Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nie wszystko złoto co się świeci
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   Nie wszystko złoto co się świeci

Człowiek uczy się całe życie , wydawać by się mogło że doświadczony miłośnik dwuocznych obserwacji jest w stanie bardzo szybko znaleźć dla siebie idealną lornetkę . A jednak pomimo wielu lat poszukiwań , czytania profesjonalnych testów i ciągłego porównywania lornetek , często czujemy niedosyt i rozczarowanie . Teoretycznie lornetka która zdobyła dużą liczbę punktów , powinna spełnić nasze nadzieje i wysokie oczekiwania . A pochlebne opinie użytkowników z całego świata powinny być gwarancją naszego zadowolenia i satysfakcji . A jednak , nawet te najwyżej cenione i poszukiwane lornetki , mogą nas boleśnie rozczarować . Czasami trudno jest się pogodzić z faktem , że lornetka o której marzyliśmy i długo zbieraliśmy pieniądze . Jest dla naszych oczu gorsza niż lornetka którą mamy od lat .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 730
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 13 Maj, 2021   

Święte słowa... Dlatego zanim zacznę o czymś marzyć, muszę najpierw lornetkę "zbadać" własnymi oczami, a nie czyimiś, nawet jeśli to oczy wybitnych ekspertów...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Fakt. Miałem tak przy kontakcie z Svaro EL. Za to Victory SF wydał mi się idealny.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

1. Nie ma punktacji idealnej - różne kryteria mają różne wagi dla różnych osób.

2. W przypadku lornetki detektorem nie jest matryca, ale nasz narząd wzroku, który u każdego ma inną charakterystykę (inna czułość spektralna, różne rozłożenie receptorów na siatkówce, różna budowa oczodołów itd.).

Dlatego testy mają służyć do zwrócenia uwagi na pewne modele i zawężenia wyboru. Przez zakupem przez lornetkę należy popatrzeć.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Szkoda, że w przypadku lornetek nie ma testu genetycznego na binocholizm. Test genetyczny może zrobić kobieta na przykład w kierunku podatności na raka piersi. Jeżeli test będzie pozytywny może prewencyjnie poddać się mastektomii i po kłopocie.
W przypadku lornetek - to o ile u osobnika stwierdzono by binocholizm to od razu mógłby kupić sobie Swara NL albo Zeissa z górnej póły. Uniknąłby dzięki temu kosztownej i dręczącej powolnej wymiany sprzętu na coraz lepszy :razz:
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Może niech każdy z nas opisze swoje największe rozczarowanie optyczne.

Mnie np zawiodła cała rodzina zeissa FL , a mam x32 i x42
I to nie optycznie (bo jakość obrazu, kontrola AC, ostrość) są pierwszorzędne, tylko zwykła ergonomia muszli ocznych do których nijak nie mogę się dopasować :(
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Najbardziej dotkliwie bolą te najdroższe zakupy :) . To od tych lornetek mamy największe wymagania , naiwnie zakładamy że za taką cenę ... lornetka musi być idealna , perfekcyjna i zachwycająca . A gumowa okleina powinna pachnąć CHANEL N*5 . Moje największe rozczarowanie to wspaniały Zeiss FL 7x42 , kocham ją i nienawidzę . Nad wodą zachwyca , w lesie oczarowuje , ale duża nieostrość na brzegach po prostu mnie wkur... :) . Gdybym nie miał Zeissa SF 10x42 oraz starego Zeissa 8x50 Oberkochem , nie zdawałbym sobie sprawy jak wspaniałą rzeczą jest ostry i w pełni użyteczny obraz aż do samej krawędzi .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 14 Maj, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Najbardziej dotkliwie bolą te najdroższe zakupy

Dlatego właśnie ja przyjąłem zasadę, że lornetki powyżej ca 3000 PLN to już nie tyle użytkowy sprzęt optyczny, co raczej optyczna biżuteria, a biżuterię kupuję u jubilera a nie w sklepach fotooptycznych. A jak już mam lornetkę, to skupiam się na obserwowanym obiekcie a nie na poszukiwaniu jej wad. Może dlatego jestem zadowolony zarówno z Bushnella Forge 10x42 jak i Delty Forest II o tych samych parametrach?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

gaudemus napisał/a:
Może niech każdy z nas opisze swoje największe rozczarowanie optyczne.

Mnie np zawiodła cała rodzina zeissa FL , a mam x32 i x42
I to nie optycznie (bo jakość obrazu, kontrola AC, ostrość) są pierwszorzędne, tylko zwykła ergonomia muszli ocznych do których nijak nie mogę się dopasować :(


Miałem dokładnie to samo z Conquestem HD. Kupiłem go mając jeszcze Vixena NF i w porównaniu z nim muszle w Zeissie były po prostu wk..jące. Zacząłem nawet kombinować z ich przełożeniem. Ale dowiedziałem się jednak o tym, że Zeiss za darmo dostarcza większe muszle. Zadzwoniłem do Szustera, babka powiedziała, że znają problem, przyjęła zamówienie i po trzech tygodniach dostałem bezpośrednio z Niemiec nowe sztuki. I powiem krótko: różnica w wielkości muszli może 4 mm ale różnica w komforcie użytkowania kolosalna - po prostu ideał i nie szukam już niczego innego.

