Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka 8x25 do 300zł
Autor Wiadomość
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   Lornetka 8x25 do 300zł

Witam.
W związku ze zbliżającym się wyjazdem w góry planuję zakup małej, kompaktowej i taniej
(max 300zł) lornetki. Na oku mam następujące modele:
- Nikon Aculon 8x25 (250zł)
- Levenhuk Karma Pro 8x25 (300zł)
- Levenhuk Rainbow 8x25 (200zł)
- Pentax UP 8x25 (300zł)
- Bushnell PowerView 8x25 (100zł)

Czy różnica między najtańszą a najdroższą jest na tyle znacząca, że warto dopłacać?
Pozdrawiam
Michał
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Jeśli chcesz, żeby nie była to zabawka i żeby sprzęt służył Ci dłużej powinieneś zwiększyć budżet co najmniej 2-3 krotnie.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Michał...Wszystkie te lornetki nie są warte zakupu :cry: . Żeby mieć choć trochę lepszą i wartą kupienia od tych, które wymieniłeś to dołóż jeszcze około 100zł i kup Kowę SV 8x25 ( chyba 375 zł ) w sklepie internetowym Lanius Books . Zyskasz na jakości ogólnej. jakości optyki i będzie to najlepsza lornetka z tych wymienionych albo ewentualnie lornetka Bresser Pirsch Phc 8x26 za 399 zł.w sklepie Astrozakupy. Pirsch ma największe pole widzenia ( 6,7* ) z tych wszystkich wymienionych powyżej oraz fazową korekcję pryzmatów i FMC, co poprawia ostrość i jasność lornetki. Warto dołożyć i mieć coś lepszego niż ładować pieniądze w "szajs", którego nie będziesz używał :mad: bo nie będzie się nadawał do użytku.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

W uzupełnieniu poprzedniego postu : jest jeszcze "nie zła" lornetka Hawk Nature Trek 8x25 za 399 zł w Militariach. Co do Levenhuka to za 300 zł jest ale Karma Plus, klon lornetki Meade Wildernes, ma niby szerokie pole ( około 7,5* ) ale jest ciemnawa i są problemy z dopasowanie do oczu bo odstęp żrenicy nie ma nawet 8 mm (zmierzone ). Nie mniej, wszystko są to lornetki do podglądania a nie oglądania i tak jak napisał Arek, żeby coś mieć z lornetki to trzeba wyłożyć co najmniej 2-3 x tyle czyli 600-900 zł. na lornetkę 8x32. To tyle w temacie lornetek 8x25.
 
 
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Tak się właśnie obawiałem, że będę musiał zwiększyć swój nieprzekraczalny budżet :grin:
W związku z tym pojawiły się nowe modele:

-Kowa 8x25 SV
-Vortex Vanquish 8x26
-Bresser Pirsch 8x26 PhC
-Nikon 8x25 SportStar EX
-Hawke Nature-Trek 8x25
-Bushnell Spectator Sport 8x25

Wszystkie latarki oscylują w okolicy 400 zł i już więcej ze skarpety nie wyciągnę i chcę wybrać coś z tej listy. Moim faworytem jest Vortex ale on jest Porro i nie wiem czy to dobrze.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Michał91 napisał/a:
Moim faworytem jest Vortex ale on jest Porro i nie wiem czy to dobrze.


To akurat bardzo dobrze, bo jest szansa, że będzie dawał jaśniejszy obraz. No i 1 mm większy obiektyw od 25 mm też robi różnicę bo to zawsze 8% światła więcej.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Michał...Z tej listy w/g mnie to :
1.Bresser Pirsch-budowa,pole,odstęp źrenicy,nie zła optyka,średnica obiektywów 26, bd ergonomia
2.Hawk Nature-budowa,pole,odstęp źrenicy,gabaryty i waga, niezła optyka, bd ergonomia
3.Kowa-budowa, odstęp źrenicy, nie zła optyka ale malutkie pole, gabaryty i waga, db-? ergonomia
4.Vortex- nie zły ale ma mały odstęp źrenicy, optyka przyzwoita ale to odwrócone porro więc nie każdemu pasuje,ja miałem problem z dopasowaniem do oczodołów
5.Nikon-obecnie sprzedawane lornetki-ogólnie słaba jakość muszli ocznych i ostrości, duże pole, db- ergonomia
6.Bushnell-szkoda kasy
Moje typy to 1-2-4-3.
Teraz sam musisz zdecydować. Życzę powodzenia. Jak coś kupisz to nie zapomnij napisać na forum o swoim wyborze i odczuciach z patrzenia przez lornetkę.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Chrzanić lornetki z tunelowym obrazem (małym polem). Jedno spojrzenie przez instrument o dużym polu powoduje, że nie chce się w ogóle wracać do tych pierwszych.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Wojtas_B - dobrze prawisz :mrgreen:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Wojtas...popieram, podglądanie przez dziurkę od klucza a patrzenie przez okno robi kolosalną różnicę :mrgreen: .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Mam od dziecka stare PZO 7x45 o małym polu. Wtedy spędzałem godziny z tą lornetką. Nie wiem, co by było, gdyby wtedy ktoś mi na chwilę pokazał jedną z tych klasycznych siódemek o ogromnych polach w okolicach 12 stopni. Chyba bym wpadł w ciężką depresję.
 
 
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Vortex- nie zły ale ma mały odstęp źrenicy, optyka przyzwoita ale to odwrócone porro więc nie każdemu pasuje,ja miałem problem z dopasowaniem do oczodołów

Czy ta przyzwoita optyka w Vortexie jest lepsza od pozostałych?
I co Kolega miał na myśli z tym że odwrócone porro nie każdemu pasuje?

Nie wiem dlaczego ale ten Vortex jakoś najbardziej do mnie przemawia :wink:
Pytanie tylko czy lepiej 8x26 czy 10x26?

Jestem zupełnym laikiem w temacie i będzie to moja pierwsza lornetka dlatego tak upierdliwie dopytuje :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Michał91 napisał/a:
Pytanie tylko czy lepiej 8x26 czy 10x26?


Zdecydowanie nie 10x. Przy tak małym obiektywie większe powiększenia powodują, że obraz jest ciemny i słabej jakości.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Przestańcie się bawić pluszakami , jesteście już dorosłymi facetami :) . Steiner Navigator 7x30 jest złotym środkiem , cena do zaakceptowania . I wilk będzie syty i owca będzie cała :) . A za 300 zł można sobie kupić fajny plecak na wycieczki .
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Kowa 8x25 SV ma dobrą optykę i wykonanie i jest bardzo poręczna. Jak koledzy pisali, nie ma porównania ze spojrzeniem przez większą lornetkę, ale jako sprzęt do kieszeni kurtki ma swoje zastosowania. Moim zdaniem, jeżeli idziesz w klasę 8x25 itp., to weź taką, która jest mała i poręczna, bo to podstawowa zaleta takiej lornetki. Jak już rozważasz troche większe gabaryty (np. porro), to wtedy od razu idź w 7x30 albo 8x32.
A co do ceny: pomyśl, ile wydałeś na swój obecny telefon, i jak długo będzie Ci służył. I mając to w głowie popatrz na ceny lornetek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14