Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
8x42 za ok. 2000zł z dobrą korektą dioptrażu
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Księżyc jest obiektem rozciągłym, a gwiazdy zbyt słabe, żeby spajkować jak latarnie. Bez paniki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Na gwiazdy zerknąłem, na razie z balkonu i w środku miasta, i spajków nie zauważyłem, Vega i Arcturus wyglądały ładnie. A na latarnie gapić się nie zamierzam (poza pierwszymi dniami z nową lortnetką), bo i po co.
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Wojtas_B napisał/a:
Ja wkręcam wtedy muszle o dodatkowy skok, co prawie te odblaski eliminuje.

O, a to cenna porada. Ciągle przymierzam, co mi lepiej pasuje, czy muszle w pełni wykręcone, czy właśnie o jeden krok niżej. Za dnia wielkich różnic nie widzę, zobaczę wieczorem, co to zmienia.
 
 
mgr
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

pgolik Wpadłem raz na forum po poradę i zostałem trochę dłużej, podglądając kolejne posty :) W zainteresowaniem przeczytałem ten wątek. Ja też skończyłem z Kową 8x42 :mrgreen:
Swoje wrażenia opisałem tutaj: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=33999&start=15
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Lornetki używam do przeglądu nieba, korzystałem w górach i ostatnio latałem z nią w ZOO :) Nie bardzo wyobrażam sobie lepszy obraz bo ten jest tak krystaliczny, że czasem mam wrażenie, że bez lornetki tak dobrze nie widzę... :) Jak dla mnie to absolutnie "docelowy" sprzęt :)
Co do księżyca to zwyczajnie daje po oczach (bliżej pełni). W teleskopie używam zmiennego filtra polaryzacyjnego, ale tutaj po przyzwyczajeniu wzroku też jest OK - piękny widok, super ostro :)
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

pgolik, W mojej 10x42 pełne wykręcenie muszli nie zapewnia widoku całego pola. Zatem wkręcam o jeden skok (ustawienie optymalne). Wkręcenie o dwa skoki, jakkolwiek minimalizuje odblaski w warunkach zmierzchowych, powoduje, że zaczynają sie pojawiać nerkowate mroczki (typowy efekt przy zbliżaniu oka do okularu).
Wielu lorneciarzy zeznaje, że chcieliby mieć jakieś pozycje pośrednie (dotyczny to również Swaro NL Pure), ale czy jakiś producent opracował kiedykolwiek muszle okularowe z płynną regulacją gwarantowanej pozycji? Tego nie wiem.
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

W dzień jednak lepiej na w pełni wykręconych, wkręcenie daje zaciemnienia. Ale to też kwestia anatomii twarzy. I też mam wrażenie, że to będzie docelowa lornetka dzienna. A na wyspecjalizowany sprzęt do astro za rzadko bywam pod porządnie ciemnym niebem.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Mam Kowy 10x42 i 6,5x32. Obie mają ostry i czysty krystalicznie obraz, pomijam "ułomności" optyczne między nimi. Przez 10x patrzę na wkręconych o jeden skok od góry muszlach. Daje mi to jakby lepszy komfort patrzenia nie powodując żadnych efektów ubocznych. Natomiast w 6,5x mam wykręcone muszle do oporu. Wynika to prawdopodobnie, oprócz anatomii twarzy, też z konstrukcji okularów w lornetkach.
Można powiedzieć, że ta seria Kowy BD II, to świetne lornetki jak na ten przedział cenowy. Żeby tylko chcieli poprawić futerały na ciut większe i z paskiem na ramię, oraz zatyczki okularów o 1 mm szersze, to byłoby super. :grin:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Wojtas....Dzwonilem do BEA z zapytaniem czy nie maja do sprzedania jakichs zatyczek pasujacych do Kowy. Pan byl uprzejmy i powiedzial, ze nie ale zmierzyl od Delty Forest i okazalo sie,ze sa za ciasne a od Delty Titanium za duze, wiec dalej d.pa. Ciekawe od jakiej lornetki masz swoje. Bedzie problem, bo ja do tej pory nie spotkalem sie z lornetka, ktora ma muszle o srednicy 43-43,5 mm, poza Kowa i Delta Titanium (44). No ale trudno, jakos musze z tym zyc, bo te Kowy , ktore mam, sa za dobre, zeby je wymieniac na inne z powodu zatyczek. :grin:
Przepraszam za pisownie, ale pisze z laptopa z niemiecka klawiatura.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Jan55 napisał/a:
Wojtas....Dzwonilem do BEA z zapytaniem czy nie maja do sprzedania jakichs zatyczek pasujacych do Kowy. Pan byl uprzejmy i powiedzial, ze nie ale zmierzyl od Delty Forest i okazalo sie,ze sa za ciasne a od Delty Titanium za duze, wiec dalej d.pa. Ciekawe od jakiej lornetki masz swoje. Bedzie problem, bo ja do tej pory nie spotkalem sie z lornetka, ktora ma muszle o srednicy 43-43,5 mm, poza Kowa i Delta Titanium (44). No ale trudno, jakos musze z tym zyc, bo te Kowy , ktore mam, sa za dobre, zeby je wymieniac na inne z powodu zatyczek. :grin:
Przepraszam za pisownie, ale pisze z laptopa z niemiecka klawiatura.


Jan55, Nie czytałeś mojego wpisu? Wczoraj odkryłem, że ta zatyczka jest identyczna z tą od Ecotone. Porównaj moje foto z tym z recenzji.

https://przygodyprzyrody.pl/ecotone-ad-7-lornetka-do-obserwacji-ptakow/

dekle na okulary m.jpg
Plik ściągnięto 1986 raz(y) 62,67 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Czytalem i widzialem tylko podstawowe pytanie jaka jest srednica wewnatrz zatyczki. Wyglad zewnetrzny nie swiadczy o niczym, bo wiele zatyczek wyglada albo tak samo albo podobnie tak jak z Delty,Bushnella,GPO itp. Potrzeba elastyczna 43-43,5 lub spasowana 44 mm. Delta Titanium ma muszle 44 ale zatyczki od niej sa za luzne i spadaja, sprawdzone w BEA FOTO. Uprzejmy pracownik powiedzial, ze bedzie problem ze znalezieniem bo rozmiar muszli Kowy jest troszke nie typowy. Wyglada na to, ze tylko Kowa ma 43 i DO Titanium 44, reszta 41-42mm. Chyba ,ze ta Ecotone miala by pasujace ale gdzie je kupic? :cry:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Jan55, Trzeba do dystrybutora Ecotone dzwonić.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Jak wroce do domu to sprobuje zadzwonic, zobaczymy co powiedza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 18