Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
8x42 za ok. 2000zł z dobrą korektą dioptrażu
Autor Wiadomość
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Jan55 napisał/a:
Co do wewnętrznych księgowych, to czasem należy ich "olać" i zrobić sobie przyjemność, co w dzisiejszych porąbanych czasach należy do rzadkości.


Tym bardziej, że to jednak zakup na długie lata. A wielu ludzi bez mrugnięcia okiem wyda 2000 i więcej na smartfona, który po 3-4 latach (jak dobrze pójdzie) będzie już przestarzały i ze zjechaną baterią. Dobre lornetki to jedna z ostatnich branż, gdzie kupuje się tak, jak kiedyś (np. aparaty w czasach analogów manualnych) - drogo, ale na dekady. Może jeszcze z tradycyjnymi zegarkami jest podobnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

pgolik napisał/a:
Wojtas_B napisał/a:


Za to jeszcze podczas wizyty reklamacyjnej młody miły sprzedawca wyciągnął spod lady wór pełen różnych zaślepek (w tym ponoć były jakieś zapasowe od Swarovskiego), z których jedna okazała się pasować do Kowy. Dostałem ją gratis. Jest z lepszej gumy i ma harmonijkowy przegób.


Może to od Delty była, one właśnie mają taki przemyślny przegub? Taką od Foresta można nawet kupić (https://deltaoptical.pl/zakrywka-okularowa-delta-optical-forest-nbsp-ii), od Titanium była jeszcze bardziej zmyślna.


pgolik, Moja zaślepka wygląda podobnie do tej z Twojego linku, tylko ma potrójny przegób.
Załączam foto na lornetce Kowa 10x42.

dekle na okulary m.jpg
Plik ściągnięto 2316 raz(y) 62,67 KB

 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Ile byłbyś w stanie zapłacić za lornetkę na swoje całe dorosłe życie ? . Wielu kolegów przeraża wydatek 5000 zł na lornetkę . A później okazuje się że w ciągu kolejnych 10 lat czując niedosyt jakościowy , kupują kolejno 5 lornetek po 1000 zł . Czy to ma sens ? . Ps. Gdyby rząd ogłosił że chce wprowadzić całkowity zakaz sprzedaży lornetek , to wspaniale zaopatrzony sklep BEAFOTO w Łomiankach sprzedałby wszystkie swoje lornetki w ciągu 24 godzin .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Ta na zdjęciu Wojtasa to zaślepka nie od Delty, bo Delta pełny zaczep ma z prawej strony a poza tym może nie pasować średnica wewnętrzna. Kowa ma 43 mm a Delta prawdopodobnie 42 mm. Nigdzie tego nie podają. Nie mam już Delty bo bym pomierzył średnicę muszli, sam potrzebuję, bo ta od Kowy jest za bardzo spasowana i trzeba ją wciskać z lekka siłowo.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Jan55, Dlatego napisałem wcześniej, że wyciąłem wewnętrzne żeberka (wypustki wewnętrz dekli). Po tej półgodzinnej operacji zaślepka idealnie pasuje do Kowy. Wchodzi na muszle ściśle, ale nie tak ciasno jak oryginalna.
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Wiking69 napisał/a:
Ile byłbyś w stanie zapłacić za lornetkę na swoje całe dorosłe życie ? . Wielu kolegów przeraża wydatek 5000 zł na lornetkę . A później okazuje się że w ciągu kolejnych 10 lat czując niedosyt jakościowy , kupują kolejno 5 lornetek po 1000 zł . Czy to ma sens ?


Jeżeli okaże się, że Kowa jednak nie spełnia moich wymagań jakościowych (mało prawdopodobne), to wtedy już bym się nie bawił w półśrodki, tylko poszedł w najwyższą półkę. Podobnie, gdyby lornetka była nie tylko przyjemnością, ale narzędziem pracy. Na laptopa wydałem tyle, że niewiele brakowałoby do NL Pure, ale to moje główne narzędzie pracy w tej chwili.
Za cenę średniego laptopa kupi się lornetkę bardzo wysokiej klasy. A laptopa nie przekażesz kolejnym pokoleniom.
Chwilowo zagrożenie dla mojego portfela widzę raczej w tym, że kusi też sprzęt o innych parametrach jako dodatek. Np. ta 6.5x32 z polem 10 stopni. Albo jakaś stacjonarna kobyła do astro, albo ... Przebywanie na forum lornetkowym grozi utratą oszczędności.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Masz rację :( , przebywanie na forum lornetkowym destrukcyjnie wpływa na stan naszych oszczędności . Są wędkarze którzy przez całe życie łowią ryby starą wędką którą dostali w spadku po dziadku , i codziennie chodzą nad rzekę :) . Inni mają w domu całą kolekcję najnowszych i najdroższych wędek i kołowrotków , a nad wodę jeżdżą raz w miesiącu :( . I jeszcze czują niedosyt sprzętowy , bo cały czas czytają w pracy forum dla wędkarzy :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

