Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Pon 19 Lip, 2021
Aparat do 2500
Autor Wiadomość
Moniqa7 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   Aparat do 2500

Przeczytałam już tyle opinii, że sama nie wiem co wybrać.

Sprzęt ma być do fotografowania przyrody, krajobrazów, w nocy i codziennych zdjęć.

Mogę prosić o pomoc?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

W podanej kwocie nie ma co wybrać / lustrzanki /. Natomiast proponuję zainteresować się bezlustrami. Są małe, lekkie i mają świetną ergonomię a parametrami przewyższają te najtańsze lustra. Podam Ci trzy modele mieszczące się w Twoim budżecie :
Canon M50 + 15-45 z matrycą APSc
Olympus E-M 10 Mark III- ale do tego osobno trzeba dokupić obiektyw / zmięścisz się w cenie/
Panasonic DMC-GX 80 + 12-32
Z tych trzech polecam Canona, na Allegro są w komplecie z torbą i kartą pamięci, to aparat bardzo dobry / matryca APSc, lepszy obiektyw od pozostałych/ zwłaszcza do amatorskiego użytku, w drugiej kolejności pozostałe dwa. Panas i Oli mają mniejsze matryce 4/3. Te 3 aparaty posiadają wizjery co jest ich dodatkowym atutem. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę, że w tej podanej przez Ciebie kwocie trzeba ująć zakup dodatkowej baterii, chyba, że będziesz robiła mało zdjęć, to jedna Ci wystarczy.
Teraz sama musisz pomyśleć i podjąć decyzję co Ci się podoba i co Ci będzie pasować. :smile:
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Jan55 napisał/a:
W podanej kwocie nie ma co wybrać / lustrzanki /.


????

Ależ oczywiście, że są takie aparaty. Jeśli używane, to zainteresuj się np. Nikonem D7100. W wyżej wymienionych zastosowaniach sprawdzi się znakomicie. Kwestia dobrania obiektywów, ale tu już pewnie przekroczysz budżet. Do fotografii "codziennej" i krajobrazu - Sigma 17-50/2.8. Do przyrody, jak ma być tanio, np. Nikkor 70-300VR. Do nocnej, zależy co fotografujesz. Najlepiej kupić statyw ;)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

DarkRaptor...Oczywiście,że są, tylko Ty nie zaproponowałeś sprzętu , którego cena mieści się w podanej przez dziewczynę kwocie, ale jak zwykle na tym forum, zaproponowałeś zakup przekraczający znacznie tą kwotę. Mało tego zaproponowałeś zakup sprzętu używanego nie biorąc pod uwagę, że dziewczyna może chce rozpocząć dopiero przygodę z fotografią i na sprzęcie za bardzo się nie zna, a już na używanym, podejrzewam, na pewno. A kupno używanego sprzętu w dzisiejszych czasach jest jak loteria i można utopić pieniądze otrzymując złom. Niestety uczciwość sprzedających / nie wszystkich/jest daleka od ideału. Nawet jak się znasz i kupujesz osobiście to i tak nie jesteś w stanie sprawdzić wszystkiego. A co dopiero laik :cry: Dlatego ja zaproponowałem sprzęt nowy, który można ewentualnie zwrócić, gdyby coś było nie tak. A sprzęt nowy to nowy i z gwarancją, a nie sprzęt używany, który przeszedł nie wiadomo co i przez ile rąk :roll: .
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   

Jan55 napisał/a:
.Oczywiście,że są, tylko Ty nie zaproponowałeś sprzętu , którego cena mieści się w podanej przez dziewczynę kwocie, ale jak zwykle na tym forum, zaproponowałeś zakup przekraczający znacznie tą kwotę.

Primo. Zmieści się, kupując puchę ze wspomnianym, JASNYM standardem. Jak kupi z kitem, wcale nie złym, ale nie najlepszym do zdjęć nocnych, to będzie jeszcze taniej.
Secundo. Prawdę powiedziawszy nie zaproponowałeś ani jednego sprzętu spełniającego wszystkie kryteria w danej kwocie, więc skąd te uwagi?... ;)

Jan55 napisał/a:
A kupno używanego sprzętu w dzisiejszych czasach jest jak loteria i można utopić pieniądze otrzymując złom.

Kupiłeś kiedyś cokolwiek używanego? Ja kupiłem jako "nówki" tylko 3 obiektywy. Cały sprzęt (a jest tego sporo, w tym 5 korpusów) mam z drugiej lub trzeciej ręki. Bez żadnego problemu. Nie demonizuj :twisted: Zajechane szkapy to raczej w segmencie profi dostaniesz, a amatorskie puszki często są dostępne z małym przebiegiem.
 
 
Moniqa7 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 18 Lip, 2021   

Dziękuję bardzo za odpowiedź i różne propozycje.
Poczytam o zaproponowanych aparatach.

