Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
HENSOLDT WETZLAR 8x30
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 01 Sie, 2021   HENSOLDT WETZLAR 8x30

Dzisiaj po śniadaniu odpaliłem ... Lornetki wojskowe na OLX i sprawdziłem czy coś ciekawego się pojawiło . I nagle dostrzegłem że ktoś kilkanaście kilometrów ode mnie chce sprzedać ogumowanego Hensoldta za 190 zł :) . Cena atrakcyjna i podejrzanie niska jak za taką lornetkę . Umówiłem się i pojechałem , mając świadomość że lornetka nie miała łatwego życia w Bundeswehrze . Na miejscu okazało się że dwa pryzmaty są wyszczerbione , co bardzo zaskoczyło sprzedającego :( dzięki czemu cena spadła do 150 zł :) . I pomimo braku muszli ocznych
, oraz wyraźnych śladów intensywnego życia na poligonie kupiłem ją . Byłem tak zachwycony ostrością , polem widzenia i jakością mechaniki . Jeszcze nigdy nie wydałem tak małej kwoty na lornetkę :) . Od razu pojechałem nad Zalew Zegrzyński żeby porównać z Zeissem Oberkochen 8x30 ( w stanie idealnym ) . Byłem bardzo zaskoczony że HENSOLDT WETZLAR 8x30 jest optycznie lepszy pod każdym względem :( . Okazuje się że lornetki dla Bundeswehry robią pierwsza klasa .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

Gratuluję zakupu! :smile:
To ciekawe, że można kupić coś optycznie lepszego od Zeissa Oberkochena za 150zł...:smile: Pewnie gdyby lornetka była w stanie idealnym to ceny mniej więcej by się wyrównały...
Idealny sprzęt dla dziecka, (oczywiście 6x, czy 7x byłoby lepsze) świetny optycznie, który nie zniszczy wzroku i może zachęcić do poważniejszych w przyszłości obserwacji dwuocznych, a jednocześnie nie żal, że ktoś nówkę sztukę zniszczy "dziecięcą" obsługą :smile:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

Plusem lornetki za 150 zł jest niewątpliwie to , że z uśmiechem na twarzy możesz ją komuś pożyczyć nawet na całe wakacje . A w nocy śpisz spokojnie :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

HENSOLDT jest niezwykle interesującą firmą , już przed wojną firma słynęła z wysokiej jakości swoich produktów , to były bardzo drogie lornetki . A reklamy lornetek HENSOLDT można było oglądać w kolorowych magazynach obok lornetek Leitz i Zeiss . Mam nawet wrażenie że to od nich Zeiss ściągał pomysły konstrukcyjne na całą serię lornetek ... Dialyt . To HENSOLDT pierwszy wyprodukował piękne dachowe modele ... 8x32 , 6x42 , 8x56 . Nie bez powodu w 1928 Zeiss kupił 54% udziałów w firmie . A po wojnie w 1968 był już jej jedynym właścicielem . W zasadzie ta lornetka którą kupiłem to ... Zeiss :( . Tylko dla wojska produkowali Zeissy pod starą nazwą HENSOLDT .
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

Wiking69

Czy przypadkiem nie jest to model Fero D16 ? Bo jeśli tak, to trafiłeś na na jedną z najlepszych lornetek wojskowych w parametrze 8x30 :mrgreen:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 02 Sie, 2021   

Niestety to nie jest Fero D16 :( . Ale i tak pomimo zakurzonej optyki i dwóch wyszczerbionych pryzmatów jest lepszy od Zeissa 8x30 Oberkochen w stanie idealnym :) . To trochę frustrujące , na szczęście mam jeszcze Zeissa 8x50 Oberkochen , a jemu nikt nie podskoczy :) .
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Wetzlar, w sumie też mocno związane z firmą Leica. Jak tylko skończą się te zawirowania związane z COVIDem, pewnie posiedzę tam na szkoleniach w fabryce mikroskopów :mrgreen:

A tak BTW, gratulacje. Fajnie czasem wyrwać jakąś perełkę za ułamek ceny.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Wiking69 fotkę wrzuć tego cudeńka.
 
 
GAPik 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 34
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Rzeczywiście fajna cena! lornetka również, optycznie prezentuję się całkiem ciekawie ale...
Zeiss West Marine 6x30 którego posiadasz to troszeczkę inna liga i jeśli rzeczywiście Hensoldt jest lepszy optycznie, to jedyne co mogę zaproponować to odesłanie Zeiss-a do czyszczenia układu optycznego. Wszystkie zachodnie zabawkitej firmy mają nalot na pryzmatach oraz soczewkach okularowych pd wewnątrz. Jest to delikatna mgiełka słabo dostrzegalna od strony obiektywu, wszystko za sprawą odgazowania smarów, które znajdowały się wewnątrz urządzenia wychodząc z fabryki. Posiadam wszystkie zachodnie marine i ze wszystkimi miałem to samo. Obraz po profesjonalnym czyszczeniu optyki nabiera życia :)
Pozdrawiam
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

GAPik ... gdybyś kiedyś zamieścił grupowe zdjęcie wszystkich swoich lornetek :) , kilku kolegów mogłoby przejść załamanie nerwowe :( . Ja na pewno poszedłbym na zwolnienie lekarskie :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

A swoją drogą to ciekawe zjawisko socjologiczne , kupiłem lornetkę po przejściach za 150 zł i dostaję gratulacje :) . Gdybym kupił Nikona WX 10x50 za 42.900 zł nikt by mi nie pogratulował :( . Ludzie nie lubią bogatych , nawet na forum lornetkowym .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

RoboBat nie umiem wrzucać fotek , kiedyś zamieściłem zdjęcia wojskowego Zeissa 6x30 Oberkochen . Ale musiałem kogoś prosić o pomóc . Jak mi wyślesz swój numer telefonu to Ci prześlę kilka zdjęć .
 
 
pgolik 
Uczestnik


Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Wiking69 napisał/a:
A swoją drogą to ciekawe zjawisko socjologiczne , kupiłem lornetkę po przejściach za 150 zł i dostaję gratulacje :) . Gdybym kupił Nikona WX 10x50 za 42.900 zł nikt by mi nie pogratulował :( .


Bo żeby kupić WX to wystarczy mieć pieniądze i skontatować się z dealerem Nikona. A żeby kupić ciekawego klasyka, to trzeba trafić i wiedzieć na co polować w ogłoszeniach, i drugiego takiego samego egzemplarza byle kto nie trafi. Wśród hobbystów klasyki zawsze będą bardziej cenione, niż sklepowe nówki, i to nie bogactwo chodzi, tylko o znajomość tematu i wkręcenie w hobby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15