A tak przy okazji - chyba pół roku później Zeiss przysłał mi z Niemiec nowy pasek do lornetki a stary kazali wyrzucić bo rzekomo rakotwórczy.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Rolex na ręku i Swarovski NL w dłoniach , to niewątpliwie dowód że jesteś człowiekiem sukcesu :) . Bogatemu nikt nie zabroni . Ale na optyczną biżuterię decydują się nie tylko zamożni ludzie , ale również ci biedniejsi :( z samochodami za 3 tyś złotych . Doświadczenie na pewno bardzo pomaga w wyborze lornetki , ale najważniejszym aspektem jest porównanie kilku lornetek w podobnym przedziale cenowym . Potrzebny jest też czas , najlepiej dużo czasu . Nasze oczy żeby się zaaklimatyzować do nowej optyki i prawidłowo analizować bodźce wzrokowe potrzebują tego cennego czasu . Ale najpiękniejsze jest to , że zawsze można kupić wyśmienitą lornetkę za rozsądne pieniądze . Dla mnie takim odkryciem była Leica BA 8x32 , kupiona od myśliwego za 1350 zł . Totalna żyleta o bardzo przyjaznej ergonomii oraz komfortowych muszlach ocznych .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Maćku ... Zeissa FL 7x42 ( z początku produkcji ) kupiłem ze starymi muszlami ocznymi , miały dosyć ostre krawędzie . Pojechałem do sklepu Szustera żeby zamówić nowe muszle oczne o bardziej przyjaznej ergonomii . Przemiła pani zajmująca się sprzedażą lornetek wyciągnęła z pod lady tajemnicze pudełko ( chyba po butach ) . A w tym pudełku :) były muszle oczne chyba do wszystkich lornetek Zeissa jakie sprzedawano od 30 lat . Nawet do Zeissa 7x45 BT*P* ( Nocna sowa ) można było dostać od ręki . W drugim pudełku były osłony na obiektywy do lornetek Zeissa .
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Jak czytam o Waszych problemach z muszlami to się cieszę, że noszę okulary i mnie to nie dotyczy. W ogóle ich nie wykręcam, ani nie mają one kontaktu z moimi oczodołami. Lornetkę
opieram na szkiełkach okularów, więc bardzo ważne żeby guma była na tyle miękka, żeby ich rysowała. W moim przypadku najważniejszy jest ER. Jeśli jest odpowiednio duży, tak że oganiam całe pole widzenia, to wtedy pozostaje mi tylko delektować się obrazem.
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Dla mnie największym dotychczas rozczarowaniem okazał się Swarovski Habicht 8x30. Malutkie okulary, a co za tym idzie takież same muszle oczne oraz mały ER okazał się fatalnym połączeniem jak dla mnie. Co z tego że ma świetną optykę jak nie da się go komfortowo i stabilnie trzymać przy oku.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 15 Maj, 2021   

Dla mnie najwiekszym rozczarowaniem był Kite Lynx HD+, okazało się że pokazuje praktycznie identyczny obraz jak znaaacznie tańszy Monarch 7. Obraz w identyczny sposób upośledzony, z marginalną różnicą w polu widzenia. Czytałem x recenzji z zachwytami nad Kite, w tym ten na wzrokowcu, czekałem na wersje HD+, miał być cudownie lepszy od poprzednika, zamówiłem ... i ... powiedziałbym że recenzje zyczajnie potrafią wprowadzać w błąd, kolejne osoby to czytają, które porównania same nie mogą zrobić, subiektywne recki nadal wiszą w internecie i nic z tym nie zrobisz, nie chcę tych recenzentów urazić, ale szkoda, że jednak trzeba samemu to weryfikować. Jak czytam że jeden z tych dwóch jest lepszy od drugiego, to od razu przypominam sobie że niektórzy słyszą różnice w brzmieniu przy zastosowaniu srebrnych i miedzianych kabli głośnikowych, i też nic nie zrobisz z takimi recenzjami.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   

Moglibyśmy uniknąć wielu lornetkowych rozczarowań , gdybyśmy w jednym miejscu i tym samym czasie mogli porównać dużą liczbę lornetek . Różne powiekszenia , różne przedziały cenowe . Festiwal w Łochowie był takim miejscem , aż łza się w oku kręci na samo wspomnienie . Można było przywieźć swoją własną lornetkę i na spokojnie zastanowić się czy warto wymienić na coś innego . Porównania , testy , dyskusje , miła atmosfera , dobre jedzenie , a na deser uśmiechnięty Arek dostępny 24 godziny na dobę :) , gotowy pomóc w wyborze lornetkowej biżuterii . Po prostu lornetkowy raj . Podobno wraca normalność :) . Może już niedługo ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15