Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa BDII XD 10x42 - moje wielkie zaskoczenie
Autor Wiadomość
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 29 Maj, 2021   

Jan55 napisał/a:
Boje się, :mrgreen: że mogą być za duże, bo dla mnie optymalnie to 41-42 mm.


Pomiędzy 41 a 43 nie ma jakiejś znacznej różnicy ale oczywiście to kwestia indywidualna.

Ps. Dla mnie 41 to również optymalna wielkość ale wynikająca pewnie z siły przyzwyczajenia skoro połowa moich lornetek ma muszle w tym rozmiarze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 30 Maj, 2021   

U mnie żadna, a mam 7,nie przekracza 41 mm. Wyszło to kiedy kupiłem na próbę Deltę Titanium HD 10x42ED i ona ma 44 mm wtedy zauważyłem,że ta średnica jest dla moich oczodołów bardzo uciążliwa. A szkoda bo lornetka jest bardzo dobra, zwłaszcza w cenie jaka jest teraz na rynku/1760/. Gabaryty, szerokość pola, praktycznie brak aberracji i jasność to jest to za co można zapłacić tą cenę, poprzednia była co nieco wygórowana. Dlatego szukam Vortexa Vipera HD II lub muszę kupić na próbę tą Kowę, byc może mi spasuje.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 01 Cze, 2021   

Kowa zakupiona,czekam na przesyłkę. Jak dotrze i ją trochę ogarnę to coś więcej napiszę. Ciekawe czy moje odczucia będą się różniły od kolegi Wojtasa_B. :grin:
 
 
mgr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021   

Jan55 napisał/a:
Kowa zakupiona,czekam na przesyłkę. Jak dotrze i ją trochę ogarnę to coś więcej napiszę. Ciekawe czy moje odczucia będą się różniły od kolegi Wojtasa_B. :grin:

Jan55, dotarła? :) Możesz podzielić się (chociażby ogólnikowo) dodatkowymi, własnymi spostrzeżeniami? Zacząłem na poważnie rozważać tę opcję (osobny wątek, w którym pierwotnie pisałem o Olympusie 8x42 PRO) i każda opinia jest teraz na wagę złota :) Ta Kowa wygląda obiecująco. Myślę nad wersją 8x42.
W moim przypadku w dużej części chciałbym wykorzystać lornetkę do przeglądu/nauki nieba. Czytałem i słyszałem (sam sprzedawca potwierdza) odblaski od latarni, ale gwiazdy to nie latarnie no i z zasady jak się chce oglądać niebo to się pod latarniami nie siedzi ;)
Pozdrawiam!
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 07 Cze, 2021   

Mgr. Dotarła i właśnie kończę ją "obrabiać".Jutro powinienem coś napisać tak,że do jutra wytrzymaj. Z tym, że ja napiszę o Kowie 10x42 więc może być jakaś różnica wobec 8x42, której nie miałem w ręce.
 
 
mgr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Cze, 2021   

Jan55 napisał/a:
Mgr. Dotarła i właśnie kończę ją "obrabiać".Jutro powinienem coś napisać tak,że do jutra wytrzymaj. Z tym, że ja napiszę o Kowie 10x42 więc może być jakaś różnica wobec 8x42, której nie miałem w ręce.


Pewnie, dziękuję.
Jeżeli miałeś okazję zerknąć / masz możliwość oceny pod kątem przeglądu nieba to będę wdzięczny. Tyle, że teraz białe noce, a i żeby sprawdzić działanie przy księżycu to nie dość, że ten dopiero zbliża się do nowiu to jeszcze wdchodzi chyba w środku nocy...
Dopytuję tu i ówdzie bo nie lubię rozwlekać takich decyzji w czasie, a w sb jadę w góry także warto mieć coś do zabawy :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 07 Cze, 2021   

