Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie o lornetce - Lornetka Nikon ACULON A211 8-18x42
Autor Wiadomość
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 28 Mar, 2021   Opinie o lornetce - Lornetka Nikon ACULON A211 8-18x42

Witam

Wiem że lornetki typu zoom mają swoje wady.
Ale możliwość regulowania przybliżenia jest bardzo wygodna i pożądana.

Interesuje mnie lornetka Lornetka Nikon ACULON A211 8-18x42
Jest oparta o szkło optyczne BaK-4
Czy ktoś ma, używał ?
Jakie są wasze opinie na jej temat?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 30 Mar, 2021   

Kiedyś dobrze się przyjrzałem bardzo podobnej lornetce Olympus, miałem w rękach Nikona zoom 50 mm ale tej niestety nie więc nie będę się za bardzo rozwodził. Pokusa jest i się nie dziwię ale... małe powiększenia mają wyjątkowo małe pola w granicach 4 stopni a ludzie marudzą w normalnych 8x40 gdy jest tylko 6,8. W dużych powiększeniach brakuje nieco rozdzielczości - nie widać tego na pierwszy rzut oka. Za dużo kompromisów sprawia, że ten typ nie pasuje wymagającym. Gdy porównamy bezpośrednio 8x-18x do 8x to przy wyjściowym powiększeniu (8x) ta druga jest jasna, szeroka i bardziej "ostra". Moim zdaniem lepiej kupić 10x42 a częściej będziemy jej używać. Wyjdzie też taniej. Za różnice ceny można sobie kiedyś dokupić 16x50 (najtańsza za ok. 300 zł).
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 31 Mar, 2021   

Witam

Sądzę że masz rację. Mam lornetkę Celestron UpClose G2 10-30x50 i własnie jest problem z ostrością przy większych powiększeniach na okularze z regulacją wady wzroku. Tak jak by brakowało zakresu. Trochę to skorygowałem....ale obraz jest daleki od ideału.
Co ciekawe na małych powiększeniach obraz jest dość ostry, mimo że ma inne wady.

Przyznam że liczyłem że w Nikon-ie jest to lepiej rozwiązane.
Stąd moje pytanie. Chętnie zobaczył bym tą lornetkę osobiście.

Co do wąskiego pola obserwacji, wiem o tym.
Mam 2 lornetki 8x30 i 8x42, staram się dorobić też mocowanie statywowe do Tento 10x50 (jest śruba M6 ze skokiem 0,75 - drobnozwojowa). Na razie musi wystarczyć.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 31 Mar, 2021   

Jest parę dobrych zoomów na ranku ale mają inny problem niż optyka - cenę. Najtańszy z dobrych to podobno Eschenabach https://www.optyczne.pl/9..._8-15x35_B.html Widziałem ją na Olx za jakieś 1600zł (?)...
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 02 Kwi, 2021   

Witam

Dziękuję, niestety ten Eschenabach przekracza znacząco założony budżet.
Na razie pozostanę przy posiadanym sprzęcie.
A jak się nadarzy okazja to wybiorę się do jakiegoś sklepu osobiście żeby zobaczyć tego Nikona.
Może będzie dobry do moich potrzeb.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2021   Re: Opinie o lornetce - Lornetka Nikon ACULON A211 8-18x42

icemachine napisał/a:
Witam
Czy ktoś ma, używał ?
Jakie są wasze opinie na jej temat?

nikt rozsądny tego nie używał, nie używa i nie będzie używał.
Nie daj się mamić zoomowi w lornetce.
lornetka z zoomem - nawet jeśli nazywa się Nikon - z pewnością nie będzie dobra do Twoich potrzeb. Temat przewałkowany na wiele stron.

Kup 10x42 i zobaczysz duuuużo więcej.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2021   

Potwierdzam wpis @goornika. Kiedyś miałem w ręce dwie, jedna Minolta, druga Olympus. Nie ma o czym pisać, właściwie to nic nie było widać. Szkoda kasy na coś takiego. Warto zauważyć jak biedna jest oferta takiego sprzętu na rynku - można jakieś wnioski z tego wyciągnąć.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2021   

Przede wszystkim - szanujące się firmy (Zeiss, Swar, Leica) NIE MAJĄ w ofercie zupełnie lornetek z zoomem (tak, wiem - Duovid....) i to też daje do myślenia...
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 04 Kwi, 2021   

Witam

Dziękuję za odpowiedz.
Tak jak pisałem wcześniej mam 2 lornetki ze stałym powiększeniam.
Pierwsza to BCP-5 8X30 którą bardzo lubię ze względu na wymiary i to że "dobrze leży w ręce".
Mam też Nikon-a Aculon 8x42 - ta z kolei daje bardziej jasny i ostry obraz.

To prawda na rynku mało jest lornetek dobrych firm z zoom-em i jest to ciekawe.
Tak jak pisałem powyżej jak będę miał okazję chętnie obejrzę w sklepie wspomnianego Nikon-a 8-18x42. Ciekawi mnie. Obejrzenie lornetki jednak sporo daje.

Celestron z zoom-em którego posiadam dość mocno rozczarowuje, głównie ze względu na problem z wyostrzeniem obrazu w okularze z korekcją przy wysokich powiększeniach.
Pole widzenia jest oczywiście bardzo małe - dziurka od klucza.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2021   

Też mam bpc 8x30.Dla mnie świetna i tania😀
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

Marcelixt napisał/a:
Też mam bpc 8x30.Dla mnie świetna i tania😀


Witaj,

Ja mam nawet 2 sztuki bcp5 8x30.
Jak dla mnie doskonały stosunek cena/ jakość. Bardzo je lubię :)

Mam też starą Sotem 10x50 w której ustawiałem kolimację i dołożyłem podkładkę do mostka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14