Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nie wszystko złoto co się świeci
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   

Wczoraj byłem w pięknym punkcie widokowym , oczywiście z dwoma Zeissami FL i SF . Było bardzo dużo ludzi , wspaniała pogoda przyciągnęła całe rodziny i oczywiście zakochane pary :) . Tylko ja miałem sprzęt obserwacyjny :( , ale za swoimi plecami kilka razy usłyszałem ... musimy kupić lornetkę :) . Tak to już jest , że widok człowieka z dwoma lornetkami uświadamia innym że jest na co popatrzeć .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   

"Nie wszystko złoto co się świeci" i dodam od siebie "co czytamy w necie na temat lornetek" jest pewną średnią, na którą bardzo istotny wpływ mają poszczególne egzemplarze lornetek (ten sam model może mieć trochę inne parametry optyczne) co jest normalne, do tego dochodzi stan wzroku samego testera (postrzeganie ostrości, AC, 3D, astygmatyzm, itp) i ukształtowanie twarzy testera (rozstaw i wielkość okularów i muszli ocznych, przyleganie muszli ocznych) oraz sam obiektywizm testera (przy porównaniu różnych lornetek) powoduje, że nie można brać wszystkiego za pewnik.
Osobiście testy w necie traktuję jako pewien wskaźnik (drogowskaz), i zawsze, podkreślam zawsze testuję osobiście i to przez kilka dni, w różnych warunkach oświetlenia zanim podejmę decyzję.
Przy takim podejściu praktycznie nie mam rozczarowań :razz: :mrgreen: .
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Tak to już jest , że widok człowieka z dwoma lornetkami uświadamia innym że jest na co popatrzeć .
Jestem o połowę gorszy od Ciebie :wink: , bo biorę tylko jedną lornetkę, ale praktycznie zawsze ją mam ze sobą w plenerze i naprawdę prawie zawsze jest na co patrzeć, a szczególnie o tej porze roku :shock: .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 356
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Nie ma ideału bo nie ma jednego celu... inna będzie do astronomii a inna do obrazów dziennych.
Pamiętam jak ktoś na forum pięknie opisał starcie optyczne : Doctera & Swarovski? -jedna była lepsza w dzień inna o zmroku :) /wykresy sprawności optycznej to potwierdzały/.
Preferencje wiekowe, wady wzroku również będą odgrywały dużą role .

Myślę, ze gdybyśmy mieli Nikon WX 10x50 IF to tez po pewnym czasie szukali byśmy czegoś innego , od taka natura człowieka. :mrgreen:


T
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Natura człowieka :) . Ciągle czegoś szukamy , zmieniamy , eksperymentujemy . Byłem niedawno na wycieczce rowerowej w ładnym kompleksie leśnym . Rzadko spotykam kogoś z lornetką , dlatego byłem mile zaskoczony widząc uśmiechniętego pana ze Swarovskim EL 8,5x42 . Od razu wyciągnąłem z plecaka Zeissa FL 7x42 i SF 10x42 :) . Po kilkunastominutowym porównywaniu lornetek i ciekawej dyskusji , doszedłem do wniosku że Swarovski EL 8,5x42 jest nie tylko świetną lornetką . Ale idealnie wypełnia lukę między 7x42 i 10x42 . Zamiast nosić dwa Zeissy wystarczy jeden Swarek :) .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

No niestety, w tym roku na wiosnę się nie udało. W kwietniu było zamknięte wszystko, w maju otworzyli za mało. Na lipiec szykujemy się pełną parą na Zlot w Cukrowni Żnin. Jakieś lornetki i maniacy lornetek na pewno będą. A co będzie w przyszłym roku, czas pokaże.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Kiedyś na pewno uda się zorganizować kolejny Festiwal Lornetkowy :) . Tylko co zrobić żeby przyciągnąć nowych świeżych ludzi , jak zarazić pasją lornetkową tych którzy nie potrafią oderwać wzroku od ekranów w swoich smartfonach . Kiedyś zapytałem się kolegi w pracy czy ma jakąś pasję . Spodziewałem się raczej standardowej odpowiedzi , coś w rodzaju ... ryby , grzyby , rower , muzyka . A on z uśmiechem na twarzy odpowiedział ... moją największą pasją jest moja żona :) . Tak to z pasjami jest , wypełniają nam pustkę w życiu , dają nam emocje , radość i energię do życia .
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Zawsze można połączyć pasję z lornetkami. Zimą narty, latem rower, wędkowanie oraz górskie wycieczki i zwiedzanie świata zawsze towarzyszy lornetka i tak już zostanie.

lornetka.jpg
30 minut od domu spokój i cisza ;)
Plik ściągnięto 2976 raz(y) 418,6 KB

 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Jakie to góry?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Beskid śląski. Góra Klimczok w oddali widać Diablak czyli Babią górę i Pilsko a za nimi już tylko Tatry 😊.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

x32?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

x42
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

8,5?
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

8.5x42 field pro
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 18 Maj, 2021   

Wprawdzie nie wszystko złoto co się świeci , ale Swarovski EL 8,5x42 jest na pewno złotym środkiem .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 18