Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Pon 15 Mar, 2021   

TomPL2 napisał/a:
Może "mdły" bo nie podbarwia w żadną stronę ;)
Mam wersję 10x32 i nie narzekam ale przyznaję, że mam mało porównań z lepszym sprzętem...

Mnie nie chodziło o żadne podbarwianie, lecz słaby kontrast i niezbyt dużą ostrość. Bezpośrednio porównywałem DO One m.in. do DO Forest II 8x42 w jasny dzień (czyli w warunkach, kiedy nie powinno być różnic w obrazie z powodu innej apertury porównywanych instrumentów) i wypadła wyraźnie gorzej. Forest II żadnym cudem nie jest i aż się boję co by było, gdybym porównał ją do jakiejś lornetki porro za podobne pieniążki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 16 Mar, 2021   

Mam DO One 8x32 i mogę tylko potwierdzić negatywne opinie o ostrości obrazu. Ta lornetka ma sporo zalet, jest mega kompaktowa, minimalna odległość ostrzenia rzędu 1 m jest rewelacyjna ale rzeczywiście mam problem z ustawianiem ostrości - jakbym nie kombinował zawsze jest nie do końca ostro. Na początku myślałem, że to dlatego że to dachówka ale nie, ten typ tak ma po prostu. Moja stara radziecka BPC5 8x30 z 1981 roku bije One na głowę. Do szybkich spojrzeń może się nadaje ale dłuższe obserwacje to już nie jej domena. Jeśli "paczamy" z ręki to nie jest to tak widoczne, ale jak mamy o co oprzeć ręce to tę wadę widać bardzo wyraźnie. Jednak nie polecam. Podczas zakupu sugerowałem się jej testem na Optyczne a okazało się, że test jest całkowicie niewiarygodny, bo o tej wadzie nie ma ani słowa. Chyba testujący miał jakiś specjalny egzemplarz a nie taki sklepowy dla zwykłego śmiertelnika.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 18 Mar, 2021   

Eschenbach farlux selector V 8-15x35 B miał ktoś w ręku?
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 18 Mar, 2021   

NoVik napisał/a:
Eschenbach farlux selector V 8-15x35 B miał ktoś w ręku?


Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma morzami itd:

https://www.optyczne.pl/i...netki&test_l=93
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Czw 18 Mar, 2021   

Jestem posiadaczem Eshenbacha farlux 8-15x35 Jest to dobra lornetka jeśli chodzi o optykę Mechanicznie też zdała egzamin nawet w niskich temperaturach dobrze się sprawuje i posiada regulacje dioprii co testujący przegapili.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Czw 18 Mar, 2021   

jasiekcom napisał/a:
Szukam na potrzeby Społecznej Straży Rybackiej lornetki która będzie służyć nam jako pomoc przy patrolowania terenu : jeziora, stawy, rzeki, podglądania przyrody również

W takim razie dlaczego nie ta Bushnell H2O? Jasne że nad wodę lepsza byłaby 10x42, ale lekko przekracza budżet, więc MZ H2O 8x42 byłaby dobrym kompromisem.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Pią 19 Mar, 2021   

Soniak10, patrzyłem przez nią i według mnie to bardzo słaba lornetka. Wprawdzie był to model H2O 10x42, ale to niewiele zmienia. Rzuciło mi się w oczy pole mniejsze niż w specyfikacji (porównywałem do innej lornetki o takim samym polu) i słaby kontrast. Miałem wręcz wrażenie, że patrzę przez zabawkę z plastikowymi soczewkami. Nie sugerowałbym się więc nazwą modelu, wybierając lornetkę nad wodę. ;-)
 
 
kyojin 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Czy Action EX 10x50 to nadal dobry wybór w tej cenie (~800 zł) jeżeli chodzi o lornetki porro 10x50? Czy może można dostać coś lepszego w podobnej lub nawet niżej cenie? Bo czytałem, że podobno producent przyoszczędził trochę na tym modelu i te lornetki nie są już tak dobre jak kiedyś.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

kyojin, przez Nikona Action EX 10x50 patrzyłem parę razy bardzo dawno temu i było nieźle. Ale to mogła być jeszcze ta lepsza wersja z wszystkimi powłokami.
W tej chwili mam lornetkę Levenhuk Sherman Pro 10x50, która podobno jest lepsza niż wspomniany Nikon. I może tak być, gdyż to naprawdę kawał dobrej optyki. Zgadazam sie w 100 % z opinią na jej temat wyrażoną w tym wątku: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31801&highlight=sherman
Może kiedyś opiszę szczegółowo moje z nią doznania, ale musimy pobyć razem trochę dłużej. ;-) Na razie, po paru tygodniach, jest bardzo dobrze. :-)
 
 
Pio_FCI 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Cześć,
poszukuję lornetki do obserwacji ptaków w cenie do 500-600zł.
Jedyne doświadczenie jakie mam to półroczna przygoda z Delta Optical Chase 10-50 ED, która mnie urzekła ale musiałem się z nią pożegnać.
Czy jestem w stanie w cenie 500-600zł jakkolwiek zbliżyć się do jakości tej Delty?
Chyba nie chciałbym schodzić do powiększenia 8 zamiast 10, pamiętam że już wtedy myślałem nawet że trochę brakuje i marzyłem o 12x.
Rozumiem, że z powodu ograniczeń cenowych muszę zejść do porro i liczyć się z bolącą szyją?
 
 
Szymongroch 
Początkujący


Posty: 49
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Na bolącą szyję polecam szelki do lornetki. Miałem problem z bólem w szyi przy długich obserwacjach ptaków ale odkąd używam paska problemu nie ma.

Np taki:
https://beafoto.pl/userdata/public/gfx/5abfb402399bf13c0751a5d8239863d4.jpg
 
 
kwikkwik 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021   

ta trzecia :) mam podobną i jej super
 
 
Tibian 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021   

Vortex Raptor 6,5x32 czy Kowa 6x30 YF II, która ma lepsze
parametry. Wiem, że różnicę są minimalne stąd prośba
o poradę do znawców tematu. Lornetka do wędrówek
pieszych i rowerowych. Obserwacje turystyczne
i przyrodnicze.
Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego z okazji Świąt.
 
 
mirek_mi 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

Cześć
Szukam lornetki ~8x42. W sieci pojawiają się dobre opinie nt Ekotone Kamakura mgk 8,5x45. Miał ktoś ją w ręku w porównaniu z innymi w podobnym przedziale cenowym? Myślę o modelach Bushnell Forge 8x42; Olympus 8x42 PRO; Kowa BDII XD 8x42; Vortex Viper HD 8x42. Zależy mi na tym by miała niewielką aberrację chromatyczną.
Nie ma za bardzo gdzie porównać, zresztą dla nieobeznanego z lornetkami nawet pół godziny gapienia się w jakimś sklepie nie rozwiąże dylematu. Trzeba się zdać na opinie innych.
Pozdrawiam
Mirek
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2497
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 19 Maj, 2021   

Jeżeli miałbym doradzić to Vortex Viper Hd 8x42 dlatego, że Forge dobra ale cegła,Kowa ma ponoć widoczną aberrację i niezbyt ostre brzegi /wg amerykańskich jej posiadaczy/,Olympus porównywalny z Vortexem ale zbyt zaniebieszczony obraz/zimny odcień kolorów/.Vipera miałem w rękach przez 1/2 godz.i zrobił na mnie ogólnie trochę lepsze wrażenie.Ale każdy powinien sam "przymierzyć" lornetkę do swoich oczodołów i wybrać tą, która najlepiej mu spasuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 14