Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka DELTA OPTICAL Entry 10x50
Autor Wiadomość
disovery 
Nowy
nowy


Posty: 2
Skąd: daleka
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   Lornetka DELTA OPTICAL Entry 10x50

Cześć
Od czego by tu zacząć...
W pewnym dużym elektro markecie zamówiłem przez internet lornetkę dokładnie miała być
Lornetka DELTA OPTICAL Entry 10x50 za 299,99 zł

Zanim wybrałem model naczytałem się sporo artykułów i opinii na temat lornetek, szkieł.
Więc wybór padł właśnie na DELTA OPTICAL Entry 10x50. Powłoki antyodblaskowe oraz wysokiej jakości pryzmaty BaK4 zapewniają ostry i jasny obraz. Lornetka posiada centralną regulację ostrości, wraz z regulacją dioptryczną na prawym okularze.

Gdy przyjechałem po odbiór wydali mi lornetkę w pudełku i w takiej reklamówce czy tam zrywce jak z biedronki. Dali paragon zapłaciłem 300 zł (grosza standardowo nie wydali) i pojechałem z tym do domu co będę tam sprawdzał na miejscu jest pandemia pełno ludzi chciałem tylko odebrać towar.

Moje pierwsze zdziwienie było takie, że pudełko było otwarte, a plomba zerwana instrukcja od lornetki była luzem w tym foliowym worku z biedronki. Pomyślałem spoko ktoś się pewnie w sklepie z pracowników bawił i testował nic wielkiego.

Następne co mnie ruszyło to etui do tej lornetki kompletnie nie pasuje bo jest za płytkie ledwo się lornetka mieści.

Więc zacząłem sprawdzać zdjęcia i opis okazuje się, że nie zgadza się to co zamawiałem z tym co otrzymałem ponieważ zamawiałem DELTA OPTICAL Entry 10x50, a dostałem DELTA OPTICAL Discovery 10x50, która kosztuje 279 zł


Pytanie brzmi czy duże są różnice pomiędzy tymi modelami?
DELTA OPTICAL Entry 10x50 vs DELTA OPTICAL Discovery 10x50

Oddać tą lornetkę i żądać modelu DELTA OPTICAL Entry 10x50 czy nie warto?

To też jest przestroga dla innych sprawdzajcie jak odbieracie towar.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

disovery,
Pomiędzy tymi dwoma modelami są różnice, jak np. szkło zastosowane w pryzmatach. Entry ma lepsze Bak-4 a Discovery gorsze Bk-7. Choć na pierwszy rzut zapewne nie ma większych różnic to ja na twoim miejscu żądałbym właściwego modelu, który zamawiałem albo zwróciłbym tą do sklepu i kupił właściwą w innym sklepie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

Zdecydowanie wymagać Entry. Discovery można kupić za 269 zł To jest model tańszy, tak jak napisał albert56, z gorszymi pryzmatami.
 
 
disovery 
Nowy
nowy


Posty: 2
Skąd: daleka
Wysłany: Sro 21 Kwi, 2021   

albert56 napisał/a:
disovery,
Pomiędzy tymi dwoma modelami są różnice, jak np. szkło zastosowane w pryzmatach. Entry ma lepsze Bak-4 a Discovery gorsze Bk-7. Choć na pierwszy rzut zapewne nie ma większych różnic to ja na twoim miejscu żądałbym właściwego modelu, który zamawiałem albo zwróciłbym tą do sklepu i kupił właściwą w innym sklepie.

Dzięki
Arek napisał/a:
Zdecydowanie wymagać Entry. Discovery można kupić za 269 zł To jest model tańszy, tak jak napisał albert56, z gorszymi pryzmatami.


Dzięki


Mogę jeszcze dodać, że wczorajszego posta pisałem w nocy bo lornetkę odebrałem we wtorek 20 kwietnia więc to świeża rana. Najgorsze jest to, że na pudełku ani w instrukcji nie ma słowa czy to jest Bak-4 czy Bk-7. Co też jest dziwnym podejściem producenta bo te dane powinny być dobrze widoczne.

Cóż człowiek uczy się na błędach, ale przynajmniej ktoś kto zacznie przygodę z lornetkami przeczyta ten post i nie da się naciągnąć.
 
 
icemachine 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 28 Kwi, 2021   

Witaj,

Z mojego doświadczenia wynika że jeśli producent nie wspomina jakiego szkła użył, znaczy że nie ma się czym pochwalić bo użył tańszego. Ci którzy używają Bak-4 piszą o tym wyraźnie.
Lornetki oparte o szkło Bak-4 są zauważalnie lepsze nawet dla niewprawnego oka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14