Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw na obiektywie
Autor Wiadomość
yta 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   Obiektyw na obiektywie

Witam,
niezbyt orientuję się w temacie ale przeczytałem w instrukcji obsługi aparatu Sony DSC HX350, że można montować na niego inny obiektyw przez pierścień pośredni.

Mam pytanie jak to dokładnie działa, jak z jakością?
Może ktoś testował a może ma takie możliwości i pokaże efekty takiego połączenia?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021   

Jeśli ma mocowanie filtrowe, to możesz podpiąć jakiś obiektyw na rewersie. To zastosowanie to tylko do makro.
Może to była jednak kwestia błędnego tłumaczenia? W przypadku "lens" może chodzić o soczewkę, a w tym wypadku masz pewnie już większy wybór. Choć ja i tak sprowadziłbym go do tematyki makro ;) i pomyślał o Raynox'ach, np. DCR-250.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021   

Zaraz, zaraz. DSCHX350 to kompakt, z niewymiennym obiektywem. W tej klasie aparatów zdarza się (nie zawsze) gwint/bagnet do mocowania różnych dodatków, nie tylko do makro. W szczególności mogą to być:
-filtry
-soczewki close-up/makro
-telekonwertery nasadkowe
-konwertery szerokokątne
-konwertery makro
-konwertery fish-eye (rybie oko)
A teraz haczyk: czasem jest to faktycznie gwint na obiektywie, a czasem gwint/bagnet wokół gniazda obiektywu, do którego mocuje się specjalną tulejkę (tzw. filtrową), obejmującą wysuwany obiektyw. Oba rozwiązania mają swoje wady zalety:
-na gołym gwincie filtrowym w obiektywie można co najwyżej filtr powiesić lub soczewkę makro; wszelki dodatek o dużej masie i rozmiarach (konwertery tele i wide są masywne ) spowoduje mechaniczne uszkodzenie delikatnej mechaniki wysuwanego obiektywu zoom w kompakcie
-na tulejce można powiesić wszystko (bo jest to mocowanie do korpusu aparatu, a nie delikatnego składanego obiektywu), ale mogą być cyrki z winietowaniem od tych dodatków, w zależności od pozycji zoomu w aparacie; stąd czasem stosowany jest zestaw dwóch tulejek różnej długości (sic!), osobno do tele i szerokiego kąta
Aby nie było, że fantazjuję, to sam miałem takie tulejki w Sony DSC V1 swego czasu, używałem z telekonwerterem, niezła armata się robiła. Specjalny pin w aparacie pod gwintem mocowania tulejki wykrywał, która jest przykręcona i wysuwany obiektyw nie mógł walnąć w dodatek przykręcony na tej krótkiej tulei do szerokiego
Jak jest w Sony DSC HX350 nie wiem, do sprawdzenia w szczegółowej specyfikacji lub instrukcji - tam powinno to być opisane dokładnie, chyba autor wątku się właśnie zmaga z tematem. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia pomogą. Podejrzewam na podstawie zdjęcia aparatu, że chodzi tylko o zwykły gwint filtrowy, ale mogę się mylić.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Biorąc pod uwagę,że HX350 to ultrazoom z dłuugim tele i b. szerokim kątem na krótkim końcu zoom-a, to wsadzanie na niego konwerterów tele i wide mija się z celem. Ale już dodatki makro, czy konwereter fish-eye to inna bajka, o ile nie za ciężkie i nie blokują mechanicznie chowania obiektywu (ryzyko awarii)
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021   

Jar napisał/a:
P.S. Biorąc pod uwagę,że HX350 to ultrazoom z dłuugim tele i b. szerokim kątem na krótkim końcu zoom-a, to wsadzanie na niego konwerterów tele i wide mija się z celem.

No właśnie dlatego zastanawiałem się nad tą kwestią czy chodzi raczej o jakieś soczewki. W zasadzie podpinałbym do tego tylko "szpej" do makro, reszta już w zasadzie jest ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14