Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   Lornetkowe klasyki

Kilka lat temu zupełnym przypadkiem widziałem w Norwegii małą grupę myśliwych wracających z polowania . Trzech z nich miało Zeissy Dialyty ... 10x40 , 7x42 , 8x56 , a jeden starego zielonego Leitza ( chyba 7x42 ) . Był taż Swarovski Habiht 10x40 . Wszystkie lornetki miały ślady intensywnego użytkowania . Zacząłem się zastanawiać dlaczego używają tak starych i zniszczonych lornetek , trochę wstyd :( , zarabiają w przeliczeniu na złotówki od 15-30 tyś zł . Stać ich na najnowsze konstrukcje Swarovskiego , Zeissa i Leicy . Dopiero kiedy zobaczyłem samochody którymi przyjechali na polowanie , zacząłem rozumieć że oni po prostu nie mają kompleksów :) . Przyjechali podrdzewiałymi samochodami z lat 60-tych , 70-tych i 80-tych . U nas wstyd takim pojechać pod Centrum Handlowe , nie mówiąc o Kościele :) . I wtedy zacząłem się zastanawiać czy my przypadkiem po kilkudziesięciu latach życia w kraju komunistycznym , nie leczymy kompleksów . Nie tylko samochodami ale również lornetkami :) ...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 04 Sie, 2021   

Wiking napisal-"I wtedy zacząłem się zastanawiać czy my przypadkiem po kilkudziesięciu latach życia w kraju komunistycznym , nie leczymy kompleksów . Nie tylko samochodami ale również lornetkami :) ..."

...i wieloma innymi rzeczami co widac i czuc. :shock:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Może to był zlot miłośników klasyków wszelkiej maści :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Ciekawe, czy strzelby też mieli sprzed 50-ciu lat... :cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Mój serdeczny kolega ma firmę remontowo - budowlaną w Norwegii . Kilkanaście lat temu kupił działkę budowlaną w bardzo drogiej dzielnicy Oslo . I wybudował tam sobie dom , willa jak w Beverly Hills :) . A później niektórzy jego sąsiedzi ( rodowici Norwedzy ) przychodzili do niego z pretensją że w Norwegii nie wypada tak emanować bogactwem :( . Wszystkie domy w tamtej okolicy są typowo norweskie , drewniane i skromne .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Na następny Festiwal Lornetkowy do Łochowa przyjadę Bentleyem Continental GT , pożyczę od sąsiada . Trzeba się jakoś pokazać , w końcu to nie Norwegia :) żyjemy jeszcze w Polsce . Na nadgarstku obowiązkowo Rolex :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 05 Sie, 2021   

Wiking...Czyzbys juz odplywal? :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Wiking69, Rolex, Bentley, Ratajkowski... Ile jeszcze razy usłyszę to od Ciebie? Czyżby wychodziły jakieś kompleksy?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Po co kupuje się luksusowe przedmioty ? . Żeby poczuć się lepiej :) ... od sąsiada , szwagra , kolegi z pracy . Nie znam człowieka który nie miałby kompleksów . Możesz mieć prywatny odrzutowiec Boeinga 747 zrobiony specjalnie dla Ciebie , możesz mieć super luksusowy jacht wielkości pancernika Musashi . A nawet największe przyrodzenie jakie widział świat . A i tak bezdomny śpiący w kartonowym pudełku na ulicy Nowego Yorku będzie się z Ciebie śmiał że masz kompleksy :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2499
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Kazdy zyje w swoim swiecie, ale czy jest lub byl szczeslliwy, to sie okazuje dopiero na lozu smierci. Pieniadze szczescia nie daja ale pomagaja zyc w dostatku. Tylko "uposledzeni" lecza swoje kompleksy za pomoca pieniedzy i to z reguly pozyskanych z kredytow bankowych. Normalny czlowiek wydaje pieniadze wedlug potrzeb, swoich mozliwosci i zainteresowan. :mrgreen: To jest moja "teoria" :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Gdy czytasz dobre podręczniki tego jak inwestować i jak zarządzać swoim majątkiem, znajdziesz tam informację o tym, żeby dawać sobie nagrody. Gdy robisz wszystko dobrze i Twoje zasoby powiększają się efektywnie w tempie wyraźnie większym niż inflacja, trzeba raz na jakiś czas kupić sobie coś fajnego, żeby czuć, że nie zarabia się tylko wirtualnych lub papierowych pieniędzy, ale że mają one wymierne przełożenie na rzeczywistość.

Jeden kupuje wtedy dobry zegarek, inny dobrą lornetkę, a jeszcze inny dobry samochód. I wcale nie musi to być leczenie kompleksów.

BTW. Te same podręczniki dodają, że warto część tych pieniędzy przekazać potrzebującym.
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sob 07 Sie, 2021   

Wiking69 ludzie również kupują luksusowe przedmioty bo odpowiada im ich estetyka, bo są piękne, niepowtarzalne itp. nie porównując się z innymi, nie pokazując się z nimi.
Takie generalizowanie, że kupują bo chcą się poczuć lepiej od innych (albo pokazać swoją wyższość) wydaje mi się niesprawiedliwe.
Przechył może być też w drugą stronę, bo ci co mają dużo a chcą żyć bardzo skromnie to co robią? Gapią się na cyfry na koncie i jedyną radość z życie mają wtedy gdy ta liczna rośnie. To też jest niezdrowe.
 
 
GÓRAL 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 22
Wysłany: Nie 08 Sie, 2021   

Otóż to, jak ponoć mawiała Madonna "pieniądze szczęścia nie dają - dopiero zakupy" :cool:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 08 Sie, 2021   

Sprawdziłem w internecie ... Najdroższy jacht świata kosztuje 4,5 miliarda dolarów . Jeżeli ktoś chce mi powiedzieć że malezyjski miliarder wydał taką kwotę ze względu na estetykę i piękno :) ... to właśnie zabrakło mi logicznych argumentów do dalszej dyskusji :( . Przeznaczyć 4.500.000.000 dolarów na jacht , może tylko ktoś ... bez serca i empatii :( .
Ostatnio zmieniony przez Wiking69 Nie 08 Sie, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Nie 08 Sie, 2021   

Dodam tylko, że nie występuje tutaj z pozycji konsumenta luksusowych towarów. W temacie lornetek jeśli kupuję coś premium to tylko tak, żeby dało się to odsprzedać za parę lat i niewiele stracić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14