Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka 8x25 do 300zł
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Są różne lornetki ... Na jeden wakacyjny wyjazd ( i do śmieci :( ) . Na kilka lat :) . Na całe życie :) :) :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Mam rozumieć że te 100g różnicy między Kową (260g) a Vortexem (360g) i odrobinę większe rozmiary dają o sobie znać i znacząco pogarszają komfort użytkowania?

W związku z tym że mieszkam w dziurze zabitej dechami i nie mam jak nawet pomacać żadnej latarki ,nie pozostaje mi chyba nic innego jak zamówić obie i tą która gorzej leży odesłać.
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Michał91 napisał/a:
Mam rozumieć że te 100g różnicy między Kową (260g) a Vortexem (360g) i odrobinę większe rozmiary dają o sobie znać i znacząco pogarszają komfort użytkowania?


A to zależy od użytkownika. Ale kiedy otwierasz się na nieco większe rozmiary, to też otwierasz się na sprzęt o znacząco większych możliwościach (z obiektywami ~30mm). Nie ma wyjścia - musisz przetestować, jak nie osobiście, to zamówić różne i odesłać te, które nie pasują.
Forum to źródło bardzo wartościowch porad, są tu koledzy o ogromnej wiedzy, ale ostatecznie to Twoje oczy, ręce i pojemność bagażu zadecydują.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Trzeba ruszyć 4 litery i osobiście pomacać . Na forum lornetkowym nie ma arystokracji i tytułów hrabiowskich . Tu nikt nie mieszka pałacu otoczonym parkiem . Do nikogo nie przyjeżdżają sprzedawcy z walizkami pełnymi lornetek , mogą co najwyżej przyjechać sprzedawcy drogich odkurzaczy :) .
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Jakbyś zamawiał kilka sztuk NL Pure dla siebie i rodziny, to może by podjechali.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2509
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Michał91 napisał -"Mam rozumieć że te 100g różnicy między Kową (260g) a Vortexem (360g) i odrobinę większe rozmiary dają o sobie znać i znacząco pogarszają komfort użytkowania?"

Jest odwrotnie niż rozumujesz, bo czym mniejsza lornetka i lżejsza tym gorzej, bo ciężko ją utrzymać w bezruchu przy oczach, a mały odstęp źrenicy powoduje, że trzeba ją trzymać pod brwiami a to z kolei potęguje jeszcze bardziej dyskomfort patrzenia. Vortex odwrócone porro ma to do siebie, że nie ma mostka i generalnie trzyma się go całą powierzchnią, wszystkie palce od góry i od spodu kciuk, co też powoduje, przy dłuższym patrzeniu, dyskomfort dla dłoni.
Lornetki 10x25 to "porażka" do podglądania, o patrzeniu nawet nie piszę.
Najtańszą lornetką wartą kupienia, przy ograniczonym budżecie, jest Bushnell Prime 8x32 i wtedy można mówić o patrzeniu i podziwianiu otoczenia. Jest to lornetka o w miarę dobrych parametrach, na pewno lepsza niż 8x25 w cenie do 500 zł. :roll:
 
 
Michał91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

Za namową Kolegów zwiększyłem ponownie budżet.

W poniedziałek będę zamawiał Vortexa Vanquish 8x26 ale
dla porównania planuję zamówić jeszcze 1 lornetkę ale tym razem dachówkę.
Kompromisem jeśli chodzi o rozmiar wydaje mi się Vortex Diamondback HD 8x28 albo
polecany przez Jan55 Bushnell Prime ale w bardziej kompaktowej wersji czyli 10x28 (nie znalazłem wersji 8x)
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

Michał91, zamów sobie również jakiś model 8x32 (ew. 8x30) w cenie ok. 1000-1500zł - masz gwarantowany zwrot przez internet. Wtedy będziesz mógł samodzielnie sprawdzić jaka jest różnica i czy warto wydawać 300-400zł na mniejszą lornetkę (moim zdaniem nie). Być może dojdziesz do wniosku, że różnica jest ogromna a w tym roku bez lornetki przeżyjesz, i zaoszczędzone pieniądze dołożysz do większej puli w przyszłości. Wątpię, żeby lornetka w Twoim budżecie dała Ci frajdę z obserwacji krajobrazu, tym bardziej w górach.

