Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Stabilność statywu z włókna
Autor Wiadomość
wu_ka 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021   Stabilność statywu z włókna

Cześć, to moje pierwsze pytanie na forum. Szukam pomocy odnośnie stabilnego statywu do Sony A6300 z 10-18, 18-105 i 70-350 (w przyszłości 200-600) – architektura, pejzaż, makro, ptaki. Wymagania: maksymalnie stabilny, również przy wietrze, wysokość bez wysuniętej kolumny powyżej 145cm, 3 – 4max sekcje, pochylana kolumna, głowica 3 kierunkowa, waga możliwie niska – statyw w teren, ale raczej z podjechaniem autem. Kupiłem VANGUARD VEO 3+ 263CP, który jest pierwszym statywem z nogami z włókna z jakim miałem do czynienia. Mam bardzo mieszane uczucia – bardzo fajnie wykonany, dobrze wyposażony ale nogi sprawiają wrażenie wiotkich jak wędka teleskopowa (tylko takie porównanie przychodzi mi do głowy), jeżeli powieszę obciążenie, to dopóki się rusza odważnik (nawet delikatnie) jest to bardzo przenoszone na nogi i głowicę (obawiam się zachowania przy wietrze). Moje pytanie – czy statywy z włókna tak się zachowują. Znam Manfrotto 290 i 055, mam Fotopro C50i, wszystkie aluminiowe i tak nie „tańczą”. Czy jest sposób aby sprawdzić stabilność statywu? Znalazłem informacje, że statywy z aluminium są mniej sztywne i gorzej tłumią drgania od tych z włókna, ale porównując Vanguard VEO 3+ z firmowym Manfrotto 290 to moim zdaniem wygląda inaczej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dzieżba 
Nowy
życie jest piękne


Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Paź, 2023   

wiele info o stabilizacji statywowo-głowicowej
https://thecentercolumn.com/2018/02/07/stiffness-vs-center-column-height-for-gitzo-gt2542/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15