Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę zabieracie na wakacje
Autor Wiadomość
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 145
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Czw 17 Cze, 2021   

Panieeeee. Ale jakie to przybliżenie ma. Nie jak te swarovskie tylko po 8 czy 10x
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 17 Cze, 2021   

Albowiem powszechny mental jest taki, że dobra lornetka ma mocno "przybliżać" - to czyni ją dobrą.
Kolega spojrzał przez moją 10x z polem 7 stopni i żadnego zachwytu nie usłyszałem. Ot, obraz jak obraz.
 
 
MyNegativeWorld 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 17 Cze, 2021   

Ja tam zawsze zabieram starą obtłuczoną i styraną wosmiorke BPC 8x30, bo nie muszę się o nią bać, a i obraz daje nienajgorszy jak na cenę 60zł.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Panowie :) ... jeżeli w czasie wakacji uda wam się spotkać jakiegoś człowieka z lornetką . Nie zapomnijcie o tym niezwykłym fakcie napisać :) . To są tak rzadkie zjawiska przyrodnicze , że trzeba będzie taki incydent koniecznie odnotować . A gdybyście spotkali kogoś z dwoma lornetkami , to znaczy że widzicie prawdziwy cud . Trzeba będzie w tym miejscu postawić kapliczkę :) .
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Chyba tak źle nie jest. We wrześniu zeszłego roku widziałem w okolicy Czarnego Stawu Gąsienicowego przynajmniej 3 osoby z lornetkami. Podczas spływów Biebrzą i Rospudą (czerwiec-lipiec zeszłego i tego roku) też kilku turystów wyposażonych w ten sprzęt napatoczył mi się przed oczy. Ale fakt, nikogo z dwoma lornetkami nie widziałem :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Dla młodego pokolenia , oczami są ekrany smartfonów :( . Ten pajączek na zdjęciu miałby chyba problem z wyborem lornetki :) . To już nie jest efekt 3D , tylko 4D :) .
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Dla młodego pokolenia , oczami są ekrany smartfonów :( . Ten pajączek na zdjęciu miałby chyba problem z wyborem lornetki :) . To już nie jest efekt 3D , tylko 4D :) .

Mój młody praktycznie nie tyka się sprzętów elektronicznych, za to uwielbia optyczny. Czasem mam problem aby na spokojnie popracować z mikroskopem :) Lornetki i lunety uwielbia, więc za jakiś czas będę musiał pomyśleć o jakimś teleskopie.

Co do pająka. On ma jeszcze czworo oczu z tyłu głowotułowia, więc sprawa się mocno komplikuje. Chyba nawet Swarovski czy Zeiss nie dadzą odpowiedniego pola widzenia (w linku fajna wizualizacja) :mrgreen:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dd/Jumping_spider_vision_David_Hill.png
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 29 Cze, 2021   

Wróciłem z ojczyzny Svarowskiego. Moja refleksja jest taka : turystów jak na lekarstwo co być może przełożyło się na to ,że z lorneką w ręce, poza mną i żoną, spotkałem jedno małzeństwo Austiaków. Mieli jakiegos klocka, chyba 12x50 made in Lidl przez którego spojrzeli / może przez 5 min./ na przemian na Wiedeń i schowali go do torby. I to by było na tyle. Zostałem tylko ja ze swoją Kową i moja żona z GPO Passion ED. Byliśmy w kilku miejscach widokowych w Wiedniu jak i poza Wiedniem i już nie spotkaliśmy nikogo z lornetką. Powtórzyła się sytuacja z poprzedniego roku. :shock:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Janie ... a odwiedziłeś w ojczyźnie Swarovskiego jakiś dobrze zaopatrzony sklep z lornetkami ? .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Tak,odwiedziłem mimo upałów /32-35*/ panujących w Wiedniu. Są to sklepy, które podał mi jeden z forumowiczów. Jeden przez szybę bo był zamknięty a w głębi była gablotka z Svarkami / ze 4 modele/, drugi już nie prowadzi optyki tylko samo foto, trzeci tylko Nikon ale wystawka marna. :cry: Nie wiem jak to rozumieć. Producent topowych lornetek na świecie i nie ma swojego sklepu firmowego. Natomiast sklepów z biżuterią jak "nas.ał". :roll: Sumując : Wiedeń-piękne miasto a "sklepów" :sad: z lornetkami 2 szt. :sad:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

A już miałem nadzieję że napiszesz ... Na każdej ulicy sklep z lornetkami , regały uginają się pod ciężarem lornetek Swarovskiego , na SLC promocje -50% , na EL -30% :) . A na peryferiach Wiednia wielkie Centrum Handlowe tylko ze sprzętem obserwacyjnym , wszystkie firmy i wszystkie modele w jednym miejscu . Raj , po prostu raj :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Też bym tak chciał :grin: ale rzeczywistość jest aż nad to brutalna. Lornetka stała się, chyba w Europie, towarem niszowym i stąd obejrzenie jakiejś lepszej lornetki na żywo w sklepie stało się utopią. :roll: Jedynie jeszcze w USA i Anglii gdzie binomania jest bardzo rozwinięta można zobaczyć lornetki w sklepach myśliwskich, sportowych, optycznych nie mówiąc o stoiskach w różnej maści rezerwatach i parkach narodowych. A może w niedługiej przyszłości :shock: ukażą się srajfony z funkcją lornetki? :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Zobaczysz Janie :) , już niedługo wszystkich miłośników lornetek w Europie pozamykają w Rezerwatach Przyrody :( . Jesteśmy ginącym i tak rzadkim gatunkiem że będą nas chcieli pozamykać w leśnych ostępach :) . Reszta populacji będzie biegała po miejskiej dżungli ze srajfonami .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Oby tylko w rezerwatach przyrody/ jak dla mnie to mogło by być/ a nie gdzie indziej. :lol:
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Sro 30 Cze, 2021   

Tu w Angli czesto widze ludzi ze Swarkami na szyji,a jak poszedlem na ptasie bagna(zalewiska) to 80% ludzi majacych lornetki na szyji to Swarki,Jak poszedlem do London Exchange camera to swarki i zeissy na polkach stoja i inne jeszcze a sklepik bardzo maly(5mx5m)poprosilem o Swarka NL czy moge popatrzec,wiec podali mi i pozwolili wyjsc na ulice bez zabezpieczen(zaufanie) Tak ze widze ze nie tak zle jest tu w UK i to nie byl Londyn tylko nie za wielki Guildford.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14