Poza tym jeśli dasz sobie czas możesz droższą lornetkę kupić taniej z drugiej ręki.

Pięć lat temu miałem możliwość podziwiania pięknych gór właśnie przez model 8x25 (nie pamiętam modelu ale był to chyba Bushnell) - po chwili oddałem sprzęt właścicielowi, szkoda było tracić cenne chwile.

Pozdrawiam
 
 
Marcelixt 
Bywalec
Marcelixt


Posty: 189
Skąd: Białystok
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

Michał91 napisał/a:
Za namową Kolegów zwiększyłem ponownie budżet.

W poniedziałek będę zamawiał Vortexa Vanquish 8x26 ale
dla porównania planuję zamówić jeszcze 1 lornetkę ale tym razem dachówkę.
Kompromisem jeśli chodzi o rozmiar wydaje mi się Vortex Diamondback HD 8x28 albo
polecany przez Jan55 Bushnell Prime ale w bardziej kompaktowej wersji czyli 10x28 (nie znalazłem wersji 8x)


Czemu tym razem dachówkę?
Kup za groszę używaną bpc 5😛
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2509
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

Michał...Znowu kombinujesz.Zamiast 8x28 i 8x26 Vortexa, dołóż tak jak Ci radzimy do 8x32 a lepiej na tym wyjdziesz przyszłościowo. Na OLX jest do sprzedania nowy, spróbuj potargować może gość sprzeda za 800 bo jest tego warta. A tak w ogóle to w Militariach na stronie jest przecież Bushnell Prime 8x32 za 499, dzwoniłeś tam? Vortex 8x32 w cenie do 1000 zł jest lornetką bezkonkurencyjną i na lata. Mam i wiem co piszę :mrgreen: .
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

Gość chce sprzedać tego Vortexa za 850zł a zapłacił za niego 829zł. Jak poszukacie to jest oferta na taką samą nową za 829zł. Rozumiem, że Covid, ale rynek lornetkowy chyba stał się lekko spekulacyjny😀
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2509
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

moshica...Ale to jest cena z przesyłką kurierską więc normalna. Gość nic nie zarabia więcej ponadto co zapłacił. A czy ktoś mu tyle zapłaci to się okaże. Gdybym potrzebował taką lornetkę to bym zapłacił, bo lornetka jest nowa z gwarancją sklepową i warta tej ceny. :wink:
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

No tak ,ale jakby nie patrzeć z drugiej ręki. A w tej cenie można mieć zupełnie nową. Rozmawiałem o zakupie i odbiorze własnym i cena nie uległaby zmianie. Zrezygnowałem.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2509
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

Jeżeli masz możliwość zakupu w sklepie za taką cenę to się nie zastanawiaj, wiadomo że jest to zakup bezpieczniejszy no z możliwością zwrotu jak by co. :smile: A gostek z OLX jak mu powisi lornetka w ogłoszeniach dłuższy czas to zweryfikuje cenę w dół chyba, że nie zależy mu na sprzedaży. Co prawda te Vortexy stały się bardzo chodliwe w ostatnim czasie i znikają z półek. Ciekawe czy portal Optyczne przyczynił się do tego? :grin:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

Kilka dni temu przechodziłem obok małego lombardu i za szybą zobaczyłem niedużą lornetkę porropryzmatyczną . Oczywiście musiałem sprawdzić co to jest :) . Cena 200 zł , stan bardzo dobry , kolimacja OK , firma ... Nitschke Genira 8x30 DDR . A więc można tanio kupić solidną lornetkę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14