Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lavenhuk blaze pro 100
Autor Wiadomość
Corstenn 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 01 Sty, 2021   Lavenhuk blaze pro 100

Witam bardzo serdecznie forumowiczów.

Noszę się z zamiarem zakupu lunety do obserwacji astronomicznych, przyrody oraz pomocnej w łucznictwie.
Szukam czegoś o wielkości obiektywu 100mm
Moja poprzednia luneta to celestron ultima 100. Obecnie znalazłem lavenhuka. Czy to produkt godny uwagi bo nie mogę nigdzie wyszukać jego porównań ani testów.
Szukam czegoś do 2 tysięcy.
Zdam się również na inne propozycje pod rozwagę.
Proszę o radę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 02 Sty, 2021   

100 mm w cenie do 2000 zł będzie słabe optycznie.

Jeśli chcesz jakości trzeba zwiększyć budżet, albo zmniejszyć obiektyw.
 
 
Corstenn 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 02 Sty, 2021   

Niestety na tą chwilę nie dysponuje większym budżetem.
Takie top 3 100mm kto co poleca?
Ponawiam pytanie czy ktoś miał w rękach sprzęt levenhuka?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 03 Sty, 2021   Re: Lavenhuk blaze pro 100

Corstenn napisał/a:
Noszę się z zamiarem zakupu lunety do obserwacji astronomicznych, przyrody oraz pomocnej w łucznictwie.
Szukam czegoś o wielkości obiektywu 100mm
Moja poprzednia luneta to celestron ultima 100. Obecnie znalazłem lavenhuka. Czy to produkt godny uwagi bo nie mogę nigdzie wyszukać jego porównań ani testów.
Szukam czegoś do 2 tysięcy.
Zdam się również na inne propozycje pod rozwagę.


Corstenn parę propozycji pod rozwagę:

https://www.astrozakupy.pl/brlu43220010/1718/

https://www.astrozakupy.pl/brlu43220000/463/

https://www.astrozakupy.pl/brlu43220020/2436/

Ta nieco przekracza budżet ale ze znajomej "stajni":

https://deltaoptical.pl/luneta-obserwacyjna-trailseeker-100?from=listing

Tu są opinie po angielsku i niemiecku:

https://www.teleskop-expr...selokulare.html
 
 
Corstenn 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 03 Sty, 2021   

Dzięki za opcje do wyboru.

Prawdę pisząc to najbardziej przekonuje mnie ten celestron traikseeker, może temu że już miałem wcześniej ta markę w dłoni no i wymienność okularów.

Bardzo fajną opcją się wydaję też celestron regal m2 tylko że z zakupem bym musiał troche odczekać wiele osób go chwali.

Czy różnica w jakości jest aż tak spora by dopłacać dwa tysiące?
Wiem że to dziwne pytanie bo są ludzie którzy potrafią wydać sto tysięcy na głośniki no ale wiadomo czy jest sens porównujac jakość do ceny? :roll:

:?:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Sty, 2021   

Regal jest naprawdę dobry, choć 100 mm nie miałem w rękach.

A jeśli Bresser Pirsch Deluxe choć trochę odpowiada temu co widziałem w lornetkach z tej serii, to może być ciekawą propozycją.
 
 
Corstenn 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Ciekawe jak wygląda porównanie Pirscha deluxe z traikseekerem.

Co do regala wyczytałem że poprzednie wersje były jeszcze lepsze mianowicie F-ED ale już chyba nigdzie nie są dostępne.
Szkoda bo jeśli chodzi o lunetę to akurat nie chodzi mi o mobilność i może ważyć nawet i 15 kg 🙂
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Corstenn napisał/a:
Prawdę pisząc to najbardziej przekonuje mnie ten celestron traikseeker, może temu że już miałem wcześniej ta markę w dłoni no i wymienność okularów.

Bardzo fajną opcją się wydaję też celestron regal m2 tylko że z zakupem bym musiał troche odczekać wiele osób go chwali.

Czy różnica w jakości jest aż tak spora by dopłacać dwa tysiące?
Wiem że to dziwne pytanie bo są ludzie którzy potrafią wydać sto tysięcy na głośniki no ale wiadomo czy jest sens porównujac jakość do ceny? :roll:

:?:


Domyślam się że w kwestii przekonania do Trailseekera "pierwsze skrzypce" gra Twoja intuicja. Może czasami warto jej zaufać?

Na temat Regala jest sporo pozytywnych opinii ale mnie udało się trafić na częściowo negatywną (zarzut w kwestii faktycznej apertury) niejakiego Eric-a z 19 maja 2017 oraz z 15 kwietnia 2018 tu:

https://www.bhphotovideo....ng.html/reviews

Była jeszcze druga gdzie Gość miał problem z ostrzeniem okularów ale nie pomnę gdzie bo studiowałem je pół roku temu w wakacje.

Regal jest droższy od Trailseekera dwukrotnie, pytanie czy warto zależy przede wszystkim od tego jak duże powiększenia będziesz chciał Waćpan z niego wycisnąć. Bo właśnie na tych dużych ta różnica będzie wychodzić. Pytanie w tej kwestii dziwnym wcale nie jest a raczej normalnym.

