więcej niż 2/3 ceny nowego. Możesz jeszcze rozważyć nowy obiektyw Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD. Bardzo przyzwoity, choć pewnie ustępuje wspomnianemu Canonowi.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2021   

Cześć,

z rodzinnych powodów musiałem wstrzymać się z zakupami, ale wracamy do tematu. Zakupiłem właśnie Canon EF 70-300 f/4-5.6 IS II USM.

Została kwestia statywu. Rozważam:
- Manfrotto 290 Xtra z głowicą MH804-3W
- Cullman Mundo 528M
- Genesis Base C1 Kit
- SLIK Statyw; nogi+głowica; PRO AL.-523DX
- Statyw Benro iFoto seria 2 z głowicą IB2 aluminium
- VANGUARD 2 GO 265HABM

I zwariowałem. Po prostu nie wiem. Głowicę chciałbym 3kierunkową lub kulową ale z zaciskiem osobnym na panoramę. Wolałbym klipsy od twistów, ale przy moim budżecie i wysokości ogranicza to zbytnio wybór.
Oglądałem jeszcze jakieś cuda typu K&F i ESDDI, ale nie wiem co myśleć. Jak wydam tyle kasy i kupię coś niefajnego to będę się wściekał za każdym razem jak tego używać będę. Musi być optymalnie.

Doradzicie cokolwiek? Ten obiektyw na 300 to jednak trochę ma długości a pod niego głównie kupuje statyw. W Manfrotto mam wrażenie płacę dużo za markę. Genesis bym chętnie wsparł polska markę ale robione to ii tak w Chinach, plus chyba wychodzą z części serii i mam wrażenie że sami nie wiedzą czy dalej ciągnąc ten biznes. Intuicyjnie najbliższy jestem Culmmanowi (choć mały wybór sklepów dobrych) i Benro. Slik ma klipsy ale jakiś taki....nieładny? :)

A może na moje focenie to każdy i tak przerost formy nad treścią....Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Czy musze na cos jeszcze zwrócić uwag ejesli chodzi o montaż szybkozlaczki i potem kwestie użytkowania?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14