Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
KowaBDII 8x32vs.Kite Lynx+8x30 vs.Nikon M78x30, co myślicie
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Piotr...dziękuję za ten odnośnik, znam go, jeszcze z czasów jak Wzrokowiec był normalnie dostępny. W Stanach też twierdzą,że "stary" Lynx był trochę lepszy optycznie od nowego, ale cóż, nie jest do kupienia. :cry:
Maciek...wiem o tym Travelerze prawie wszystko z opinii na forach, chciałem go kupić nawet dla siebie, nie brałem go pod uwagę tylko dlatego, że czas oczekiwania w sklepie to minimum miesiąc a może i więcej, tak wynikło to z rozmowy z właścicielem sklepu. Mało z tego, to zamawiając go w ciemno trochę ryzykujemy, bo a nuż nie spasuje i trzeba go zwrócić ? Reakcja sklepu mogła by być różna, a miałem już taką sytuację, więc wiem ile to kosztuje nerwów. Szkoda, że nie ma ich normalnie w sklepie, bo są warte swojej ceny a i zbyt byłby na pewno :wink: Jeśli możesz, to napisz, co nie pasowało Ci w muszlach tego Opticrona, tak dla mojej ciekawości ,bo ja też miewam problemy z muszlami w niektórych lornetkach. Mam natomiast GPO Passion ED 8x32 i znalazłem ciekawostkę o niej, czyli wyniki testu robionego w Holandii przez Gijsa van Ginkela, z którego to testu wynika, że ta GPO ma transmisję identyczną jak Zeiss Victory SF 8x32, czyli większą od nie jednej topowej lornetki. Podejrzewałem, że jej transmisja jest wysoka, zresztą jak i drugiej GPO 8x42, którą tez mam, bo są to najjaśniejsze i chyba najostrzejsze w/g mnie lornetki, które posiadam :smile: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

W muszlach Opticrona nie pasowała mi odległość od powierzchni soczewki do krawędzi muszli - czyli głębokość. W Opticronie wynosi ona ok. 10 mm - dla mnie za mało i muskałem rzęsami soczewkę co powodowało dyskomfort i "zaciemnienia" które niektórzy określają mianem "mroczków". W takim przypadku żeby patrzeć komfortowo należy oddalić soczewkę od oka pochylając głowę i opierając muszle o górną część oczodołu. Poza Tavellerem również Kite i Nikon M7 mają tak płytkie muszle. Z kolei w Twojej Kowie muszle są głębokie na 14,68 mm - dlatego są komfortowe i można je całkowicie przyłożyć do oka.
Tak przy okazji - kiedyś kupiłem Zeissa i miałem z muszlami utrapienie, ale Zeiss dostrzegł ten problem i za darmo przysyłał głębsze muszle. Na zdjęciu mój Zeiss - z lewej nowa muszla głęboka na 15 mm, z prawej stara, ledwie 10 mm (obie wysunięte na maxa).

Zeiss.jpg
Plik ściągnięto 1468 raz(y) 39,81 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Mam to w opisanej wcześniej GPO 8x32, ale ją zostawiłem jako jedyną, ze względów o jakich napisałem. Czyli dobrze, że nie zamówiłem tego Opticrona. Miałem to też z M7 jak parę lat temu przymierzałem się do niego i było by to samo prawdopodobnie z Lynxem +, bo uprzedzał mnie o tym sprzedajacy w sklepi, natomiast w Kowach, które mam, czy mam na przedostatnim stopniu wysunięcia muszli, czy na ostatnim, to komfort patrzenia mam idealny. Zresztą w pozostałych lornetkach też.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Jan55 napisał/a:
W Stanach też twierdzą,że "stary" Lynx był trochę lepszy optycznie od nowego, ale cóż, nie jest do kupienia. :cry:


Jan55 jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany starym Lynxem to na rynku cały czas jest dostępny jego "klon"!

Ps. Jeżeli podejmiesz poważną decyzję o zakupie polecam kontakt na pw.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Mam pytanie. Jeśli producent podaje parametr jako odstęp źrenicy np. 16mm lub inną wartość, to oznacza że przy max wysuniętych muszlach ocznych w tym egzemplarzu, to taki jest max komfort patrzenia? Czy to jest wartość jaką zaleca aby poprawnie na taką odległość odsunąć oczy od okularów?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Tak to jest najlepszy komfort patrzenia dla osób bez okularów. Tylko problem jest taki, że producenci podają na papierze co innego a rzeczywistość jest inna, z reguły ten odstęp jest mniejszy i wtedy lornetkę trzeba ustawiać bliżej brwi. Przy lornetkach z muszlami o większej średnicy i głębszych muszlach nie jest to wielkim problemem, natomiast przy muszlach płytkich, takich jak np. w DO Chase, jest już różnie, chyba, że ten odstęp ma min 15 mm, to jest ok. Przynajmniej ja tak mam. Najgorzej jest z lornetkami 8x20-25 bo mają małe średnice muszli i mimo uczciwej odlęgłości to i tak trzeba je ustawiać w okolicy brwi, chyba, że ktoś ma małe oczy, bo inaczej wpadaja w oczodoły. Mam tak z Zeiss Terrą 8x25, ma zmierzone 15 mm ale jak ją przysunę bliżej źrenicy to mam "blckouty", więc odsuwam ją pod brwi.
 
 
moshica 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 206
Wysłany: Pią 03 Wrz, 2021   

Dzięki Janie za podpowiedź. Ja zauważyłem, że przy max wysuniętych muszlach i przystawionych do oczodołów, pole widzenia w okularze jest w połowie ostre i wyraźne, jak tylko bardziej odsunę od muszli oczy to całe pole okularu staje się ostre. Rozumiem, że to taki zabieg producentów trochę aby zamaskować jakość okularów i ich pole widzenia. No ale to też prawa fizyki po części. Jednak najwygodniej przystawiać maksymalnie muszle do oczodołów, zyskuje się szerokie pole widzenia ale znów kosztem wad w postaci nieostrości brzegowej okularów. I tak źle i tak niedobrze 😀
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2502
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 04 Wrz, 2021   

Dlatego preferuję lornetki z dużymi polami widzenia. bo wtedy te nieostrości jakby stają się nie widoczne lub mniej widoczne, jako, że z reguły ogarnia się środek pola , mniej zerkając na boki, bo wymaga to prawie zezowania i jest niekomfortowe. Generalnie to problem występuje z płytkimi muszlami i małą odległością źrenicy, co skutkuje gorszym komfortem patrzenia, ale to też można wyćwiczyć odpowiednio przystawiając lornetkę do oczodołów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17