Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór zestawu bezlusterkowego do fotografii wnętrz dla śred.
Autor Wiadomość
Layu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   Wybór zestawu bezlusterkowego do fotografii wnętrz dla śred.

Noszę się z zamiarem kupna zestawu z przeznaczeniem do fotografii wnętrz - głównie mieszkania, domy w agencji nieruchomości oraz zdjęcia okazjonalne (rodzinne). Jestem średniozaawansowanym amatorem i nie posiadam sprzętu, który musiałby być kompatybilny z kupowanym.

Nie wiem na co się zdecydować dlatego bardzo proszę o pomoc i fachową poradę, w którym kierunku pójść. Na zakup kompletu - aparatu z obiektywem nadającym się do fotografii niedużych wnętrz mieszkań - chciałbym wydać ok. 12 - 14 tys. złotych.
Na początku myślałem o lustrzance i Nikonie d750 z obiektywem szerokokątnym Nikkor F 14-24 f/2.8 ale z biegiem czasu coraz bardziej zaczynam przekonywać się do pójścia w stronę bezlusterkowców. Myślę, że mają one lepszą przyszłość a mój dzisiejszy wybór będzie wiązał mnie z tym sprzętem na długie lata.

Trzymając się Nikona (nie wiem dlaczego ale ta firma jakoś mi bardziej leży), to zasadnicze pytanie czy zdecydować się na zakup Nikona Z 6, czy też warto dopłacić i kupić już nowszą wersję Nikon Z 6II? To kilka tysięcy różnicy, czy w mojej sytuacji warto je wydać, czy lepiej przeznaczyć na lepszy obiektyw?

Drugie bardzo ważne pytanie, to jaki wybrać obiektyw do Nikon Z 6 lub Nikon Z 6II? Czy wymieniony wcześniej szerokokątny Nikkor F 14-24 f/2,8 z adapterem do Nikon Z 6, czy raczej tańszy ale nieco gorszy Nikkor Z 14-30 f/4 S? Myślę, że Nikkor Z 14-24 f/2.8 S byłby dla mnie dużo lepszy ale napewno jest poza moim zasięgiem cenowym.

Gdybym wybrał body Nikon Z 6II, który jest sporo droższy, to mógłbym na początek dokupić do niego jedynie tańszy obiektyw np. Nikkor Z 24-70 f/4 S lub Nikkor Z 35 F/1,8 S.
Przy body Nikon Z 6 mogę wybrać trochę lepszy obiektyw w cenie do ok. 6 tys. zł.

Uprzejmie proszę o podpowiedź co najlepiej wybrać w mojej sytuacji.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

Do wnętrz będziesz potrzebować ultraszerokiego kąta, więc sugerowałbym pozostanie przy 14-30 mm. To dobre szkło. Nie upierałbym się przy jasnym 14-24 mm f/2.8, bo przecież i tak będziesz fotografował ze statywu.

Jeśli wejdziesz w system Sony lub Panasa masz do wyboru jeszcze Sigmę 14-24 mm f/2.8, która kosztuje 6000 zł. Możesz dołożyć do niej Sony A7 III i zmieścisz się w budżecie.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Gru, 2020   

BTW. Nie wykluczałbym mniejszych matryc np. Fujifilm X-T3 z Fujinonem 8-16 mm może być bardzo udanym zestawem, a zmieścisz się z nim w cenie 11 tys. No i tutaj uzyskasz kąt 121 stopni czyli więcej niż w przypadku zestawów Sony i Nikona.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Layu napisał/a:
z biegiem czasu coraz bardziej zaczynam przekonywać się do pójścia w stronę bezlusterkowców.

