Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
MEOPTA MEOPRO AIR 10x42 HDED+
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2021   MEOPTA MEOPRO AIR 10x42 HDED+

Czy ktoś już miał okazję patrzeć przez tą lornetkę ? .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2021   

Oglądałem tylko Meopro HD 8x56 i porównywałem do Meostara nie HD 8x56. Meostar (nawet bez HD) był wg mnie w innej lidze (wyższej). Trudno mi się wypowiadać o czymś czego nie widziałem, ale obawiam się, że przy Twojej "byłej" 10x42 to i tak prawdopodobnie Meopta mocno by wymiękła... :smile: Jak pewnie większość 10x42, no może z wyjątkiem NL prawdopodobnie, ale tej też nie widziałem własnymi oczyma (pomijając oczy wyobraźni :grin: ), więc też nie powinienem się wypowiadać :smile:
Pozdrawiam!
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 13 Wrz, 2021   

Wiking...na BirdForum jest opis z porównania tej Meopty z Viperem HD I wersją i Meostarem B1. Można się co nie co dowiedzieć, ciekawego, o tej Meopro Air. :roll:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Dziesiątki i tak bym już nie kupił , starzeje się :( . Ale jeżeli kiedyś wypuszczą MEOPTĘ MEOPRO AIR 8x32 HDED+ ... :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Mam nadzieję że to jest wyjątkowa seria , porównywalna z Zeissem SF lub Swarovskim EL . Czesi potrafią zaskoczyć :) .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Z tego co napisał ten Gość, to jednak do Zeissów i Swarków, a nawet Meostara i Vaipera to tej Meopcie Meopro trochę brakuje, tak optycznie jak i mechanicznie. Gość zwrócił tą Meoptę do sklepu i został przy swoich lornetkach, stwierdzając, że nie jest warta ceny za jaką jest sprzedawana. Może faktycznie jak zrobią 8x32 to będzie lepsza, ale w dzisiejszych czasach, kiedy liczy się cena (wysoka) a nie jakość, to raczej bym na to nie liczył :cry:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Mnie do niej nie zachęca jedna rzecz, którą oficjalnie podają w specyfikacjach:

Daylight Transmission 83 %
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Lornetka za 1000 EU a transmisja jak lornetki za 200 EU :shock: . Nie ma się czym zachwycać, Meopta chyba przeszarżowała cenowo w tej nowości.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Trudno mi uwierzyć żeby się zdecydowali na zastosowanie gorszych powłok . Podejrzewam że optyka jest bardziej skomplikowana niż w starszych seriach , więcej soczewek , więcej powierzchni do obrobienia .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Zresztą transmisja to nie wszystko , wspaniały Docter Nobilem 8x56 B/GA zachwyca 98 procentową transmisją , ale pole widzenia słabiutkie , a sama lornetka jest zbyt duża i ciężka na spacery po lesie , chyba tylko myśliwi z niej korzystają . Zazdroszczę Czechom że coś robią w swoich fabrykach . A u nas ... :(
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Ale to i tak nie uzasadnia tak niskiej transmisji. Nie sądzę, że jest bardziej skomplikowana optycznie niż Zeiss SF, Swarek NL i EL, a one trzymają poziom 90%.
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Ale przecież Meopro to z zasady seria niższa (budżetowa) niż Meostar...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Arek napisał/a:
Mnie do niej nie zachęca jedna rzecz, którą oficjalnie podają w specyfikacjach:

Daylight Transmission 83 %

Liczę, że to literówka, nadmiar piwa w pracy szkodzi.... :)
Zakładam, że mowa jest o 93%
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2494
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2021   

Ale przecież wszystkie przetestowane przez Optyczne lornetki Meopty mają transmisję na poziomie 83-85%, więc ta podana przy tej Meopcie Air jest prawdopodobna, co zauważył Gość z BirdForum i napisał, że jest ciut ciemniejsza od Meostara B1, który ma transmisję 84%.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2021   

Mi najbardziej przeszkadza długa nazwa tej lornetki ... MEOPTA MEOPRO AIR 10x42 HDED+ . Ja rozumiem że to brzmi groźnie i super profesjonalnie , ale chyba tylko po to żeby wystraszyć Swarovskiego 10x42 NL Pure :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14