Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę zabieracie na wakacje
Autor Wiadomość
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Companion kupiony w polskim sklepie. Jak masz rabaty to za 4.300 kupisz komplet pokrowiec w jednym kartonie z lornetką a nawet dostaniesz w zestawie mydło i szczoteczkę jak nl pure 😊. Mam El i mały swarek się dzielnie broni ostry w centrum bardzo dobry kontrast. Rewelacyjna guma na obiciu lornetki szkoda że W El takiej nie ma. Jednym słowem bardzo gustowna lornetka idealny towarzysz podróży który świetnie leży w dłoniach i wywołuje uśmiech na twarzy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 10 Cze, 2021   

Mam nadzieję, że to przedwstępny opis i po dokładniejszym zapoznaniu się z nią napiszesz coś więcej o jej walorach optycznych. :grin: Dzięki i za to co napisałeś.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Juz wczesniej sie gdzies wypowiadalem nt cl 8x30 bo od niej zaczęła sie moja przygoda z lormetkami swarovskiego. To jest zaje....fajna lornetka,obraz kryształ jak to w Swarovskim. Wymienilem ją na EL 10x32 tylko dlatego że mialem doskonalą cenę na nowego EL a niestety nie stac mnie wtedy bylo na posiadanie dwoch drogich lornetek jednoczesnie. El jest ostrzejsza na brzegach co nie znaczy,że CL to mydlo oj nie!! Na samej krawędzi pola w niej występuje delikatne rozmiękczenie obrazu ale dla kogos kto mial wczesniej Viper HD przeskok na CL 8x30 byl bardzo wyraźny.. No i to co wspomniał Santre. Ta lornetka jest piękna. Ja miałem akurat antracytową która wg mnie jest xiekawsza od zielonej. Takze jak macie 4tys i sie wahacie czy ją kupić,to nie musicie sie waha . brac i się zachwycać🙂
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

No, 4000 to chyba bez futerału bo z futerałem to najmniej 4600 zł. :grin: Musiałbym składać ze 3 lata a wiek już nie ten. :sad:
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 149
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Oczywiście jesli możliwości finansowe nie pozwalają to nie ma sie co szarpac na siłę. Za 2 tys są tez niezłe(nawet bardzo dobre) lornetki i też mogą dac wiele radosci.
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pią 11 Cze, 2021   

Na wakacje Habicht w wersji wojskowej w zielonkawej gumie, brzydki jak noc listopadowa, nikt go nie tknie nawet patykiem.
Na szybkie objazdówki Zeiss Terra 8x25. Tylko nie podkablujcie mnie do Arka.
P.s. Habicht bo pancernik, a Zeissik bo mały i se dynda.
Pozdr. Ch.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Na Helu w ciągu 4 dni widziałem tylko dwie osoby z lornetkami . Czy to dobry wynik ? . Zapytałem się z ciekawości ... czy wybierając lornetkę sugerowali się testami i opiniami o lornetkach na optyczne.pl . Nie wiedzieli nawet że są jakieś testy lornetek :( .
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Biorąc pod uwagę, że producenci lornetek w ogóle nie prowadzą akcji promocyjnych swoich wyrobów, to te 2 osoby z lornetkami to i tak dobry wynik. Czy widziałeś kiedykolwiek w TV, radiu, gazetach albo na ulicach jakiekolwiek materiały reklamujące najnowsze modele lornetek jakiegokolwiek producenta, od Swarovskiego po np Bressera? Wszyscy oni zakładają że tak jak jest, tak jest dobrze i inaczej być nie może. No więc jest jak jest.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Soniak10, niestety masz sporo racji. Wielu producentów i dystrybutorów uważa, że sprzęt sam im się sprzeda. Wszyscy są chętni do współpracy z nami, z chęcią dadzą sprzęt do testów, z chęcią przeczytają artykuł czy newsa o swoim sprzęcie na Optyczne, ale jak pytam o budżety reklamowe, to jest cisza.

Tak naprawdę sytuacja jest jeszcze grosza. Od większości polskich dystrybutorów nie mogę doprosić się standardowych informacji prasowych o nowościach. Nawet więcej. Czasami wystarczy mi angielska informacja prasowa lub choć info, że wprowadzają jakąś nowość. Nikt za takiego newsa na Optyczne nie pobiera opłaty, sam go im piszę, wiec minimalnym nakładem sił polegającym na wysłaniu maila, z linkiem do strony z nowością mogą mieć materiał na pierwszej stronie poczytnego portalu. Robi to góra 10% firm. Reszta ma gdzieś... A potem płacz, że w Polsce nie ma rynku na lornetki.

Chlubnym wyjątkiem są tutaj firmy fotograficzne, które są przyzwyczajone do tego stylu pracy i informacje prasowe starają się wysyłać. Dobrze zachowuje się też Swarek, który zawsze wysyła informacje o nowościach z pełnym kompletem danych i zdjęć.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

@Arek: pocieszyłeś mnie o tyle, że choć stoimy w całkowicie innych miejscach łańcucha rynkowego, to doszliśmy zasadniczo do tych samych wniosków. Pzdr :cool:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2490
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Mój wniosek jest taki, że lornetka w Polsce postrzegana jest przez znakomitą większość ludzi jako coś zbędnego, nie potrzebnego, więc po co wydawać na to pieniądze. Jak już się zdecydują na zakup to kupują z reguły lidlo-biedronkowo-bazarowy szajs za kilkadziesiąt zł. a później i tak zastanawiają się, po co to kupili i albo ląduje to na Allegro lub podobnym portalu albo gdzieś na strychu. Rynek zaawansowanych lornetkowiczów w Polsce jest bardzo mały /pomijam myśliwych/ i stąd prawdopodobnie sprzedający podchodzą do tego tematu tak jak to widać, czyli nie podchodzą w ogóle. :roll:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

@Jan55: być może tak jest, ale to oznacza że producenci i dilerzy stawiają sprawy na głowie. Rynek w znacznym stopniu daje się kreować, a oni tego nie robią. Zwłaszcza obecnie, w czasach ogromnego zainteresowania przyrodą i ekologią, potencjał tego rynku jest spory, tylko trzeba to wykorzystać.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Ostatnio rozmawiałem z leśniczym na Warmii , który nie dość że sam jest myśliwym , to jeszcze służbowo musi towarzyszyć w czasie polowań myśliwym z zachodniej Europy . Powiedział że sprzętowo nasi myśliwi nie mają żadnych kompleksów , kupują najlepszy dostępny sprzęt . Zarówno broń jaki optykę , zwłaszcza rolnicy którzy mają dużo ziemi i otrzymują bardzo duże dopłaty :) . Dla nich kupno lornetki w przedziale od 5.ooo -12.ooo złotych nie stanowi żadnego problemu .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Ostatnio rozmawiałem z leśniczym na Warmii , który nie dość że sam jest myśliwym , to jeszcze służbowo musi towarzyszyć w czasie polowań myśliwym z zachodniej Europy . Powiedział że sprzętowo nasi myśliwi nie mają żadnych kompleksów , kupują najlepszy dostępny sprzęt . Zarówno broń jaki optykę , zwłaszcza rolnicy którzy mają dużo ziemi i otrzymują bardzo duże dopłaty :) . Dla nich kupno lornetki w przedziale od 5.ooo -12.ooo złotych nie stanowi żadnego problemu .

Zaczynam żałować, że nie jestem rolnikiem ;)
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 15 Cze, 2021   

Na szczęście nie trzeba mieć 100 hektarów ziemi rolnej , żeby za dopłaty kupić sobie porządną lornetkę :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14