Myślę, że to słuszny kierunek.
Co do Nikona, to niestety ja Ci nie pomogę, bo to nie moja para kaloszy, ale jedno mogę powiedzieć i mam nadzieje, że "starsi i mądrzejsi koledzy" się ze mną zgodzą: że mianowicie decydując się na jakikolwiek system, sensowniej jest skupić się na dobrej jakości szkłach niż na wyżyłowanym, topowym korpusie. Rzecz w tym, że korpusy starzeją się znacznie szybciej niż obiektywy i po kilku latach jaki byś korpus nie kupił, to i tak będzie już "trochę podstarzały" i będziesz myślał o nowszym. Np za 20 lat nie będziesz już nawet chciał wspominać czy zaczynałeś od Z6 czy Z6II. Tymczasem dobrej klasy obiektyw będzie Cię cieszył za 20 lat tak samo jak w chwili zakupu, a może nawet jeszcze bardziej.
A skoro już Arek wspomniał o Fuji (i słusznie), to ja pozwolę sobie zwrócić Twoją uwagę również na aparaty systemu m43 - Panasonic i Olympus - , o których zresztą sam też myślę.
Otóż radziłbym zastanowić się nad którymś z tych korpusów
Do któregokolwiek z nich mógłbyś dobrać jeden z tych obiektywów i nawet gdybyś się zdecydował na najdroższy z nich, czyli Panasonic Leica 10-25mm, to i tak jeszcze zmieściłbyś się w budżecie. Do małych wnętrz (a umówmy się, że mieszkania, nawet duże, to dla fotografii są pomieszczenia małe) na szczególną uwagę zasługiwałby właśnie ten 10-25/1,7: jasny i oferuje najszerszy kąt widzenia.
A jeżeli ktoś chciałby skrytykować moje pomysły, "bo system m43 ma małe matryce, wiec na wyższych czułościach daje większy szum" itd, to ja mam prostą odpowiedź: osobiście nigdy (od czasów kliszowego Zenita TTL po cyfrówkę APS-C Sony A700) nie fotografowałem wnętrz bez lampy błyskowej (kierując jej światło na ścianę lub sufit), a wtedy kwestia czułości filmu/matrycy i szumów przestaje mieć znaczenie! Do tego właśnie m.in. służą lampy błyskowe, np. ta Quadralite a statyw nie jest jedynym możliwym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli chodzi o zdjęcia "techniczne", dla agencji nieruchomości.
Życzę zadowolenia z decyzji.
Ps: ja bym się decydował, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i to, co sam napisałem powyżej, na Panasonica G90 (bo najtańszy z tych korpusów) z obiektywem Panasonic Leica 10-25/1,7 (bo MZ najlepiej się nadaje do Twoich potrzeb) oczywiście z lampą błyskową, która przyda się do wielu innych, ciekawych fotografii.
 
 
Layu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Dziękuję bardzo za ciekawą i obszerną opinię. Na pewno skorzystam z tych fachowych rad.
 
 
Layu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Arek napisał/a:
Do wnętrz będziesz potrzebować ultraszerokiego kąta, więc sugerowałbym pozostanie przy 14-30 mm. To dobre szkło. Nie upierałbym się przy jasnym 14-24 mm f/2.8, bo przecież i tak będziesz fotografował ze statywu.

Jeśli wejdziesz w system Sony lub Panasa masz do wyboru jeszcze Sigmę 14-24 mm f/2.8, która kosztuje 6000 zł. Możesz dołożyć do niej Sony A7 III i zmieścisz się w budżecie.


Dzięki Arek za fachową pomoc :)
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020   

Drobna sugestia: jeżeli nasze wpisy Ci się w jakikolwiek sposób do czegoś przydały, to byłoby miło, gdybyś przy nich kliknął narzędzie "Pomógł".
Pozdrawiam w imieniu własnym i Arka.
 
 
Layu 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 08 Gru, 2020   

Poważnie rozważam propozycję Arka wyboru Sony A7 III + Sigma 14-24 mm f/2.8 ponieważ raczej chciałbym postawić na pełną klatkę. Pytanie czy ten zestaw jest kompatybilny czy taż wymaga stosowania adapteru?

Drugą opcją jest zakup Nikona Z6 + Nikkor Z 14-30 f/4 lub z obiektywem Nikkor AF-S 14-24 f/2.8 przy zastosowaniu adaptera FTZ. Czy w opcji Nikona warto postawić na ten drugi jaśniejszy obiektyw biorąc pod uwagę trochę wyższą cenę, dodatkowy adapter FTZ oraz gabaryt i wagę? Czy jakość zdjęć zrekompensuje to?

Bardzo proszę o fachową poradę (z krótkim uzasadnieniem) co wybralibyście dla siebie w budżecie 12-14 tys, zł. do fotografii wnętrz (nieruchomości). Priorytetem jest dla mnie jakość zdjęć, komfort obsługi i wygląd (gabaryty) - w takiej kolejności.

Myślę, że poza parametrami technicznymi, dobrze byłoby ten sprzęt zobaczyć na żywo, pomacać, przymierzyć do swoich dłoni i ocenić wygodę obsługi. Zerknąć co bardziej pasuje wizualnie oraz jak wygląda gabarytowo z wybranymi obiektywami.

Czy ktoś może polecić sklep fotograficzny w Warszawie z dużym wyborem asortymentu, w którym będę mógł obejrzeć interesujące mnie modele?
 
 
emil.torun 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Witam

Chciałbym ponowić temat. Również poszukuję aparatu z możliwie najszerszym kątem do zdjęć nieruchomości, ale ma to być aparat dla pracowników, więc w dużo niższym budżecie, max. 3000 zł i możliwie prosty w obsłudze. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Z góry dziękuję
Emil
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 01 Cze, 2021   

Polecam Canon M50 + obiektyw EF-M 11-22 IS STM. Jak się postarasz to na All...o znajdziesz bez problemu mało używane body i obiektyw w swoim budżecie. Aparat generalnie prosty w obsłudze, bardzo dobry jakościowo. Odchylany ekranik jest bardzo przydatny do zdjęć robionych z różnej perspektywy a wielkość i waga są idealne tak dla kobiety jak i męszczyzny. Obiektyw z bardzo szerokim kątem, ze stabilizacją tak że nie potrzeba statywu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14