Kowa BD II XD 10x42-moje spostrzeżenia i amatorska ocena. Generalnie wszystko to co napisał kol.Wojtas_B o Kowie BD II XD 10x42 się potwierdza. W/g mnie jej poziom optyczny jest trochę lepszy niż Vortex Viper HD /2018/, Olympus PRO, Delta Titanium HD-ED, Vortex Db HD, Nikon M7 / wszystkie 10x42 / i Buschnell Nitro 10x36 / te znam, niektóre z nich mam i na ich podstawie oceniam/.
Poza aberracją, której w środku pola ja nie widzę, ale jak ktoś kto będzie szukał to może ją znajdzie, a która na brzegu pola w Kowie jest ciut, ale tylko ciut,większa to wszystko jest tak samo a nawet trochę lepsze. Dystorsja i koma bardzo dobrze korygowane, nieostrość brzegowa występuje tak od 85% od środka pola ale przy 7* szerokości pola nie jest uciążliwa i nie degraduje obrazu. Kolorystyka naturalna. Nawet średnica muszli ocznych nie jest tak dokuczliwa bo są zaokrąglone i nie uwierają w powieki. Co do jasności to porównałem ją o zmroku z Vortexem Diamondbackiem HD 10x42 i DO Titanium HD ED - Kowa jest jaśniejsza, w cieniach widać więcej szczegółów. Jedynie co to w nocy występują rozbłyski na latarniach sodowych a w słoneczny dzień ze słońcem z boku, lekkie mgiełki u dołu obrazu co ma też masa lornetek droższych. Mnie one akurat nie przeszkadzają. Księżyc bez aberracji a gwiazdy w ostrym polu są punktowe . Ponieważ ja należę do okazjonalnych nocnych oglądaczy więc dla mnie jakieś niuanse niedoskonałości optycznych nie mają znaczenia.
Kowa jedynie dała plamę w postaci futerału :
1. za bardzo dopasowany i paska z lornetką raczej się nie upcha ,
2. braku paska na ramię, który w ogóle nie został przewidziany a futerał można przypiąć tylko do paska od spodni,
3. brak szmatki do optyki,
4. no i samo opakowanie jakby z lornetki za 200 zł.
Jak na cenę ponad 2000 zł. to strasznie „przysępili”. Takie „oszczędności” bardzo źle wpływają na wizerunek firmy.

Podsumowując: Kowa BD II XD 10x42 to lornetka o bardzo wysokim poziomie optycznym i mechanicznym / obudowa i pokrętła/ i dużym polu widzenia / 7*/, porównane do DO Titanium . Gdyby miała lepiej skorygowaną aberrację i ostrość brzegów to jej cena na pewno byłaby wyższa co najmniej o 100%.
Jej wielkość i waga / 650 g i 138 mm / wśród lornetek 10x42 stawia ją na czołowym miejscu jako lornetkę nadającą się do turystyki pieszej oraz wyprawy w góry.
Do wad można zaliczyć: korekcję aberracji i nieostrość na brzegu pola, futerał, brak szmatki do optyki i za ciasne zatyczki okularów.

Porównuję ją tylko do tego co miałem ostatnio i mam pod ręką czyli Vipera, DeltyTitanium HD ED ,VortexaDiamondbacka HD,Nikona M7 i Olympusa PRO. Wszystkie 10x42, a także Buschnella Nitro 10x36.
Jest od nich lepsza optycznie - jasność, ostrość, dystorsja, wielkość pola, dobra korekcja aberracji w środku pola , astygmatyzmu / kor. aberracji w Nitro i DO Titanium HD-ED jest lepsza /, nie przeszkadzająca nieostrość brzegowa.
Do tego świetna obudowa / matowa i szorstkawa guma /, metalowe rewelacyjnie pracujące pokrętło ostrości i z dobrego tworzywa pokrętło dioptrii a także ciasno wykręcające się muszle oczne z zaokrąglonymi rantami / zero luzów/. Dobre z miękkiej gumy zatyczki na obiektywy i okulary. Te okularowe trochę za ciasne.

Reasumując: Kowa BD II XD 10x42 jest lornetką z wybitnym stosunkiem jakości do ceny a ponieważ niektóre lornetki 2-3x droższe nie gwarantują ani w 1/4 lepszej jakości, to warto się zastanowić nad jej zakupem. :grin:

Wszystko co powyżej napisałem jest moją amatorską oceną z którą nie każdy musi się zgodzić, bo lornetka to taki instrument optyczny przez, który każdy może widzieć inaczej. :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15