Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Program: zmiana nazwy plików ze zdjęciami wg. daty wykonania
Autor Wiadomość
cruze 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 58
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 16 Maj, 2021   Program: zmiana nazwy plików ze zdjęciami wg. daty wykonania

Witam Was!

Niestety stało się tak, że straciłem dane na dysku HDD sprzed 15 lat.
Mój błąd bo kopii nie miałem.
Bawiąc się programem "testdisk" udało mi się odzyskać około 70% zdjęć.
Program jednak działa na takiej zasadzie, że robi katalogi a w nich wrzuca wszystko jak leci nadając swoje nazwy po kolei.
Ponieważ jestem już po grupowaniu zdjęć z katalogów testdisk'a do katalogów utworzonych przez siebie np: w katalogu GRECJA2015 mam wszystkie pliki zdjęciowe z tego miejsca. Tu pojawia się problem. Zdjęcia są nie po kolei jeśli chodzi o ich nazwy. Jeśli dam : Sortuj wg. data wykonania to jest powiedzmy OKEJ ale nie na tym mi zależy.

Czy jest program za pomocą którego zmienię nazwy plikom zdjęciowym wg. ich daty wykonania ?
Bardzo ułatwiłoby mi to pracę, gdyż katalogów mam dziesiątki a plików tysiące.

Pozdrawiam Marcin.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 28 Maj, 2021   

Jeśli zachowały się dane EXIF z datami wykonania zdjęć, to np. FastStone sobie poradzi:
- zmień znacznik czasu -> znacznik czasu EXIF, potem posortuj wg daty (jeśli było, to odśwież) i zmień nazwę.
Jeśli dane EXIF się nie zachowały, to wszystko zależy od tego, jak FastStone posortuje wg daty, bo jakaś data zawsze jest. Jeśli ten odzyskiwacz wstawił datę odzyskania jako datę pliku, a EXIF nie ma, to może być kicha - jeśli chodzi o takie zbiorowe przetwarzanie.
IrfanView też powinien poradzić sobie z podobnym zadaniem, ale tego już za bardzo nie pamiętam.
 
 
paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 03 Cze, 2021   

Spróbuj programu R-Studio, możliwe że odzyskasz strukturę katalogów. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 15