Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa Genesis 8.5x44
Autor Wiadomość
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   Kowa Genesis 8.5x44

Czy ktoś bawił się ta lornetką pod rozgwieżdżonym niebem ?
dość dobra sprawność optyczna jak na dach ... :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Ja się bawię 10.5x44 :grin:
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Ja się bawiłem.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Bardzo przyjemne obrazy drogi mlecznej latem, ładne punktowe gwiazdki. Bardziej szczegółowej relacji dać nie jestem w stanie, bo było to kilka lat temu, ale pamiętam, ze ogólne wrażenie bardzo ok.
 
 
albert56 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 110
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 27 Lip, 2021   

Potwierdzam to co napisał pandal. Astygmatyzm naprawdę znikomy, koma też bardzo przyzwoicie. Księżyce galileuszowe widać bardzo ładnie. Sprawdza się do takich obserwacji doskonale. Wersja 8.5 pokaże pewnie jeszcze więcej gwiazd, bo ma większą źrenicę.
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

dzięki za inf.

a ile osób zauważyło "kreski" na jaśniejszych gwiazdkach ?
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

Dla mnie ta lornetka odpadła przez potężną, progresywną nieostrość brzegową już od około 70% promienia, obraz dosłownie był zdegradowany do nierozpoznawalnych "maziaji". Ale kontrast, AC, koma i ogólny obraz w centrum topowy. Żyleta. Skończyło się jednak na EL. Jak niektórzy wiedzą :twisted:
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

Volver - czytałem esej Pańskiego autorstwa pt. "Volvera koniec cierpień ostateczny” i szczerze już mnie nuży osobista odyseja i myślę o zadaniu ostatecznego ciosu właśnie w postaci EL.
Jak sprawuje się Pański egzemplarz po 4 latach użytkowania?
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

EL to klasa... lepiej skorygowane pole ale sprawność niższa niż w Kowie...
chyba wezmę Kowe 8.5x44 i porównam na astro zlocie w Kudłaczach z EL
jeszcze się waham to Swarek jest w zasięgu krańcowym kasy... ale

wykresy, obliczenia to tylko wzory...
oko najlepiej powie czy różnica jakości jest proporcjonalna do ceny... :mrgreen:

myślę ze 8.5x Kowa będzie w moim przypadku stosowniejsza niż 10,5x?
zastanawiam się dlaczego 10,5x jest droższa ?

zresztą wykres sprawności i test na optycznych.pl dotyczy 8.5x ...
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Każdy, kto patrzył o zmroku przez EL potwierdzi, że testy sprawności optycznej to jedno, a to co się widzi to drugie. Jakość ogólna i JASNOŚĆ obrazu w EL bije Kowę o pięć długości. Już o tym wielokrotnie pisaliśmy z kol . Korafem - EL jest jak noktowizor. Zarówno 8,5x42 jak i 10x50. Jak się sprawuje? Ha!
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Używałem kowy 8,5x44 przez jakiś czas , zniekształcenia brzegowe są większe niż w 10,5x44.

Do EL nie miałem okazji porównać ale NL 10x42 zdecydowanie jest lepsza , w nocy i w dzień ,

Przyrost jakości zazwyczaj nie wzrasta liniowo z przyrostem ceny …
 
 
TRYTON7 
Rozmowny


Posty: 357
Wysłany: Czw 29 Lip, 2021   

Kowa ma niesamowity kontrast którego ze świeca szukać nawet w śród najlepszych... jest recenzja Holgera Merlitza który specjalizuje się właśnie w takich lornetkach.
co to kontrastu w EL sa badania, ze skacze on w zależności od odległości od pola brzegowego...
bez watpienia EL ma najostrzejsze brzegowe pole / wg. Merlitza /do 90% ,Kowa chyba 75% a Meopta ,itp. nawet do 60%.

http://holgermerlitz.de/kowa85x44.html
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Pią 30 Lip, 2021   

Ja mimo używania genesis 8,5x44 i 8x33 nie doświadczyłem niesamowitego kontrastu ,
Kowa genesis to fajna seria lornetek i podzielam zdanie ze od nich zaczyna się klasa premiom ale niesamowitości nie dostrzegłem …
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 31 Lip, 2021   

Wybacz, ale zamiast zaczytywać się, po prostu spójrz przez te lornetki. Naprawdę, każdy jednak ma indywidualne cechy wzroku i puste teksty nie dają pełnego doświadczenia. Zamiast Kowy kupiłbym Swarka SLC 8x42. Nawet używanego.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   

TRYTON7 napisał/a:
Kowa ma niesamowity kontrast którego ze świeca szukać nawet w śród najlepszych...


Z tą świecą to chyba lekka przesada.

TRYTON7 w kwestii kontrastu polecam spojrzeć przez Pentaxa z najwyższej serii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14