Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na słabe warunki świetlne
Autor Wiadomość
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   Lornetka na słabe warunki świetlne

Cześć.
Chodzi mi po glowie zakup lornetki na wieczorne obserwacje. Na codzień korzystam z EL 10x32.
Gdyby nie patrzeć na wagę to wygrała by pewnie Meopta 8x56 badz Kowa 8,5x44.
Pomyslalem ze ciekawą alternatywą może byc Nikon Hg 8x42. Czy jednak taką lornetke można jeszcze nazwac zmierzchową?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Witaj
Na wieczorne obserwacje najlepszy jest Steiner NH 8x56. Mam i szczerze polecam. Choć wiem, że nie każdemu pasuje IF i waga. Ale transmisja jest rewelacyjna w tej lornetce. Nikon MHG daje rade, choć nie jest tak jasny jak NH. Robiłem porównanie tych lornetek o zmierzchu i w steinerze o wiele bardziej komfortowo patrzy się na zwierzynę. Mam NH i MHG więc jak masz jakieś pytania odnośnie tych modeli to pisz.
Pozdr.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Dzięki za odpowiedź. Zapomnialem o tym steinerze który przecież jest tak chwalony. A to ta sama półka cenowa.Waga jest dla mnie ważna,ale z drugiej strony EL ma u mnie pierwszeństwo więc na pewno lornetki na slabe warunki będę nosić dużo rzadziej ze sobą
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 613
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Witam. Na olx widziałem w dobrej cenie Carl Zeiss Victory 8x56 T* FL. Bardzo dobra optyka .
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

A może coś w zakresie 7x50 ?
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Trochę tańszym i bardzo dobrym wyborem byłby tutaj Fujinon 7x50. Ale pomimo tego, że ma mniejsze powiększenie i mniejsze obiektywy jest cięższy niż NH. Można pomyśleć nad Steienerem Commander 7x50 i Nikon 7x50 SP WP, Tropical. Choć Nikon i Fujinon to lornetki astronomiczne, nadadzą się na wieczór, ale są cięższe i z mniejszym powiększeniem. Ja bym brał NH. To typowa lornetka zmierzchowa dla myśliwych, która ma rewelacyjny stosunek jakości do ceny (i 30(!) lat gwarancji).
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 12 Cze, 2021   

Tak ten Nighthunter bardzo kusi!
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Temat obserwacji w nocy załatwia mi EL 10x50, z nocnym efektem wow, kto widział ten efekt wie o czym piszę. Tym samym mam dwie lornetki w jednej :roll: .
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

mzksiak, to zależy jaką masz źrenicę w tych warunkach zmierzchowych. Jeśli nie dochodzi do 7 mm, to kupowanie 7x50 lub 8x56 to narażanie się na noszenie dużej wagi bez dodatkowego zysku. Jeśli masz źrenicę na poziomie 5-6 mm, to lepiej sprawdzi się dobre 8x42, 8x44 lub właśnie 10x50.

Rozważ więc też Steinera Discovery 8x44 lub NightHunter XP 8x44 (były na promocjach do kupienia za 3500-4000 zł) ewentualnie też Kowę Genesis 8.5x44.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Steiner jest tutaj: https://fotoforma.pl/lornetka-steiner-hunting-nighthuner-xp-8x44
ale cena już mniej promocyjna i Kowę można kupić taniej, a jest lepsza.
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Dzięki Arek za przypomnienie o źrenicy.. Zważywszy że mam 39 lat to moja zrenica może byc blizsza 5 mm niz 7 i wtedy rzeczywscie sens kupowania lornetki z 7 mm zrenicą jest wątpliwa. Wtedy faworytem wydaje sie rzeczywscie znakomita genesis
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Bez przesady, przy 39 latach masz pewnie 6-7 mm w całkowitej ciemności. Pytanie jaką masz źrenicę w warunkach zmierzchowych, bo one trochę różnią się od całkowitej ciemności i pełnej adaptacji.
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   Zeiss Victory

Ta lornetka powinna rozwiązać Twoje problemy. Jest to jedno z lepszych urządzeń obserwacyjnych w trudnych warunkach jak i również o zmierzchu. Potargować się i jeśli wszystko jest zgodne z opisem to będzie świetna okazja do nabycia jednej z lepszych lornetek w parametrze 8x56 :!:

https://www.olx.pl/d/ofer...html#10f0bb8c47
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 13 Cze, 2021   

Był taki dzień , kiedy w sklepie Szustera mogłem porównać dwa Zeissy , FL 8x56 oraz Marine 7x50 BA T* . Zeiss FL 8x56 był wspaniały , ale to Zeiss Marine 7x50 BA T* przyspieszył bicie mojego serca :) . Fantastyczna głębia ostrości oraz niepowtarzalny styl i surowe piękno tej lornetki po prostu mnie zachwyciły . Obserwacje prowadzone przez tego klasyka , to była czysta przyjemność i relaks dla moich oczu .
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 355
Wysłany: Pon 14 Cze, 2021   

Słabe warunki obserwacyjne czy noc ?

To zasadnicza różnica, jeśli chodzi o te pierwsze to ciągle jestem pod wrażeniem :Docter Nobilem 8x56 B/GA zarówno o zmierzchu jak i o zmroku poradził sobie z moim Fujinon-em 10x50 FMTR-SX-2 zapewne ze względu na te 6mm/lepiej i szybciej wyłapałem rudego złodzieja jajek :) /
Pod rozgwiedzionym niebem Fuji już górował ...

Pozostałe dachy Doctera : 8x56 i 58 tez są niezłe.
8x56 jest chyba na ED i trochę wrażliwa na ostre światło/dużo odblasków/ ale obrazy są wyśmienite pomijając ten mankament.


T
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14