pgolik...Polecam tę Kowę 6,5x32. Wydatek nie taki wielki ale przyjemność patrzenia przez 10* pola jest nie zastąpiona :shock: . Nie jest to Swarek,Leica czy Zeiss ale też kosztuje 5x mniej od nich i jak dla mnie, amatora, jest pełnym zaspokojeniem moich potrzeb. Gdyby miała lepiej skorygowane brzegi pola ( chociaż nie jest źle )i aberrację ( też nie zła ), to musiała by kosztować minimum tyle co Kowa Genesis albo i więcej, bo ma większe pole a i gabarytowo jest mniejsza. Do tego min.odległość ostrzenia od 1,1 m ( mój pomiar potwierdzony na Birdforum ) i głębia od 50 m do nieskończoności. Obraz ostry i bardzo jasny. Aż się chce patrzeć. I to wszystko tylko za 1740 zł :shock: . Co amatorowi więcej potrzeba a zwłaszcza w pewnym wieku, kiedy ręce i ramiona nie są w stanie utrzymać cięższej czy większej lornetki a i wzrok coraz gorszy, co z kolei skutkuje tym, że patrząc przez lornetkę za 5 czy 10 tyś. zł nie widzi się większej różnicy jak patrząc przez lornetkę za 1700 czy 2000 zł. :wink: Jak to się mówi :"cieszmy się z tego co się ma, bo inni nie mają nawet tego". :grin:
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Trzeba uniknąć pułapki, w którą wpadają niektórzy znani mi audiofile, którzy już właściwie nie słuchają muzyki, a tylko wzmacniaczy i kolumn, i zamiast cieszyć się muzyką wsłuchują się w to, który kabel za x tysięcy ociepli im średnicę. Albo fotoamatorzy, co zamiast robić zdjęcia wypatrują różnic w szumach matrycy. Mam przeczucie, że ta Kowa, którą kupiłem, to taki złoty środek, i cieszę się na miłe chwile z nią przy oczach.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

pgolik...Ja w binoholizm jeszcze nie popadłem i raczej już mi to nie grozi. Mam kilka lornetek i na tym poprzestaję. Ostatnie zakupy Kowy 10x42 i 6,5x32 utwierdziły mnie w tym, że nie ma co już szukać nic lepszego na moje potrzeby, bo żadna, nawet, dużo lepsza? lornetka nie spowoduje polepszenia mojego wzroku i nie usunie problemów z rękami ( kręgosłup szyjny ). I właśnie zakup Kowy 6,5x32 był z myślą o "starości" :wink: , kiedy wystąpią większe problemy z utrzymaniem nieruchomo 8x czy 10x. Ale najbardziej do zakupu tej Kowy zmusiła mnie chęć sprawdzenia jak wygląda "świat" w tak szerokim polu widzenia, bo nigdy nie miałem w rękach lornetki z takim szerokim polem, a ponieważ tak szeroki obraz tego "świata" jest bardzo wciągający to lornetka zostaje na stałe, ku mojej radości. :mrgreen: , mimo jakichś niedociągnięć optycznych, które też występują, może w mniejszym stopniu, w tych dużo droższych.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Jak duże pole to może ruski KOMZ 6x24? :cool:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

NoVik...Dziękuję, ale Kowa 6,5x mimo,że dach, optycznie i pod względem budowy i szerokości pola, wielkości, "bije go na łeb". :grin: KOMZ chociaż piękny, to w dzisiejszych czasach jest ciekawostką i zabytkiem optycznym. :wink:
Miała się ukazać lornetka podobna do KOMZ-a ale o współczesnej jakości optycznej, firmy APM, ale coś przycichło o niej, a szkoda bo parametry wskazywały, że mógłby być to przebój na rynku porro. :roll:
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

A mnie kusi, żeby spojrzeć na niebo jakimś wynalazkiem typu 2x54. Patrzył ktoś? Tylko to chyba wymaga bardzo dobrych warunków ciemnego nieba. [Edit] I doczytałem, że to raczej dla osób bez wad wzroku, więc nie dla mnie.
A co do Kowy 8x42 - znalazłem pierwsze wady. W nocy przy jasnych (bardzo jasnych) latarniach w okolicy widać spajki i duchy/odbicia. Ale nie zamierzam podziwiać nocnych miejskich widoków, zobaczymy czy będzie to problemem w księżycowe noce w terenie. I to moja pierwsza poważna dachówka, może w tych konstrukcjach tak musi być, nie mam porównania.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

pgolik, Dachy mają bardziej skomplikowaną drogę światła przez pryzmaty niż porro, szczególnie dachy z pryzmatami S-P, czyli duża większość. Zatem spajki na latarniach są immanentne dla tych konstrukcji. Oczywiście w topowych modelach dachowych jest to wyeliminowane, ale nie w Kowie.
Masz za to lornetkę o dobrym obrazie dziennym i wielkim polu za 2 k.
W warunkach zmierzchowych możesz jeszcze zauważyć spadek kontrastu na dole obrazu powodowany odblaskiem w kształcie księżyca. Ma to Kowa 10x42, jest to cena za duże pole. Ja wkręcam wtedy muszle o dodatkowy skok, co prawie te odblaski eliminuje.
Ostatnio zmieniony przez Wojtas_B Pią 30 Lip, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2491
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

pgolik...Pisałem o tym ja i nie tylko ja ( Wojtas). Kowy BD II tak mają. Mnie to nie przeszkadza bo w nocy nie używam lornetki, poza spojrzeniem od czasu do czasu na niebo i księżyc, no ale tutaj Kowa spisuje się nie źle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17