Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

A mógłbyś dokładniej przedstawić trzech muszkieterów :) . Dialyta 7x42 T* poznaję , ale FL i Zeiss z Oberkochen jakie mają powiększenia ? . Masz dobry gust , wszystkie lornetki z klasą .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pokorak_1 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Oberkochen to 8x50, FL: 8x42 a Dialyt to 7x42 ClassiC T*P*. Tak więc jak widzisz dylemat spory... 🤣
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 21 Cze, 2021   

Najbardziej uniwersalny jest FL 8x42 , ale Dialyta T*P* żal sprzedawać :( . A Oberkochen 8x50 to klasyk z pięknym i plastycznym obrazem 3D .
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Pokorak, dla mnie sprawa jest dość prosta... Sprzedaj te, które podobają Ci się mniej (obraz, wygoda, wykonanie itp.), a zostaw tę, która podoba Ci się najbardziej...
Tyle, że jak wspomniał Wiking, masz trzy WSPANIAŁE klasyki i pewnie bardzo trudno będzie wyłonić zwycięzcę. Mówiąc o prostocie sprawy mam na myśli to, żebyś Ty sam określił, która Tobie najbardziej pasuje, a nie kolegom z Forum :smile:

p.s. Oczywiście najlepiej nie sprzedawać żadnej...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Mam słabość do zielonych lornetek :) . Więc jak będziesz sprzedawał FL 8x42 ...
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 22 Cze, 2021   

Dialyta 7x42 T*P* ... NIGDY NIE SPRZEDAWAJ . To wyjątkowa konstrukcja którą doceniają najbardziej doświadczeni koneserzy .
 
 
pokorak_1 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Wiking, ja pomyślałem następująco: "Pownienem coś sprzedać. Tylko co... Najbardziej uniwersalny jest FL 8x42 , ale Dialyta T*P* żal sprzedawać :( . A Oberkochen 8x50 to klasyk z pięknym i plastycznym obrazem 3D . Może zapytam na forum i znajdę jakąś inspirację :razz: " .

Dziękuję za sugestie Panowie. Może rzeczywiście odłożę temat na chwilę i przemyśle go jeszcze raz za jakiś czas. Nie ukrywam że narazie chyba trochę nie doceniam Dialyta. Rozpieściłem swój wzrok field flattenerami, powiększenie 7x jakoś mi też za bardzo nie leży. Wolę 8.5x i 10x, narazie mogę bezproblemowo utrzymać z ręki powiększenie 10x bez jakichkolwiek drgań. Obawiam się jednak że za jakiś czas moge docenić powiększenie 7x i super naturalny i "lekki" obraz jaki daje Dialyt a wtedy moge już go łatwo nie odkupić. Będę dlugo szukał i pewnie jeszcze przepłacę :razz: . Tak więc możesz mieć racje Wikingu, może warto nigdy go nie sprzedawać.

Za FL-ką tęskni człowiek który mi ją sprzedał. Dwa dni po zakupie napisał że już żałuje sprzedaży, mam dziwne wrażenie że za jakiś czas będzie ją próbował odkupić.

Generalnie staram się nie dać wciągnąć w kolekcjonerstwo. Miałem kiedyś 7 lornetek, wszystkie sprzedąłem żeby kupić jedną (to naprawde mam sens, miałem co prawda okres że nie miałem żadnej lornetki ale kasa z tych siedmiu starczyła na jedną porządną). Pojechałem po nią, ponegocjowałem, wróciłem z dwiema :mrgreen: . Po chwili trafiłem okazyjnie kieszonkową 8x25, naprawdę nie wiem kiedy pojawiły się następne 3 :?: :wink: więc znowu mam 6 :wink: . Ustawiłem sobie zdroworozsądkowy limit na 4 szt (stąd pomysł na sprzedanie dwóch) ale jak widac zbliżenie się do targetu słabo mi idzie.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Kiedy czytam dramatyczne wspomnienia ludzi , którzy w wyniku zawirowań historii musieli uciekać żeby ratować życie . I uświadamiam sobie że mogli zabrać ze sobą tylko to co sami mogli udźwignąć . Zostawiając cały majątek i dorobek swojego życia na pastwę swoich oprawców . Wtedy zaczynam trzeźwo myśleć . Człowiek nie zdaje sobie w pełni sprawy , ile rzeczy nazbierał w ciągu swojego życia . I jak bardzo jest do nich przywiązany :( . Kiedyś zostawię sobie tylko jedną lornetkę :) , resztę rozdam moim bliskim .
 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Pon 28 Cze, 2021   

Kłaniam się wszystkim. :)

Uprzejmie proszę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na pytanie: jaka lornetka?

Postanowiłem kupić sobie klasyczne porro 7x50, i tutaj wiadomy dylemat…

Budżet - do 2.000PLN około.

