Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Czy warto zamienić starą lornetkę?
Autor Wiadomość
jaxon 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   Czy warto zamienić starą lornetkę?

Mam pytanie, obserwuję ptaki za pomocą starej lornetki po dziadku ZOMZ Zagorsk BPC 7x35 Tento. Ostatnio pomyślałem nad kupnem nowej, gdyż w starej brakuje mi trochę przybliżenia (jak również muszli ocznych, których ta lornetka jest pozbawiona, nie wiem dlaczego). Stąd moje pytanie, czy w przedziale cenowym do około 400 zł jestem w stanie dostać lornetkę, która rzeczywiście będzie lepsza od posiadanej obecnie. Jestem laikiem w tych sprawach, ale jak porównałem obecną, do dajmy na to, Nikona ACULON A211 8x42 to na papierze ta stara radziecka wcale nie prezentuje się źle, przynajmniej na papierze. Czy warto zatem w ogóle szukać nowej, przy tak ograniczonym budżecie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Nowa lornetka za 400 zł :( , co dzisiaj można kupić za taką kwotę ? . Pieniądze tak szybko tracą na wartości . Niedawno kupiłem wojskową lornetkę z demobilu za 150 zł , Hensoldt Wetzlar 8x30 . Jest tak ostra i kontrastowa że wymiotła Zeissa 8x30 z Oberkochen pod dywan . Jeżeli dobrze poszukasz to na OLX znajdziesz lornetkę z drugiej ręki która spełni Twoje oczekiwania . Musisz zaryzykować :) . To fajna zabawa , bez ryzyka nie ma przyjemności .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

jaxon...do w miarę lepszej lornetki musisz dołożyć około 170 zł. Kupisz wtedy Deltę Forest II 8x42 lub 10x42. Są to dachówki, które są na pewno lepsze od Tento, które z kolei jest słabą lornetką i dziwne,że nie widzisz różnicy między nią a Nikonem Akulonem, który też nie jest jakimś "orłem" ale na pewno jest lepszy od Tento. Tento jest ciemnawy i ma lekko zażółcony obraz a w ostrości też nie jest dobry. Ja nigdy nie miałem szczęścia trafić na w miarę dobre Tento, może dlatego że wszystkie były już lekko sfatygowane. W/g mnie warto dołożyć do, którejś z tych Delt bo w swojej cenie są naprawdę dobrymi lornetkami, przede wszystkim obie mają duże pola widzenia i w miarę dobrze korygowaną aberrację, co przy podglądaniu ptactwa jest bardzo przydatne. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Jan55 Sro 01 Wrz, 2021, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Wiking...przecież kolega pisze, że jest laikiem w lornetkach a Ty go namawiasz do ryzyka w zakupie takiego samego "barachła" jakie ma w domu. Nową kupi w sklepie internetowym lub na Allegro i sprawdzi w domu na spokojnie a jak mu nie spasuje to zwróci do 14 dni, odzyskując pieniądze, czego na OLX raczej nie dokona.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

jaxon...ewentualnie w sklepie Edredon są lornetki Opticron Adventurer T WP 8x42, 8x32 po 450 zł. Są to naprawdę bardzo dobre lornetki porro, małe i lekkie (klony Nikona E II) i mają bardzo dobrą optykę a zwłaszcza ostrość i przejrzystość. Zainteresuj się nimi bo warto dołożyć te 50 zł i kupić coś naprawdę lepszego. :smile:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Proponuję Vortex Raptor 8,5x32, warto spojrzeć na Foresta II 8x42 i droższą Kowe YF 8x30 lub Pentaxa 8x30. Każda z nich powinna być lepsza od Tento przy zachowaniu rozsądnego budżetu.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 01 Wrz, 2021   

Kowa i Pentax to już jest spory odskok cenowy, po za tym Pentaxy ( nie wiem o którym piszesz mają z reguły marne pola) natomiast Vortex i Kowa tak, Kowa jest przede wszystkim troszkę ostrzejsza od Vortexa, tylko droga. Jednak do ptaków to jednak 8x42 lub 10x42 i właśnie Delty są dobre i cenowo i optycznie, oczywiście w swojej klasie cenowej. Co do Opticronów, to jak porównywałem je z Vortexem i Deltą 8x42 to rzucała się w oczy lepsza ostrość i jasność.
 
 
jaxon 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2021   

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Zauważyłem, że jest aktualnie promocja na lornetki DO w sklepie Combat z kodem -10% i tym samym Delta Optical Forest II 10x42 wychodzi teraz 468,98 zł. Czy jest to okazja godna uwagi, czy też raczej mimo wszystko skłonić się do tego Opticrona Adventurer T WP 8x42 za 450 zł, który jest porro (mniej poręczny, ale czytałem wiele opinii że w tej klasie cenowej mimo wszystko lepszy obraz dają lornetki porro)?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2021   

Bierz Opticrona!
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2021   Re: Czy warto zamienić starą lornetkę?

jaxon napisał/a:
Mam pytanie, obserwuję ptaki za pomocą starej lornetki po dziadku ZOMZ Zagorsk BPC 7x35 Tento.


Kto nigdy nie patrzył przez lepsiejszą lornetkę nie ma pojęcia co traci.
Podobnie jak ktoś nigdy nie słuchał muzyki na lepszym sprzęcie nie ma pojęcia jaką przyjemność traci.
Może lepiej żyć w takiej nieświadomości, bo oświecenie może być bardzo kosztowne.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2021   

A mi cały czas chodzi po głowie ten Bushnell
Osobiście nie miałem go w ręku, dlatego ciekaw jestem, co myśli o nim Jan55? Biorąc pod uwagę cenę, rzecz jasna? Opinie nabywców są tam dobre.
Co nie zmienia faktu, że mam też Deltę Forest II 10x42 i nie narzekam, więc myślę, że jaxon również byłby z niej zadowolony. Od ZOMZ'a na pewno jest lepsza. No i w ogóle - jeżeli zamieniać lornetkę 7x35, to raczej na 10-kę a nie na 8-kę. Zwłaszcza jeżeli głównym przeznaczeniem będzie dzienna obserwacja ptaków i przyrody.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 08 Wrz, 2021   

Na pewno do ptaków lepsza jest 10x, ale 8x też da radę, zwłaszcza jak ma w miarę dobrą optykę. Co do tego Bushnella, to Opticron jest na pewno lepszy pod względem optyki(ostrość i jasność). Ja zastanowiłbym się jednak na miejscu jaxona nad Deltą Forest II 8-10x42, raz, że cena, dwa duże pole widzenia i nie zła optyka, jak na ten przedział cenowy a i z wytrzymałością nie jest źle, co zostało udowodnione.
Soniak...o "dobrych" Bushnellach można mówić dopiero od kwoty 1200 zł. w górę, natomiast poniżej to są lornetki jak każde inne w podobnych cenach, ani lepsze ani gorsze, ale słabsze od Opticrona optycznie. Mnie osobiście lornetka Opticron lepiej odpowiada, zwłaszcza pod względem cięzaru, gabarytów jak i optyki, która moim zdaniem jest lepsza od Vorrtexów Raptorów, które mimo to też lubię, bo bawiłem się nimi kilka lat i byłem zadowolony. Opticrona można porównać z Kową YF 8x30 pod względem ostrości, może jest nawet ciut lepszy (Opticron). Ale tak jak napisałem, to tylko moja opinia oparta na moich odczuciach z użytkowania i porównania tych lornetek. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15