Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski Habicht 8x30
Autor Wiadomość
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Koraf zgadzam się w 100 %😊
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Marcelixt napisał/a:
Mam nową bpc 5 za grosze 150zł.Cieszy mnie bardzo.CZY WARTO BULIĆ 3800???


To sprawa indywidualna. BPC 5 to moja pierwsza lornetka i wtedy wcale nie była tania. W latach dziewięćdziesiątych była znacznie lepsza od chińskich lornetek, które poza zgrabną sylwetką nie były w stanie jej dorównać optycznie. Obraz w BPC jest dobry choć zażółcony (widać to na bieli) o zapewne przeciętnej lub niskiej transmisji - przez wiele lat tego zupełnie nie widziałem i cieszyłem się że mam prawdziwą lornetkę. Jakością wykonania imponuje się do dziś. Sporadycznie z niej nadal korzystam... Czy warto dopłacać do "Porsche" (podoba mi się to porównanie) skoro mamy Matiza czy starą Dacię i też nimi pojeździmy? Rzecz gustu - miło używać czegoś o bardzo wysokiej jakości skoro tego chcemy, potrafimy to docenić i tym się delektować. W końcu to nasze, zarobione pieniądze i możemy z nimi zrobić co chcemy. Taki jest ten świat (i oby taki pozostał).
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Ale za taką cenę to strach ją nosić i nie uderzyć.Co takiego jest w tym obrazie innego cudownego?Dawajcie argumenty👍😀
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Marcelixt napisał/a:
Mam nową bpc 5 za grosze 150zł.Cieszy mnie bardzo.CZY WARTO BULIĆ 3800???


Warto!
Ale nie ma przymusu. Można zapytać czy warto wypijać co dziennie czteropak piwa i wypalać paczkę fajek. Razem 30 zł. 900 zł miesięcznie. Cztery miesiące i jest Habicht.
Wybrałem Habichta i inne.
To kwestia świadomości człowieka.
Pozdr. Ch.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Gorzej,że nie palę i sporadycznie spożywam😛.Dalej pomęczę Was.Co takiego innego zobaczę w Habicht niż bpc5.Tylko proszę o konkrety,nie porównywanie Bo to Porsche a tamto Syrenka.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

Np. sprawność optyczna - Habicht to poziom 90% (test), BPC 5 ok. 60% - 70% (spekulacja na podstawie oglądu); nieostrość obrazu na brzegu pola - plus dla Swaro, tak jak ostrość subiektywna w centrum, odwzorowanie bieli - Habicht ideał (test), BPC obraz zażółcony (to największa wada)...

Te różnice czuje się po przyłożeniu lornetek do oka. Gdy porównywałem BPC do Nikona Sportstara 8x25 (za niewielkie pieniądze) ten drugi był optycznie lepszy już na pierwszy rzut oka...

W lornetkach wzrost ceny nie jest proporcjonalny do przyrostu jakości - tak jest w wielu produktach. Przy relatywnie drogiej lornetce - np. Nikon Monarch 7 dwukrotne podniesienie jej ceny daję nam poprawę jakości obrazu ok. 10%. Przy pewnym poziomie dopłacamy wiele a dostajemy nie tak wiele ale to "nieco" robi różnicę. Poza tym Swaro to marka topowa i zarazem kultowa a to też kosztuje.
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 05 Maj, 2021   

A mocno różni się obraz z Nikona Sportstar 8x25 i Habicht 8x30?Tak ogólnie,bo tu obiektyw mniejszy nieco.Przez Nikona patrzyłem bo go mam.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Trudno odpowiadać na kolejne zestawienia - najlepiej robią to testy, pod warunkiem że mamy rzeczone lornetki np. https://www.optyczne.pl/1...ht_10x40_W.html Jest akurat o Habicht 10x40 ale wyniki w stosunku do 8x30 nie powinny znacząco odbiegać...
Nie ma testu Sportstara ani BPC ale są opinie https://www.optyczne.pl/8...a_lornetki.html