Ogólnie to lubię fotografować i nawet zdjęcia mi wychodzą dobrze, ale zawsze mi w nich czegoś brakuje.
Boję się, że jak jakiś wybiorę, nawet gdybym zwiększyła budżet, to się okaże, że to nie to 🤔
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 18 Lip, 2021   

Musisz pamiętać o jednym- zdjęcia robi fotograf a aparat jest tylko narzędziem do robienia zdjęć. To co piszesz nie ma sensu. Bo aparatem za 2000 możesz robić super zdjęcia a aparatem za 5000 już nie koniecznie i na odwrót. To czy zrobisz dobre zdjęcia zależy tylko od Ciebie i Twoich umiejętności fotograficznych. Sprzęt jest na drugim miejscu. Znam ludzi, którzy robili rewelacyjne zdjęcia aparatami kompaktowymi a teraz przeszli na bezlustra i dalej robią rewelacyjne zdjęcia i ludzi, którzy mają od zawsze wypasiony sprzęt foto a zdjęcia robią takie sobie. :shock:
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

W sumie święta racja. My tu gdybamy o tego rodzaju rozwiązaniach, a kwestią kluczową jest czym dotychczas fotografowała Moniqa7? Być może wystarczający skok jakościowy dałoby zainwestowanie w jakiś aparat "hybrydowy", o relatywnie dobrej jasności i dużym zasięgu zooma (np. Lumix DMC-FZ300 lub podobne)? Kilkoro znajomych przyrodników bawi się tymi aparatami i na ich potrzeby daje się obskoczyć jakieś makro, dziką przyrodę, krajobrazy i codzienne zdjęcia. Tylko z nocnymi jest już gorzej, lub gdy trzeba w pochmurny dzień mocniej podbijać czułość.

Pakując się w lustrzankę lub bezlusterkowiec nie ma szans aby w zakładanym budżecie objąć wszystkie wspomniane na początku dziedziny fotografii. Oczywiście dużo zależy od stylu fotografującego. Krajobrazy jedni robią ultra-szerokimi kątami i standardem, inni używają teleobiektywów. Fotografia przyrodnicza też jest dość szerokim pojęciem: makro (obiektywy makro), krajobraz (jak wyżej), dzika zwierzyna (dłuższe teleobiektywy).
 
 
Moniqa7 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Gdy zaczynałam robić pierwsze zdjęcia to miałam kodaka analogowego. Było to wiele lat temu.
Później po wielu latach pojawiły się pierwsze cyfrowe aparaty i człowiek się cieszył, że nie trzeba już kupować rolek z filmami.
Gdy zostałam mamą, to kupiłam sony. Już nawet nie pamiętam modelu, ale ładne zdjęcia robił. Niestety po paru latach odmówił posłuszeństwa :)
Później dostałam kompaktowy Lumix dmc tz60 i też mi się nim dobrze fotografuje, chociaż to taka zabawka, ale zdjęcia wychodzą dobre, gdy jest piękna pogoda lub bardzo dobre światło. Niestety przy gorszym już jest kiepsko.

Córka już jest w takim wieku, że mogę myśleć ze spokojem o swoich pasjach i stąd ten wątek.
Poczytam jeszcze, pewnie zwiększę budżet i pomyślę.
 
 
Moniqa7 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Przypomniał mi się model Sony. To był DSC - H5
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2405
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Toż to aparat ( to Sony) z przed "wojny" :mrgreen: .Te aparaty, które wymieniłem w drugim poście dzieli przepaść technologiczna do tego Sony. Tak, że którykolwiek z nich kupisz to będzie rewolucja jakościowa w jakości zdjęć. Mój syn miał to Sony i jak patrzę na zdjęcia z niego i na zdjęcia jakie mam z Canona M50 to różnica jest kolosalna na korzyść Canona. M.in. wynika to z różnicy w wielkości matrycy i jej jakości ale nie tylko.
Jeżeli chcesz koniecznie lustrzankę i możesz zwiększyć budżet to zerknij na lustrzankę Canona 200 D (ale to tylko, w tej chwili używane,chyba,że trafisz na nowy ) lub Canona 250 D ( to nowy ). To bardzo dobre małe i lekkie aparaty z gabarytami bezlusterkowców. Mają wszystko co potrzeba, robią bardzo dobre kolorystycznie zdjęcia i są w sam raz do małych dłoni. Jedyny ich minus to baterie. Trzeba dokupić zapasową, ale są już tańsze zamienniki po chyba 80 zł. Przy robieniu zdjęć nocnych, lustrzanki mają większe możliwości. :roll:
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lip, 2021   

Moniqa7 napisał/a:
Przypomniał mi się model Sony. To był DSC - H5

No to w nawiązaniu na potwierdzenie, że to nie "aparat robi zdjęcia...". Znajomy sporą część swojego protfolio zrobił właśnie tym aparatem:
https://www.fotografiamakro.pl/portfolio

Wiele swoich najlepszych zdjęć robiłem starymi, poczciwym Nikonami D70s i D200. Nowszy sprzęt rozleniwia, bo nie pilnuje się tak bardzo parametrów jak w starym ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15