Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vixen New Foresta HR8x32WP
Autor Wiadomość
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

@kemot
Co do VNF 8x32 to o ile mówimy o pułapie cenowym do 1300 to zdecydowanie brać, gdyż nie znajdzie się nic lepszego.

Na marginesie wspomnę, że teraz oprócz VNF mam Zeissa conquesta hd 8x32 i często porównuję te lornetki. Konkluzja jest taka, że zważywszy na cenę to VNF pod względem optycznym absolutnie nie ma się czego wstydzić.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

@Maciek : VNF 8x32 to nie poziom 1300zl jak napisałeś a 740zł. 1300 i jeszcze kilkadziesiąt wystarczy na Nikona Monarcha 7 8x30. Dzisiaj je oglądałem w Warszawie.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

@Jurek599

Określenie "pułap 1300 zł" oznacza, że VNF 8x32 jest w tym zakresie cenowy najlepszym wyborem - chociaż kosztuje zaledwie 700 - 800 zł (takie zjawisko nazywa się dobrym stosunkiem jakości do ceny).

A dlaczego pułap ten określiłem na1300 zł? - właśnie dlatego, że za nieco ponad stówkę więcej można kupić następnego lidera czyli Nikona M7 8x30 a za kolejne kilkaset EII

Oczywiście jest to tylko moje prywatne zdanie - ale myślę, że do 1300 zł chyba nie kupi się nic lepszego niż Vixen.
 
 
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Ok, Przepraszam. Nie zrozumiałem.
Dzisiaj widziałem Nikona Monarcha7 8x30 za 1339zł.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

Kemot Prostaffa7 miałem przed Vixenem, teraz ma ja mój przyjaciel. Patrzymy obydwaj kiedy mamy ochotę.
Lubię większe pole w Vixenie i jej wielkość, jest mniejsza i lżejsza. Noszę często aparaty i wolę to wszystko pościskac jakoś.
 
 
kemot 
Początkujący
leśnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Skąd: kujawy
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

Chomsky powiem Ci że nie kłamałeś naprawdę fajna ta foresta,moje obawy o solidność wykonania były bezpodstawne.
Jakość wykonania dużo lepsza niż w nikonie ex 7x35 nic nie odstaje żadnych luzów ,wszystko ładnie spasowane.
Kontrast, rozdzielczość trochę lepsza jak w do forest 10x50.
ogólnie jestem zadowolony z zakupu, jak przestanie lać ide w teren.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

Okłamuję tylko własną żone, gdy wydam na zabawki więcej kasy niż mi pozwala.
 
 
Greg44 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 74
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

Chomski to chyba już standartd z okłamywaniem żon co do cen lornetek :lol:
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 13 Maj, 2014   

One się rewanżują cenami ciuchów i :grin: jest status quo .

W przyrodzie nic nie ginie . :razz:
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Nie 07 Lut, 2016   

Mam VNF 8x32 i to jest jedyna dachówka. Nie umiem sobie wytłumaczyć dlaczego w VNF widzę obrazy pozornie większe niż x8 i są one porównywalne do x10. Gdy patrzę przez VNF 8x32 to obserwowane np sztachety płotu są takiego samego rozmiaru jak patrzę przez E2 10x35 czy BPC 10x50. Gdy spoglądam przez E2 8x30 i Steiner NH XTR 8x30 to sztachety są wyraźnie mniejsze. Sprawdzałem też i w taki sposób:
1.Gdy przykładam do jednego oka pionowo VNF 8x32 a do drugiego E2 8x30 czy NH XTR 8x30 i ustawiam na te same sztachety, to w obu oczach mam tą samą wielkość.
2. Gdy przykładam do jednego oka VNF 8x32 a do drugiego E2 10x35 czy BPC 10x50 to ten sam obiekt był w VNF mniejszy a w dziesiątkach większy.
Ale dzisiaj gdy oglądaliśmy z żoną sikorki, ona przez VNF 8x32, ja przez E2 8x30 i żona na chwilę wzięła pierwszy raz E2 8x30 to usłyszałem zdanie, dlaczego w jej lornetce (VNF) sikorki wyglądają jak gołębie a w tej (E2 8x30) są takie małe. No i nie umiem na to pytanie odpowiedzieć.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 148
Wysłany: Nie 06 Cze, 2021   

Czy ktoś się orientuje w serwisie lornetek Vixen? Mam VNF 8x30 i rozleciał się okular, tak bez uderzenia czy upuszczenia. Potrzebuję profi serwisu, najlepiej w Krakowie.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 06 Cze, 2021   

browar napisał/a:
Potrzebuję profi serwisu, najlepiej w Krakowie.


Obawiam się że nic z tego, ponieważ aktualnie nikt w grodzie Kraka tym się nie zajmuje. Najbliżej chyba na Śląsku, poszukaj było o tym gdzieś na forum, chyba ktoś wymieniał Sosnowiec o ile dobrze kojarzę.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 06 Cze, 2021   

Tak, Sosnowiec, ostatnio gość się reklamował na OLX przy okazji sprzedaży lornetki. A jak nie to serwis Delta Optical w Grodzisku Mazowieckim. Znajdż w Googlach tam wszystko jest o tym serwisie. Powodzenia.
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 148
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Okazało się że okular się rozleciał mechanicznie i zgubiłem 2 soczewki. Pan Marek z Sosnowca stwierdził że dobra optyka została wpakowana do byle jakiej obudowy, dobrał od jakiegoś Pentaxa pasujące do obu okularów i wymienił. Lornetka straciła trochę powiększenia (6,5 - 7x), pole widzenia pozostało podobne, troszkę inna (nie gorsza ani lepsza, inna) AC. Generalnie lornetka ma lepszy clear, jest jaśniejsza, fajniej się przez nią gapi. Moja być zadowolona i polecać Pana Marka z Sosnowca ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14