Zastosowania, w kolejności:
- niebo (gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie…)
- strzelnica (25 i 50m)
- landszafty rozmaite
- ptaszki za oknem

Chodzą mi po głowie:

Imć Lunt:
https://www.apm-telescope...-magnesium.html

APM ED:
https://www.apm-telescope...f-fuellung.html

(Nie wiem czy szkła ED są warte tych 100 EUR ekstra…)

Oraz:

Steiner Navigator:
https://www.apm-telescope...pro-7-x-50.html

Lub “nasza rodzima” Delta:
https://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-extreme-7x50-ed?from=listing

(Nie ukrywam że wolę “bez gumy”.)
(LOL)
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 28 Cze, 2021   

Qubutek jeżeli niebo gwiaździste stawiasz na pierwszym miejscu to Delte bym sobie odpuścił. Wystarczy rzucić okiem na jej test:
https://www.optyczne.pl/i...etki&test_l=266
dwie sprawy moim zdaniem ją przekreślają; astygmatyzm i transmisja, ta ostatnia jak na porro do zastosowań nocnych to pomyłka.

Osobiście z pozostałych wybrałbym APM. W kwestii tych 100 EUR-o to zwróć Waść uwagę że to jest ED Apo w dodatku chwalą się konkretnym typem szkła.
Zastanawiasz się czy warto dołożyć 100 Euro do APM-a a Steiner jest jeszcze droższy i o żadnym ED nawet nie wspominają.

Ps. Ostatecznie to twoje pieniądze i twój wybór.
 
 
pokorak_1 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 28 Cze, 2021   

Mi tutaj odradzano kiedys lornetkę z indywidualnie ustawianą ostrością na ptaki / do obserwacji przyrody. Jak poczytałem trochę o temacie, odradzono mi ją jaknajbardziej słusznie.

Dlaczego chciałbyś właśnie 7x i dlaczego własnie porro?
 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

kot Sylvester napisał/a:
Qubutek jeżeli niebo gwiaździste stawiasz na pierwszym miejscu to Delte bym sobie odpuścił. Wystarczy rzucić okiem na jej test:
https://www.optyczne.pl/i...etki&test_l=266
dwie sprawy moim zdaniem ją przekreślają; astygmatyzm i transmisja, ta ostatnia jak na porro do zastosowań nocnych to pomyłka.


Czytałem wyjaśnienia Siły Przewodniej, jeśli chodzi o transmisję jest podobnie jak w WO, dochodzi ew. kwestia rozrzutu w serii.

Cytat:
Osobiście z pozostałych wybrałbym APM. W kwestii tych 100 EUR-o to zwróć Waść uwagę że to jest ED Apo w dodatku chwalą się konkretnym typem szkła.
Zastanawiasz się czy warto dołożyć 100 Euro do APM-a a Steiner jest jeszcze droższy i o żadnym ED nawet nie wspominają.

Ps. Ostatecznie to twoje pieniądze i twój wybór.


Steiner - cóż, firma solidna, Night Hunter czy Commander to wprawdzie nie jest, ale przynajmniej z gwarancją nie będzie problemu - choćby w świetle niedawnego artykułu o obsłudze i renowacji. Poza tym Steiner jest bardziej poręczny, co też ma znaczenie.

Ale masz rację, APM zdaje się być "oczko lepszy" od Lunta. Też jest cicha nadzieja że produkt (głównie) na rynek niemiecki będzie mieć lepszą kontrolę jakości niż nasza Delta.


pokorak_1 napisał/a:
Mi tutaj odradzano kiedys lornetkę z indywidualnie ustawianą ostrością na ptaki / do obserwacji przyrody. Jak poczytałem trochę o temacie, odradzono mi ją jaknajbardziej słusznie.


Ptaszki to najmniej istotny priorytet dla mnie, poza tym "jak już" to na nieco dalszych odległościach, kilkanaście+ metrów raczej niż kilka ("z przyłożenia"), tutaj głębia ostrości powinna pomóc. Ważniejsze niebo / strzelnica / landszaft.

Cytat:

Dlaczego chciałbyś właśnie 7x i dlaczego własnie porro?


Bo jeszcze takiego nie mam. :) Bo zawsze chciałem mieć jakieś porządne (w miarę...), bo chcę mieć rozsądnie szerokie pole widzenia, dużą głębię ostrości, efekt 3D właściwy porro itp.
Mam już 12x40 i 20x60 porro, 7x50 jak ulał pasuje.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

Co byście wybrali - EL 10x32 czy analogicznie Victory FL?
Swarovski ma jednak dłuższe muszle, a to dla mnie aspekt strategicznie ważny. A Zeiss to Zeiss, legendarny model 10x32 Victory...
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

Nie miałem victory ale miałem Zeiss conquest 10x32 i obraz w El jest dla mnie bardziej kontrastowy. Mając do wyboru Fl i El decyzja po dokładnym porównaniu. Osobiście nie przepadam za otwartą obudową El i dlatego kupiłem Swarovski cl companion 8x30. Obraz niebezpiecznie zbliżony do El 😊 tylko obudowa dla mnie bardziej przyjazna.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

NoVik ... obie lornetki o których wspominasz miał Mnich . Mogłem je dokładnie porównać , co zrobiłem z największą przyjemnością . Nie mam żadnej wątpliwości że w tej kategorii lepszy jest Swarovski EL 10x32 . Obraz fantastyczny :) , może nawet lepszy od mojego Zeissa SF 10x42 :( .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 15