Ps. Pod dalszą rozwagę parę opinii o Pirsch DeLuxe z niemieckiego Amazona:

https://www.amazon.de/Bre...e/dp/B08459XQ74
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pon 04 Sty, 2021   

Corstenn, Trailsekera od twojej Ultimy odróżnia jedna jedyna cecha: w Trailseeker masz możliwość stosowania wymiennych okularów z tuleją 1.25", tak jak w lunetach astro. Poza tym jest to ten sam achromat o ogniskowej 540mm, jak Ultima. Regal to już jest szkło ED, lepsza korekcja chromatyzmu i też akceptuje okulary 1.25" Kiedys istniała też wersja ED Ultimy, zastapił ją Regal właśnie.
Ten Loevenhuk to też achromat, tak jak Trailsseeker czy Ultima. Ale pierwszą rzecz, która bym sprawdził, to ogniskowa. Bo jesli to jest mniej niż u Celestrona (czyli np. 480-500 vs. 540 mm), to nie ma prawa być lepsze optycznie. A wchodzą jeszcze inne sprawy, jak np. kwestia okularów (chyba, że tu też masz możliwość stosowania 1.25", bo wtedy zależy, co dokupisz).
Tak na marginesie sam rozważałem nie tak znowu dawno zakup Trailseekera jako podróżnego teleskopu astronomicznego, przy założeniu bardzo restrykcyjnych ograniczeń gabarytowo-wagowych (podróż trampingowa z plecakiem). 100 mm apertury przy wadze bliskiej 2.0 kg to jest coś. W dodatku wewnetrzny focuser i brak potrzeby wożenia osobnej kątówki. Wygrała niezrealizowana (nie pojechałem do Am. Pd. przez covida) opcja refraktora 90/500 jako tańsza. Regala mimo lepszej jakości optycznej musiałem wykluczyć z powodu ceny. Z resztą strach, że ukradną albo ja rozwalę w transporcie.
W Twoim przypadku, jeśli astro ma być tylko dodatkiem do innych zastosowań, to typowy spotter sprawdzi się lepiej. Tylko trzeba mieć świadomość kompromisów "w dwie strony": 100mm apertury to jest duży overkill w zastosowaniach naziemnych, chyba że chcesz w nocy sowy a nietoperze podglądać. Za to do astro przewaga nad lunetą 80-85mm znacząca. Oszczedzajac na aperturze (65-80 mm) mógłbyś pójć w optykę ED, co ma znaczenie, gdybyś chciał lunete adaptować do foto. Do zastosowań astro nie jest to wbrew pozorom oczywiste. Ciemne obiekty tzw. głębokiego nieba (DS) doskonale obejrzysz achromatem (ale foto to już nie bardzo), za to planety to będzie tragedia bez filtra obcinajacego fiolet. Krótkoogniskowy refraktor o małej aperturze (jakim optycznie jest luneta spotter), nawet w wersji ED nie da tyle, co dedykowany, długogniskowy sprzęt stricte astronomiczny. ED czy APO rozłoży tu mała apertura i krótka ogniskowa, mniejsza o szczegóły.
Dlatego pomyśl, czy chcesz niebo oglądać jako dodatek do ptasiarskich wypadów (w dzień ptaki/zwierzyna, a w nocy...). Albo też potrzebujesz małego, podróżnego sprzetu do astro. Jeśli tak, to Twoja koncepcja ma sens, kwestia tylko czy pójdziesz w achro (np. Trailseeker), czy ED (Regal). Kwestia wyłożenia 1k PLN więcej przy aperturze 100mm
Jeśli natomiast chcesz cele naziemne i astro realizować zupełnie oddzielnie , to absolutnie idź w dwa osobne sprzęty. Wbrew pozorom nie wypadnie to jakoś drożej, a efekty w każdym z zastosowań dużo lepsze.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Paweł 300 
Nowy


Posty: 14
Wysłany: Czw 11 Lut, 2021   Re: Lavenhuk blaze pro 100

Corstenn napisał/a:
Witam bardzo serdecznie forumowiczów.

Noszę się z zamiarem zakupu lunety do obserwacji astronomicznych, przyrody oraz pomocnej w łucznictwie.
Szukam czegoś o wielkości obiektywu 100mm
Moja poprzednia luneta to celestron ultima 100. Obecnie znalazłem lavenhuka. Czy to produkt godny uwagi bo nie mogę nigdzie wyszukać jego porównań ani testów.
Szukam czegoś do 2 tysięcy.
Zdam się również na inne propozycje pod rozwagę.
Proszę o radę.


Jeżeli celestron ultima 100mm słabo wychodzi to musisz kupić coś na szkłach ED.
Dobre ceny mają Chińczyki, ostatnio kupiłem na szkłach ED, ale obiektyw 80mm i jest naprawdę ok.
Przeanalizuj może coś z tego:

https://pl.aliexpress.com/item/32859546235.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7f603c00eHlPqb&mp=1

https://pl.aliexpress.com/item/32862355168.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7f603c00eHlPqb&mp=1

Ty masz pewnie tego celestrona:

https://pl.aliexpress.com/item/32707264960.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7f603c00eHlPqb&mp=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14