Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór pierwszej lornetki
Autor Wiadomość
fache 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021   Wybór pierwszej lornetki

Witam,
Ostatnimi czasy podjąłem decyzję o kupnie pierwszej lornetki. Będzie ona służyła głównie do obserwacji głównie ptaków podczas spacerów po lesie i innego rodzaju zwierzyny jaka się trafi. Od paru dni czytam sobie forum, aby przyswoić troszkę wiedzy od bardziej doświadczonych użytkowników. Po analizie Waszych wypowiedzi stwierdziłem, że najbardziej powinna mi podpasować dachówka 8x42. Jako, że będzie to moja pierwsza lornetka na początku pomyślałem o niewydawaniu zbyt dużej kwoty i zakupie Delta Optical Forest II 8x42. Natomiast im więcej czytałem Waszych wypowiedzi tym bardziej utwierdzałem się, że może warto zwiększyć budżet. To doprowadziło mnie do zainteresowania się lornetką Delta Optical Chase 8x42 ED. Czytając dalej pomyślałem, że może jeszcze bardziej nagiąłbym budżet i może zaszalał i kupił Bushnell Forge 8x42 Terrain. Natomiast zagłębiając się dalej natrafiłem jeszcze na pochlebne opinie o Kowa BDII42-8XD. I teraz pytanie do Was. Myślicie czy warto dołożyć przeszło 600zł i kupić Bushnell Forge 8x42 Terrain bądź prawie 900zł na Kowa BDII42-8XD 8x42 pomimo tego, że sporo przekracza moje pierwotne założenia czy może jednak zostać przy Delta Optical Chase 8x42 ED. A jeżeli według Was warto to myślicie, że te 300zł różnicy pomiędzy Kową a Bushnellem jest tego warte? Wiem, że Busnell jest znacznie cięższy. W ogóle to myślałem o zamówieniu dwóch z tych trzech przeze mnie wymienionych i zobaczeniu która będzie najlepiej leżała mi i mojej żonie. Będę wdzięczny za pomoc 😊
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021   Re: Wybór pierwszej lornetki

fache napisał/a:
W ogóle to myślałem o zamówieniu dwóch z tych trzech przeze mnie wymienionych i zobaczeniu która będzie najlepiej leżała mi i mojej żonie.


I to jest najlepsze rozwiązanie problemu!!!
Sam osobiście będziesz mógł ocenić przez porównanie 1:1 która lepiej leży w ręku, przy oku, i co najważniejsze której obraz bardziej Ciebie i Żonę przekonuje.

Ps. Pamiętaj że każdy ma swoje osobiste preferencje i to co podoba się jednemu drugiemu nie musi.
Nic nie zastąpi bezpośredniego porównania!!!
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021   

To prawda. Lepiej zainwestować i wybrać lepszą... ale parę subiektywnych konkluzji własnych. Nie wiem jakie masz doświadczenia ale zaryzykuję że starczyła by ci Delta. Mała, zgrabna - coś takiego fajnie się nosi. Jednak jeśli czujesz, że zaczniesz drążyć to pewnie odkryjesz co to jest dystorsja - moim zdaniem jedyna wada tej lornetki bo obraz ma ostry i piękny. Są ludzie, którzy nie dzielą włosa na czworo i przy pierwszej lornetce nigdy tej dystorsji nie zobaczą.
Forge jest dla perfekcjonistów obrazu, którzy nie chcą wydawać na Victory i przymkną oko na gabaryty, które na leśnych trasach są nieco niemiłe...
Kowa to taka zgrabna (jak Chase), 97 procentowa wersja optyki Bushnella...
Spójrz na ostatni test Bressera 8x42 https://www.optyczne.pl/3...D_8x42_PhC.html Może to będzie to czego szukasz...?
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Czw 08 Kwi, 2021   

A jeśli wychodzisz z lornetką zimą do lasu to poszukałbym informacji czy pokrętło nie "sztywnieje" w niskich temperaturach. Mam jedną taką lornetkę i niestety ale wyraźnie zwiększa się opór w okolicy zera na termometrze. To później może zniechęcić do jej używania w takich warunkach bo w rękawiczce nie łatwo precyzyjnie ostrzyć.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

Abs napisał/a:
zaryzykuję że starczyła by ci Delta

Jestem tego więcej niż pewien. Czytając to:
fache napisał/a:
dalej pomyślałem, że może jeszcze bardziej nagiąłbym budżet i może zaszalał i kupił Bushnell Forge 8x42 Terrain. Natomiast zagłębiając się dalej natrafiłem jeszcze na pochlebne opinie o Kowa BDII42-8XD.