Do mnie przemawiają porównania obrazowe: Habicht - Porshe Carrera a Nikonek - Fiat Panda.. obie lornetki dają powiększenie 8x / jednym i drugim autem dojedziesz do pracy
 
 
Rafii72 
Początkujący
Rafii72


Posty: 31
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Ten Habicht to bardziej Porsche 911 czyli klasyk w unowocześnionej formie ;)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Skoro Habicht to Porsche 911 , to do jakiego samochodu byście porównali odświeżoną Leicę 7x35 Trinovid . To też jest piękny klasyk .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Skoro Habicht to Porsche 911 , to do jakiego samochodu byście porównali odświeżoną Leicę 7x35 Trinovid . To też jest piękny klasyk .

Myślę, że VW Beetle (garbus) jest dobrym odpowiednikiem - zwykłe zarabianie kasy na sentymentach.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 06 Maj, 2021   

Maciek napisał/a:
Wiking69 napisał/a:
Skoro Habicht to Porsche 911 , to do jakiego samochodu byście porównali odświeżoną Leicę 7x35 Trinovid . To też jest piękny klasyk .

Myślę, że VW Beetle (garbus) jest dobrym odpowiednikiem - zwykłe zarabianie kasy na sentymentach.


Ja bym przyrównał posunięcie Leiki z Trinovidem do działań Marki Fender i Gibson np. z "przywracaniem" historycznych modeli wzmacniaczy lampowych i gitar. Stare wzmacniacze z lat 60tych jeden do jednego są kopiowane i można kupić taki, brzmiący pięknie, identycznie jak te stare cuda!(sam takowy wzmacniacz posiadam)
I tu taka analogia do lornetek mi się nasuwa; Stare lampowe "wzmaki" brzmią trochę mniej czysto (nawet brudno) niż nowe, cyfrowo-tranzystorowe, naszpikowane elektroniką, z milionem brzmień, wi-fi, usb i innymi takimi superpotrzebnymi bajerami... I co z tego, 95% najlepszych gitarzystów gra na tych starych, lub ich nowoczesnych (lampovidach) kopiach, które są po prostu żywe i piękne!!!
Mam nadzieję, że Zeiss pójdzie w ślady Leiki i zrobi np. nową wersję Dialyta 7x42...marzenie :sad:
Niestety zbyt mało osób ma takie marzenia więc po co... Ale Leica dała radę :smile:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   

Nowa wersja Dialyta 7x42 ? :) ... Czekamy z utęsknieniem , już widzę reklamę na stronie Zeissa ... Nie musisz już dłużej szukać , właśnie znalazłeś idealną lornetkę na każdą okazję , nowy Dialyt 7x42 T*P to spełnienie Twoich marzeń .
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   

@adaher - jako entuzjasta audio nie mogę się z Tobą całkowicie zgodzić. Stare piece Gibsona czy Fendera są reaktywowane tylko po to aby brzmiały JAK DAWNIEJ - co nie znaczy lepiej. Chcesz brzmieć jak Jimmy Page? mając reaktywowaną gitarę + piec = nie ma problemu.

Fakty są jednak takie, że ŻADEN sprzęt do lat 70 - 80 (źródło+wzmak+kolumny) nie jest w stanie odtworzyć np opery czy ogólnie muzyki w jakości jaką oferują współczesne urządzenia pracujące w klasie A czy nawet AB. Nawet jak podłączysz źródło dające dźwięk jakości DSD do jakiegoś starego Marantza czy Luxmana to będzie lipa.

Podobnie jest z lornetkami, można podziwiać precyzję wykonania, trwałość ale rzeczywistość jest taka, że optycznie pomiędzy Dialytem a SF czy HT jest przepaść.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 07 Maj, 2021   

Między Dialytem 7x42 T*P a nowszymi Zeissami FL, SF , HT ... nie ma przepaści . Jest inaczej , ale wcale nie lepiej .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15