odniosłem wrażenie, że lektura tych testów i opinii podgrzała Twoje emocje i się najzwyczajniej w świecie "podpaliłeś" na możliwie jak najlepszą lornetkę. Radzę troszkę (kilka dni) odczekać aż emocje opadną i zdecydować na chłodno. Te wszystkie wady, o których poprzednicy pisali, mogą mieć znaczenie dla kogoś o sporym doświadczeniu z różnymi lornetkami i to pod warunkiem, że wiedzą gdzie tych wad szukać, natomiast jeżeli kupujesz swoją pierwszą, to gwarantuję Ci, że nie będziesz w stanie ich ocenić. Poza tym twierdzę (z własnego doświadczenia), że codzienne obserwacje przyrodniczo-krajobrazowe, w tym ornitologiczne, są raczej jednym z mniej wymagających zastosowań lornetek i nie wymagają nie-wiadomo-jakiego sprzętu.
Akurat mam zarówno Deltę Forest II jak i droższego Bushnella Forge (akurat obie w wersji 10x42) i używam obydwu. Jestem przekonany, że którąkolwiek z wymienionych przez Ciebie trzech lornetek byś nie kupił (Delta Chase, Bushnell Forge czy Kowa) - będziesz zadowolony, a najważniejsze będzie to, która z nich "najlepiej leży w ręku". A BTW: do lasu jak najbardziej powiększenie 8x jest aż zanadto wystarczające.
Powodzenia. :idea:
 
 
fache 
Nowy


Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

Tak, jak najbardziej się podpaliłem czytając Wasze wypowiedzi :razz: Zresztą już od jakiegoś czasu miałem ochotę podpatrzyć trochę zwierzyny i otaczającą nas przyrodę. Pewnie zrobię tak jak napisałem zamówię dwie i zobaczymy z żoną, co nam najbardziej leży. A powiedzcie mi proszę macie jakieś pewne sklepy gdzie można owe lornetki zamówić i nie będą robić problemu przy ewentualnym zwrocie jednej z nich. Myślę o Delcie chase i Brushell Forge. Jednak boję się, że Brushell może być trochę przyciężkawy dla małżonki. Dlatego dobrze, aby sama sobie sprawdziła jak jej leży.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

fache napisał/a:
Myślę o Delcie chase i Brushell Forge

Będziesz zadowolony. Aczkolwiek jeżeli, jak widzę, spore znaczenie ma dla Ciebie poręczność sprzętu dla żony, to MZ chyba rzeczywiście Delta będzie nieco lepiej leżała w ręku kobiety. :!:
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

@fache Nie znam takiego przypadku, żeby odmówili. Kupowałem i zwracałem w fotoplus, teleskopy, foto-zakupy itp. w tym roku miałem w sumie 5 lornetek za znaaaacznie większą kasę każda i zwrot był bezproblemowy (to było w beafoto, szostak i cyfrowe - wszystkie te sklepy polecam). Podkreślę, że zawsze dbam o to by sprzęt nie miał śladów nawet łapek na obudowie. Oczywiście testowanie bez akcesoriów tylko przez otwarte okno, żadnego przecierania szkieł, trzymania sprzętu zapoconymi rękami, podobnie nie gapię się długo żeby nie zapocić szkieł okularów i muszli ocznych. Po prostu robię to na minimum, ale tak żeby wystarczyło do podjęcia decyzji - i czasem coś kupię, więc sprzedaż idzie.
Wychodzę z przekonania, że poważny sklep nie będzie łapał klienta na głupią lornetke za nawet kilka tysięcy bo dla nich to nie pieniądz a zła reklam w internecie kasuje im klientów kupujących na odległość.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Pią 09 Kwi, 2021   

Polecam też dokumentowanie zdjęciami proces rozpakowywani przesyłki i fotografowanie najmniejszych szczegółów. Zdarzyło mi się kilka razy, że przyszedł sprzęt, który był po zwrotach i miał np. jakieś smugi na soczewkach albo fabryczne opakowanie miało wgnieciony róg, albo było po prostu naderwane od ciągłego otwierania. Wtedy natychmiast informuję mailowo o tym sklep i tyle. Jakby co masz zdjęcia wykonywane jedno po drugim i już :) Oczywiście nie ma się co zrażać tym, że sprzęt już ktoś wcześniej zwracał. Gdy kupujesz w lokalnym sklepie na 100% daną sztukę miało przy oku przed Tobą wiele osób, to nie jest problem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16